Bulvár

Jsem společník, ne gigolo!


Sedíme proti sobě v drahé kavárně. Trochu skrytí, v rohu. Známe se dlouho, ale poprvé mezi námi leží diktafon. Přemluvit ho k rozhovoru mi trvalo dlouho.

Oblečen s neotřelou elegancí, vtipný, příjemný, galantní, decentní. A hezký. A nehraje to - byl takový vždy, a to ho svým způsobem přivedlo k jeho současné práci „společníka“. Je mu 33 let a říkejme mu třeba Martin. Čekáte rozhovor? Nakonec jsem jej přepsala a vzniklo z toho jeho vyprávění:

 

"Po vysoké škole jsem myslel, že najdu dobrou práci se slušným platem. Povedlo se. Mé znalosti odpovídaly pozici, na kterou jsem nastoupil, po zapracování se mnou byli spokojeni. Byl jsem tam 5 let, za tu dobu se několikrát „povyšovalo“, vícekrát zvedaly platy, ale nepatřil jsem mezi vyvolené.

Přitom výsledky jsem měl dle nadřízených vynikající. Nedalo mi to a zeptal jsem se šéfa. Dozvěděl jsem se, jak jsem dobrý pracovník, ale pro potřeby firmy málo agresivní a průbojný. Chybí mi prý „manažerská“ drzost. Jsem moc velký „slušňák“,  a to se pro byznys moc nehodí. A plat - mám si prý počkat. Zkuste být tvrdší, a pak se uvidí. Jenže to neumím, mám v sobě zakořeněnou slušnost v chování a jednání, nezměním to lusknutím prstu a ani bych nechtěl. Přemýšlel jsem nad novou prací.

Chtěli jsme si s přítelkyní pořídit byt. Vzali jsme si hypotéku a konečně bydleli ve svém, i když malém.
Naplánoval jsem, jak budeme vše splácet. Do toho přítelkyně nečekaně otěhotněla. Ale měli jsme radost, než půjde na mateřskou, přispěje do rodinného rozpočtu, a pak se „nějak“ uskrovníme, „nějak“ to uděláme. Jenže těhotenství bylo rizikové, buď pobývala v nemocnici nebo musela ležet doma. Navíc doplácela za speciální léčbu. Žili jsme z jedné výplaty, platili hypotéku, půjčku od rodičů na zařízení bytu. Peníze začaly chybět.

Začal jsem si hledat novou práci, kde by víc zaplatili. Jenže  jsem se vždy dozvěděl, že splňuji všechny požadavky, ale vybrali si jiného kandidáta. Prý mi chybí „průbojnost“ (to už jsem někde slyšel). Nebyl jsem žádný ňouma, ale ani ostrý hoch. Zůstal jsem v původním zaměstnání. Znovu jsem se pokusil „zlomit“ šéfa, aby mi zvýšil plat, popsal jsem mu svou situaci. Soucitně pokýval hlavou a řekl, že po Vánocích se uvidí. Byl duben.

Nechtěl jsem si půjčovat od banky ani od přátel, z čeho bych jim splácel? Manželka jednoho z nich za mnou přišla s nabídkou. Její známá má agenturu na „společníky“. Já bych se na tuto práci skvěle hodil. Málem jsem jí vynadal. Já a gigolo? V klidu mi vysvětlila, že bych nebyl žádný gigolo. Jedná se o doprovod. Dámy, které jsou výše postavené nebo mají vlastní firmy, ale nemají partnera, manželky úspěšných mužů, kteří jsou často pryč, potřebují občas jít do společnosti nebo na soukromé obchodní jednání. A nehodí se, aby šly samy. Ten někdo, kdo jde s nimi, bych byl já. Upřímně, měl jsem v hlavě guláš. Nedovedl jsem si představit, co bych vlastně dělal. Co když po mně budou chtít sex? Já, který vystudoval marketing, plynně mluvím dvěma jazyky a budu nějaký poskok? A co dělat, když mne potká někdo známý, jak mu vysvětlím, kdo je „ta“ po mém boku? A jak to mám vysvětit přítelkyni?

Za dva dny jsem napochodoval do agentury. Čekala mne paní, kterou bych spíše odhal na příjemnou lékařku středního věku. Podrobně mi vysvětlila, co by bylo náplní mé „práce". Měla o mně dopředu reference, udělal jsem vědomostní testy, pohovořili jsme anglicky a německy. A že si mne nejdřív musí vyzkoušet. Měl jsem s ní jít na jakýsi raut. Lehce mi doporučila, jak se nechat ostříhat a kde si vypůjčit oblek.

Když jsme si „vyšli“, klepala se mi kolena. Ale nakonec jsem obstál, i když mi parmská šunka z talířku spadla na zem a nepoznal jsem lžičku na dezert. Paní majitelka se mnou byla spokojená. Jestli mám zájem, probrali bychom bližší podmínky a povinnosti její a mé. Kývl jsem. Byl bych placen od druhu „akce“. Akcí bylo víc – koncert, divadlo, obchodní večeře, společenský raut, banket, sportovní aktivity, služební cesta (i do ciziny), party atd. Byly na ně určeny různé taxy dle důležitosti, navíc bych byl placen od hodiny. Samozřejmostí je naprostá diskrétnost a korektní jednání.

Souhlasil jsem, podepsal. Finanční odměna byla velmi slušná, ale pořád jsem myslel na to, co řeknu doma. Nalhal jsem přítelkyni, že mám vedlejšák, který souvisí s mou prací, a občas nebudu večer doma, někdy i víkendech, ale za to budeme mít z čeho splácet dluhy. Při prvním setkání s klientkou jsem byl nervózní. Byla to asi čtyřicetiletá podnikatelka a potřebovala jít na koncert spojený se slavnostním rautem. Snažil jsem se a konečně využil to, co mi bylo předhazováno jako „nedostatek“ – slušnost.

Druhý den mi volala „šéfová“, dáma se mnou byla prý velmi spokojena. Postupně jsem získal 3 stálé klientky (ta úplně první mezi ně patří). Dvě jsou vdané, jedna rozvedená. Je to někdy velmi náročné na čas, ale platí mezi námi domluva, že volno mám jen večer a o víkendech, i když si občas beru v práci neplacené volno – je dobře zaplaceno někým jiným.  Jsem s nimi v stálém kontaktu, párkrát v týdnu jim zavolám, popovídáme si o jejich problémech, občas zajdeme na kávu. Věk? Všechny jsou o pár let starší – největší rozdíl je 10 let, ale není vůbec vidět – dáma má dost financí na to, aby si dovolila „ozdravné“ kúry, po kterých vypadá mladší.


Sex? Ve smlouvě mám uvedeno, po vzájemné dohodě. Několikrát mi bylo naznačeno, že by ta společenská akce mohla skončit i jinde než v taxíku, který mne odveze za roh a já vystoupím. Za prvé jsem zadaný a za druhé bych porušil profesionalitu a vzájemný vztah s klientkou. Jsem jenom společník, ne gigolo!"

***


Finanční částky jsem se od Martina dozvěděla, ale uvádět je na jeho přání nebudu, ale myslím, že rodinný rozpočet je zajištěn na dlouho dopředu. Žádné dluhy nemá, kupuje nový, velký byt. Má lepší auto. Při služebních cestách se podíval po světě – veletrhy v Německu navštěvuje pravidelně, také milánskou La Scalu a párkrát byl na „nákupech“ v Paříži a Londýně.

U nás chodí na již zmíněné společenské akce, hraje velmi dobře golf, takže s jednou klientkou vyráží na turnaje, s další si chodí zahrát tenis. Ptáte se, jak mu to prochází doma? Nyní už manželka snad nic netuší – přesvědčil ji, že mu zvýšili plat, cesty do ciziny jsou služební v rámci jeho pravého zaměstnání a po večerech se věnuje „marketingovým projektům ve firmě jeho známého“, který mu za to dobře platí.

No a občas si spolu zajdou pinknout tenis. Jinak je pozorný manžel a otec, svou ženu opravdu miluje, a především proto by si nezačal nic intimního s klientkou. Ta poslední věta je pravdivá, natolik ho dobře znám a můžete si o tom myslet cokoli. Jen nevím, jak dlouho bude trvat, až na „vedlejší marketingové práce“ přijde manželka…

   
24.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [42] pastel.ka [*]

  Jéjej....dejte někdo adresu agentury...já tam mýho pošlu, potřebujeme vydělat na slušnou dovolenou ! hahaha...

  superkarma: 0 26.02.2006, 11:11:12
 2. avatar
  [41] *Kotě* [*]

  Nyotaimori: jdi do toho! Co víš, třeba by se tu gejši ujaly...

  superkarma: 0 25.02.2006, 21:25:35
 3. avatar
  [39] Blueberry [*]

  Nyotaimori: Tak jo, jestli potrebujes nejake seed money, napis, a pujdem spolu do byznysu!

  superkarma: 0 25.02.2006, 19:04:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [37] Vivian [*]

  Myslím, že je blbost, že jí to neřekl, když v podstatě o nic nejde... Až se doslechne nějaké "zaručené informace" z druhé nebo třetí ruky, tak už mu neuvěří ani pozdrav, zatímco kdyby jí to normálně řekl sám, nemusel by být problém...

  superkarma: 0 25.02.2006, 15:13:32
 2. [36] tanecnice [*]

  Jojo,taky drzim palce ,at se dari, a at novy ma rodice spokojeny, s co nejmene starostmi.
  Ale musim rict, ze me prekvapilo, ze Martin telefonuje svym zakaznicim pres tyden, rozebira problemy.Ale co, aspon jeden chlap ktery dela neco poradne.
  Pro me by bylo mnohem dulezitejsi, ze muze zajistit rodinu, nez ze dela povolani, ktere se verejne spatne rika nahlas.
  Ale to, ze to by mi to nerekl, bych nesla vazne dost spatne.
  Takze jeste jednou hodne stesti.Bude to muset byt velka hromada lasky,pochopeni, podpory,nehy,starostlivosti,,k odpusteni vasich kazdodennich lzi vasi manzelce.

  superkarma: 0 25.02.2006, 13:05:53
 3. avatar
  [35] femme [*]

  věřit chlapovi, no to snad nééééééééééé

  superkarma: 0 24.02.2006, 15:39:36
 4. avatar
  [34] Blueberry [*]

  Nyotaimori: Nez to delat sama, zarid si pomalu agenturu a jen ji rid. Chytra jsi na to dost!

  superkarma: 0 24.02.2006, 15:34:28
 5. avatar
  [33] pujka [*]

  Radši bych to nevěděla, strašně bych žárlila a pak řádila jako

  superkarma: 0 24.02.2006, 13:18:40
 6. avatar
  [32] gerda [*]

  lilithheta: je jen otázka času, kdy kývne i na ten sex. Všecko je to přece obchod a všecko se dá před sebou ospravedlnit. Ostří se časem obrousí a bude to vidět jinak. Když už se na to jednou dal a zkusil, jak je to finančně výhodné, tak už se určitě nevrátí...

  superkarma: 0 24.02.2006, 13:17:52
 7. avatar
  [31] korytar [*]

  to bych nezkousla

  superkarma: 0 24.02.2006, 12:44:00
 8. avatar
  [30] marcellina* [*]

  lilithheta: nojo, ale zensky jsou podezrivavy, napadne ji, proc ji to nerekl, kdyz je to tak nevinny a je jenom spolecnik

  superkarma: 0 24.02.2006, 12:32:09
 9. avatar
  [29] lilithheta [*]

  marcellina*: Co by měla dělat? Tobě by vadilo, kdyby tvůj přítel (manžel) dělal společníka. Mně teda ne, jen by se mě dotklo, že to přede mnou tajil.

  superkarma: 0 24.02.2006, 12:00:01
 10. avatar
  [28] gerda [*]

  Rikina: vystihlas to přesně. Kdyby to byla práce, za kterou by se nemusel stydět, tak by ji taky nemusel tajit!

  superkarma: 0 24.02.2006, 11:51:26
 11. avatar
  [27] catcat [*]

  Nyotaimori: Proč by chlapi scháněli nesexuální společnici? Takovou mají doma svojí starou, na raut berou zajíčky, aby je ohromili a pak následně ošukali

  superkarma: 0 24.02.2006, 11:50:36
 12. avatar
  [26] marcellina* [*]

  nedovedu si predstavit, co udela manzelka, az to zjisti

  superkarma: 0 24.02.2006, 11:33:48
 13. [25] Rikina [*]

  Nyotaimori:

  superkarma: 0 24.02.2006, 11:29:08
 14. [23] Rikina [*]

  Nyotaimori: dělá. V tomhle městě si tak přivydělávají studentky univerzity, přes agenturu nějakou.

  superkarma: 0 24.02.2006, 10:38:49
 15. [21] Zdenka04 [*]

  Rikina mě taky ,ale opravdu já bych to nestrávila fakt ani toho společníka

  superkarma: 0 24.02.2006, 10:29:14
 16. [20] Rikina [*]

  "až na „vedlejší marketingové práce“ přijde manželka" - být na jejím místě, tak by mně daleko víc vadilo, že mi celou dobu lže, než že dělá společníka.

  superkarma: 0 24.02.2006, 10:05:59
 17. [19] xenie [*]

  aha, sorry, už chápu...manželka přítele mu to dohodila, ne jeho vlastní manželka :) otázka je co bude, až se to dozví, a jednou se to dozví... anebo, pokud opravdu nejde o sex, proč jí to neřekne ?

  superkarma: 0 24.02.2006, 10:01:02
 18. avatar
  [18] ještěrka.ehp [*]

  Kdyby svou ženu opravdu miloval, nelhal by jí

  superkarma: 0 24.02.2006, 09:55:45
 19. avatar
  [17] Rybulka [*]

  Neměla bych proti ničemu z celýho článku jedinou výhradu až na to, že to přítelkyni-manželce neřekl. Proč? Pokud je to opravdu tak nevinné. Až jí někdo něco donese, ona už mu taky nemusí věřit. Takovýhle jednání mi jde vyloženě proti srsti.

  superkarma: 0 24.02.2006, 09:52:58
 20. avatar
  [16] Kadla [*]

  Manželka přítele, přece.... čti pořádně

  superkarma: 0 24.02.2006, 09:43:46
 21. [15] xenie [*]

  trosku mám chaos v jeho vztazích... kšeft mu dohodí manželka, ale jeho přítelkyně to neví, teda jestli to chápu správně

  superkarma: 0 24.02.2006, 09:19:09
 22. avatar
  [14] gerda [*]

  nějak mi napadl film Půlnoční kovboj. No, ale tady přece o sex nejde

  superkarma: 0 24.02.2006, 07:50:43
 23. avatar
  [13] voldriska [*]

  Nyotaimori: Fajn, hned ráno se na to cvičení vrhnu . Jen abyhc po něm nevrhla nebo nevrhla !

  superkarma: 0 24.02.2006, 03:03:39
 24. avatar
  [11] voldriska [*]

  Nyotaimori: Pravda, jenže to ještě napsali v femi-časopisech a v Bravu . Ale jíst se musí

  superkarma: 0 24.02.2006, 02:35:15
 25. avatar
  [9] voldriska [*]

  Nyotaimori: Třeba bys nemusela pracovat jako prodavačka, ale pracovala bys joko prddávačka

  superkarma: 0 24.02.2006, 02:13:36
 26. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  Nyotaimori: aha. Tak ty taky jsou. Ale myslim, ze jich vetsina skonci ... no jinak, no.

  superkarma: 0 24.02.2006, 01:38:43
 27. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  Nyotaimori: jo, ale tem se rika jinak.

  superkarma: 0 24.02.2006, 01:25:16
 28. avatar
  [4] Léthé [*]

  Mě by zajímaly ty "ozdravné kúry", po kterých vypadá mladší .... že by si zazobané paničky nepřiplatily tu nejúčinnější ozdravnou kúru? Ha ha ha ...známe svoje lidi .

  superkarma: 0 24.02.2006, 01:11:31
 29. avatar
  [3] man-mimo [*]

  ..."Ta poslední věta je pravdivá, natolik ho dobře znám"..

  superkarma: 0 24.02.2006, 00:55:09
 30. avatar
  [1] danca79 [*]

  Drzim palce, at manzelka veri tomu, ze je vazne jenom spolecnik....Mozna ji to mel rici hned....

  superkarma: 0 24.02.2006, 00:34:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme