Jak to vypadá s úklidem, když je chlap pořádnější než žena? Svoje o tom ví čtenářka Eli.Emanuela...

Můj boj s nepořádkem

Přiznám se bez mučení - jsem bordelář. A to pořádně velikej. Úklid a domácí práce mě vesměs nebaví a dělám je jen nerada. Hledám si proto kličky, jak se úklidu vyhnout či si aspoň co nejvíc zjednodušit práci. Mám pár fintiček, které mi zjednodušují život.

Například nežehlím. Vypraná trička a mikiny věším na ramínka. Vahou se krásně vyvěsí a pak už jen stačí pěkně poskládat a dát do skříně dospodu komínku. Nikdo nepozná, že není vyžehleno. :)

Plovoučku vysávám. Dřív jsem z ní stírala prach suchým mopem, ale nebylo to ono. Při čistění mopu se prášilo, všechny kouty jsem musela extra vymetat malým smetáčkem... Teď stačí jen zapnout vysavač a během pár minut je čisto úplně všude a bez zbytečného prášení.

Úkoluji dítě. Naše tříleté dítě je ještě stále ve věku, kdy úklid považuje za hru a strašně rádo se nabízí s pomocí. Uklízecí nadšení ještě podporuji vymýšlením uklízecích her. :)

Hrnu. Když je nejhůř, využívám volné poličky ve skříňkách a všechny přebytečné serepetičky tam nahrnu s tím, že je proberu a roztřídím později.

Velký vánoční úklid vůbec neřeším. Nemám potřebu mít doma vycíděno. Nikdy jsem nepochopila, proč je tak strašně důležité mít doma umytá okna - vždyť jejich mytím uprostřed zimy jen větrám teplo a riskuji nachlazení! Nebo proč prát záclony, které jsem prala před pár týdny. Vánoční úklid mě nechává krásně chladnou. :) Zastávám názor, že Vánoce mají být svátky klidu a míru, mají být o setkávání se s rodinou, a ne honěním se po obchodech za dárky či přetvářením bytu ve sterilní prostředí.

Můj muž je na tom s pořádkem (bohužel) přesně naopak. U nás doma to vypadá jako v článku „Vánoce? Ženy, netýrejte muže, ukliďte si samy", jen já jsem ten „týraný muž". :)

Nedávno si manžel musel vybrat dovolenou a zůstal s dítětem doma, zatímco já chodila do práce. Tak trošku mateřská dovolená naopak. Uprostřed týdne mě po příchodu domů čekal velký šok. Vešla jsem do bytu a připadala si, že jsem vešla k někomu jinému. Zem se blyštěla, hračky byly vzorně srovnané ve svém koutku, nádobí umyto, vyprané prádlo složené v koši... Můj muž doma uklidil tak, jak se mi to už dlouho nepovedlo!

Začínám se bát, že se velkému vánočnímu úklidu nakonec nevyhneme...

Nemáte nějakou uklízecí radu pro „týranou ženu"? :D

Krásný den!
Eli.Emanuela

Poz. red.: Text neprošel korekturou.


Pište mi své historky k dnešnímu tématu: VÁNOČNÍ ÚKLID!

Můžete mi psát, jak uklízíte? Kdy děláte vánoční úklid? Zda uklízíte sama, nebo s celou rodinou? Koho do úklidu nejhůře dokopete? Jaké používáte metody, když chcete, aby si děti uklidily pokoj? Můžete i zavzpomínat na vlastní dětské zážitky z uklízení... Fantazii se meze nekladou!

Posílejte mi také fotky své vánoční domácnosti - jak pěkně máte uklizeno a vyzdobeno! Ke každé fotce ale napište nějaký krátký popis.

Reklama