Zajímavou úvahu o virtuálním světě zaslal k dnešnímu tématu čtenář Viktor. Píše, že reálných je v jeho textu jen jedenáct vět – poznáte je?

Zahrajeme si malou hru – objevte v příspěvku čtenáře Viktora k dnešnímu tématu jedenáct reálných vět a napište je do diskuze pod touto novinkou (a odpovězte i na Viktorovu otázku v závěru)…

Virtuálno

Jako malý jsem byl rozmazlený, uřvaný, ošklivý spratek, jenž kamarády rozhodně neoplýval. Možná by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Taky z koho v malé rodné vísce vybírat, že? Pak jsem ale rostl a měnil se a kamarádů přibývalo. Až do dnešních dnů. Do současnosti, kdy jsem velký, krásný, ztepilý, vzdělaný. Kdy mám kamarádů na rozdávání. Kamarádek pochopitelně jakbysmet. Kolik jen děvčat baží po mojí náklonnosti, kolik mladíků se touží dostat do mé přízně, aby se i oni, neúspěšní, mohli vyhřívat v hřejivých paprscích mé obliby a slávy a paběrkovat na mém úspěchu! Pukli byste závistí.

Dnes a denně usedám k počítači. Klik, klik, klik. Co kliknutí, to jeden nový přítel, jedna nová přítelkyně. Mohl bych si vybírat, ale nevybírám si. Jsem přece tak dokonalý, že nemohu někoho podřadného ranit. Ať se se mnou druží všichni ti, kdo chtějí.

Jsem oblíbený, populární, jsem na roztrhání. Kdyby se mi každý z kamarádů podepsal, mohl bych v mžiku kandidovat na budoucího českého prezidenta a ostatní v současnosti známí potenciální kandidáti by mohli leda tak srazit podpatky a zahanbeně se stáhnout do ústraní.

Protože mě má každý rád. A není divu. Není mnoho takových jako já. Kdo se může pochlubit tím, že má věrné souputníky i na opačném konci světa, koho milují od Ameriky po Austrálii? Sedím si tu doma a jen tak brouzdám v kteroukoliv denní dobu po sociálních sítích a má obliba z minuty na minutu roste.

Jenže jak zmíněno, přátel mám tisíce, desetitisíce, statisíce. Možná miliony. Už mě to nebaví počítat, už mě ani nebaví vzpomínat, kdo je vlastně kdo. Tolik kamarádů mám.

Trápí mě ale jedno. Mám právě jaksi hluboko do kapsy. Potřeboval bych půjčit pár stovek do příští výplaty. Ovšem na nabídky lichvářů nemíním reflektovat a na koho jiného se obrátit? Nevím. Tenhle kamarád nepřipadá v úvahu, tahle kamarádka je taky jaksi fyzicky nedosažitelná,… Nikdo mě nenapadá. Kručí mi v břiše a právě jsem si vzpomněl na pradávný krátký článeček v čítance. Kde děti litovaly spolužáka, jenž zapomněl doma svačinu, ale jen jediný se s ním rozdělil o krajíc svůj. Skutečný přítel. Marně přemítám o někom podobném. Přemítám, přemítám…

Zatímco naskakují nové a nové nabídky přátelství, ne a ne vydolovat někoho, kdo by mi podal pomocnou ruku, hodil záchranný kruh. Všichni mí přátelé jsou tak jaksi… virtuální.

Stejně virtuální jako já v tuto chvíli. Protože co vy víte? Jsem takový, jak se výše prezentuji? Najdete mne vskutku někde na sociálních sítích? Obklopeného alespoň virtuálními, když už ne opravdovými přáteli?

Trochu vám napovím. Ze všeho, co zde zaznělo, jsou pravdou jen úseky, zabírající celkem asi čtyři řádky. Ostatní je čisté nereálné virtuálno.

Zamyslíte-li se, zjistíte sami pravdu o tom, jaký je můj vztah k sociálním sítím a virtuálním přátelům.

Viktor

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


soutezni foto


Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama