Kariéra, nebo rodina? Tuto otázku si asi někdy položí každá žena. Ať chceme, nebo ne, dítě vždycky změní náš život a my musíme všechno přizpůsobit jemu. Tedy i práci. Nebo to jde i naopak?

Každopádně obojí je velice těžké. Musíme se rozhodnout, co omezíme, protože péče o miminko se dá s prací skloubit jen za cenu toho, že jedno ošidíme. I když samozřejmě zvládnout se to nějak dá, s pomocí babiček a dalších lidí a tolerancí zaměstnavatele.

těhotenství

Přečtěte si také:

Kariéru, nebo dítě si teď musí vybrat i pětatřicetiletá Pavla. Přemýšlí už měsíc, zvažuje pro a proti. Vzdá se práce, která ji baví, nebo dítěte, které ani nechce?

„Nikdy jsem si nemyslela, že budu muset tohle řešit. Já dítě nikdy nechtěla a taky jsem to vždycky řekla svému příteli. Teď je mi pětatřicet, biologické hodiny mi rozhodně netikají, a jsem těhotná...

Samozřejmě jsem těhotenství neplánovala, beru prášky. Jenže minulý měsíc jsem měla nějaké střevní potíže a nedošlo mi, že účinek antikoncepce nemusí být stoprocentní. Když mi to gynekolog řekl, byla jsem v šoku, jako první mě napadlo, proč zrovna já? Proč neotěhotní jiná žena, která si to přeje a nemůže? Já o mimino vůbec nestojím.

Navíc jsem teď sama, nemám žádného přítele. Tenhle měsíc jsem si párkrát užila s příležitostným milencem, který je ale ženatý, takže mu samozřejmě o těhotenství nemůžu vůbec říct. Kdybych se rozhodla pro dítě, byla bych na něj sama a musela bych se vzdát práce.

A to by mi asi vadilo nejvíc. Nastoupila jsem do ní před třemi měsíci, mám akorát po zkušební době a hlavně mě to moc baví. Je to práce, o které jsem vždycky snila, můžu hodně cestovat a používat cizí jazyky, pracovat s lidmi, být kreativní. A vydělat si slušné peníze.“

Tenhle příběh jsem slyšela před rokem. Co myslíte, že Pavla udělala? A jak žije teď?

Psali jsme na podobné téma:

Reklama