Jak vypadá soužití skřivana s noční sovou, to si můžete přečíst v příspěvku čtenářky TanyM. Jde to, a kupodivu velice hezky...

Čtenářka TanaM nerada vstává na budík, přes to bývá již ve 4.00 ráno vzhůru. Je totiž skřivan...


Milá redakce, přeji krásný den, i když je venku ještě tma a vše kolem spí - pro mne ideální stav, chvilka klidu.
Tak přemýšlím, jak to se mnou je, zda je to okolnostmi nebo to tak mám, jsem skřivan. Nerada vstávám na budíka (v 5:45) ale když otevřu oči třeba ve čtyři, s radostí vyskočím z postele, no spíše se velice opatrně vyplížím z ložnice, abych nevzbudila ani manžela, ale ten by se otočil na druhý bok a spal dál, ale hlavně abych nevzbudila dcerku. V létě je mi to tak nějak jasné, pomalu se rozednívá, za chvilku vykoukne sluníčko a příroda se začíná probouzet, tak se vzbudím i já. Ale v zimě to úplně nechápu, zvláště po manželových hláškách typu: V zimě vše rozumné spí, jen člověk ne.. apod. I v zimě si ráda přivstanu, ale úplně nejvíc miluju větu: „Zítra nemusím vstávat.“ Jak sladce zní. Jak je krásná.
Pronesu ji každý pátek a co myslíte? V sobotu jsem dýl spala 2x (po nočním pletení) a jednou přijel bývalý pan domácí a jednou přišel soused a nechápal, jaktože jsem v 8hodin ještě v pyžamu. Ale většinou vstanu ještě dřív jak obyčejně a vychutnávám si to ticho. Manžel je sova. Pracuje s počítači, programuje a vysedává u nich dlouho
do noci. Já ho obdivuju, já se tu ploužím z posledních sil, on v plné síle pracuje a tvoří.
Kdysi jsem v jednom podniku mívala noční směny a parkát se mi stalo, že při zapisování výsledků do pc jsem se za zlomek vteřiny vzbudila s prstem na klávesnici a mazala půl stránky číslice 4.. Taky jsem pracovala v prvovýrobě mléka a do dojírny jsme chodívali na druhou hodinu, což mi nedělalo velký problém vstávat tak brzy, ale je fakt, že jsem se jednou probudila nad talířem polévky, spánkový deficit prostě byl velký.
A jaké je naše soužití s manželem? Někdy si prostě nastavím večer jako třeba včera, povídali jsme si do jedné, takže dnes mě fakt probudil až budík. Ale nelituju. Večery s manželem jsou krásné. Bez dětí a bez televize. Náš páter říkává, že je letadlo s dlouhým startem. Já jsem zas to ranní ptáče, co dál doskáče, ale jak dodává manžel víc toho sežere a dřív chcípne.. A manžel? Manžel se každé ráno exhumuje.
Všemu ptactvu přeji krásný den :-)
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama