Se slzou v oku vzpomíná čtenářka Maryene na časy, kdy v době mládí spala jako zabitá. Dnes je stále nedospaná...

V dalším příspěvku si přečtěte stížnost čtenářky Maryene: Cítí se stále nedospaná...


Spánek, to je téma, na které bych mohla psát romány. Byly časy v době mého mládí, kdy jsem spávala dobře, po narození dětí jsem se naučila spát tak lehce, že jsem slyšela i jejich dech a přestože od té doby uplynulo už hodně vody, spát jsem se nenaučila. Další můj problém je, že jsem sova, večer nemohu usnout a chodím spát často i po půlnoci, ale ráno musím vstávat do práce. Takže si připadám stále nedospaná. Znám sice lidi, kterým stačí jen čtyři hodiny spánku, můj případ to ale rozhodně není.
Mám to štěstí, že i můj manžel má stejný spánkový režim jako já. S jediným rozdílem. Lehne a spí. A hodně nahlas. Když se mi podaří někdy zalehnout dřív než on, ale to je málokdy, tak se i trochu vyspím, než mě probudí jeho chrápání. Ale jsem na tom už tak, že mě dokáže probudit i jeho oddychování. On se tomu směje a nechápe. Když jsem párkrát odešla do vedlejšího pokoje, tak se urazil. Snažím se dospat alespoň o víkendech, kdy si trochu přispím. Často si ráno plánuji, až se vrátím z práce, že se na chvíli „natáhnu“ a dospím. Ale ve dne bych asi stejně neusnula.
Co z toho všeho plyne? Potřebovala bych se konečně vyspat.
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama