Vztahy

Jsem s exmanželem až moc zadobře

V poslední době se mi zdá, že nedělám vůbec nic dobře. Můj život je na dnešní dobu naprosto normální. Chodím do práce a jsem za ni vděčná, i když občas to není zrovna podle mého gusta. Ale všude je něco, takže to tak beru a snažím se být v pohodě. Domů se vracím ke svému desetiletému synovi, k pětileté dceři a manželovi. Jenže…

Jsem vdaná podruhé a se svým druhým manželem máme dcerku. Syn z prvního manželství má mého muže velmi rád a mají k sobě moc hezký vztah. Vůbec prostě skvěle fungujeme jako rodina.

Vždycky to tak ale nebylo. Zpočátku mi můj exmanžel dělal totiž pěkné problémy. Nemohl se smířit s tím, že jsem odešla po několika letech soužení se ve vztahu s ním. Ne, nemlátil mě, nepil, i když do hospody si zašel. Po letech strávených u okna vyhlížením jeho postavy, doprošováním se o milování a snahy přesvědčit ho, že je načase opustit festivaly, koncertní sály a hokejové stadiony a začít se věnovat rodině, jsem to vzdala. Našla jsem si přítele, se kterým máme stejný pohled na život a začala s ním žít.

Exmanžel se s tím nesmiřoval zrovna lehce. Spoustu věcí řešil přes tehdy pětiletého syna a postupně si proti sobě popudil téměř všechny mé blízké. A já přesto všechno nedokázala nikdy být na něj zlá, odměřená nebo mu alespoň vrátit stejnou mincí. Snažila jsem se s ním bavit úplně normálně, bez emocí, snažila jsem se, aby byl v pohodě. Když potřeboval poradit s čímkoliv, poradila jsem mu.

To se samozřejmě nelíbilo a nelíbí mé rodině. Mají pocit, že jsem si s ním už užila své a že mi nemusí volat, když potřebuje zjistit, v kolik jede vlak nebo autobus. Ale já mu prostě neumím říct ne. Neumím mu seknout s telefonem nebo ho nezvednout, když mi volá. Neumím být na něj nepříjemná, i když on na mě štěká a vylívá si před synem vztek za to, že se mu něco nepovedlo.

Nevím, jestli je to pocit viny, že jsem ho opustila, že jsem mu nedopřála být se synem, tak jak táta má být, že jsem si našla nového partnera, ale neumím se tomu ubránit. Přála bych si, aby mezi námi byl hezký, přátelský vztah, protože spolu máme přeci syna.

Exmanžel si velmi dlouho hledal partnerku a nikdy mi nezapomněl vmést do očí, že si teď musí dát setsakra pozor na výběr. Když jsem mu nadhodila, že zase tak moc rozhodně nestrádal, dozvěděla jsem se, že to taky není tak jednoduchý najít si někoho, když už má parchanta. Ano, takto se vyjádřil o vlastním a jediném dítěti.

Občas sama sobě nerozumím. Můj současný manžel ho nemůže vystát, a ne z nějaké žárlivosti, ale právě proto, jak ničil našeho syna psychicky v pěti letech. Ale nechává na mně, jak se s tím vším vypořádám. Nechápu, proč mu nedokážu odseknout, proč ho neumím poslat do háje, proč ho neustále omlouvám tím, že přišel o syna. Přijde mi, že takový pocit viny bych zase cítit nemusela, ale nevím, jak se tomu bránit.

Tereza 

   
04.01.2006 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [19] Meander [*]

  Inu, mně trvalo 5 let, než jsem se vymotala z vlivu svého homme fatal.

  superkarma: 0 04.01.2006, 14:44:26
 2. avatar
  [18] Aja [*]

  Nenech se vydírat. Nejsi povinna za něj něco řešit. Zneužívá tě a mne si tlapičky, jak ti rozhodí nynější manželství...

  superkarma: 0 04.01.2006, 13:33:59
 3. avatar
  [17] Gabi [*]

  No, kdyby šlo o situaci, že máte s ex dobře fungující přátelský vztah, ale tohle je o dost jiné. Přijde mi, že hrajete hru opustěný a zhrzený a spasitelka. Asi to vyhovuje vám oběma. Ale co nový manžel, dcera a syn (o něm asi nějaký zájem ex nejeví).

  superkarma: 0 04.01.2006, 12:11:19
 4. avatar
  [15] Kelly [*]

  Problém je v Tobě. Jsi slabá. Stále jsi nepřekročila svůj "stín" ... vlastně jsi svým způsobem nový život ani nezačala.
  Nazvat někdo mého syna parchantem, tak asi nežije . A Tvého nynějšího manžela pozlatit, fakt ...

  superkarma: 0 04.01.2006, 10:10:51
 5. [13] a.... [*]

  co na to říct??? Jsi pitomá, že se se svým ex ještě bavíš čas ti ukáže, že je to chyba

  superkarma: 0 04.01.2006, 09:45:04
 6. avatar
  [12] gerda [*]

  Mně by naprosto stačil výrok o vlastním dítěti. Tohle není člověk, kvůli kterému bych si lámala hlavu. Poradila bych metodu - jednej s manželem stylem "já pán, ty pán". Výčitky svědomí? Proč, proboha?! Věnuj se radši svému současnému manželovi, ať o něj kvůli tomu minulému nepřijdeš. Pozdě potom litovat

  superkarma: 0 04.01.2006, 09:33:40
 7. avatar
  [11] Žábina [*]

  a to že se tvůj současný manžel kvůli tomu trápí, je ti jedno???
  a že se trápí, tak tomu věř

  superkarma: 0 04.01.2006, 08:43:36
 8. [10] r1911 [*]

  Holky, s ex by se mělo umět bez problémů komunikovat (jako dva dospělí), umět se dohodnout, ale pokud vás nějakým způsobem trápil, chce to určitý odstup. Já vím, že se mi to lehce píše...

  superkarma: 0 04.01.2006, 08:40:14
 9. [7] r1911 [*]

  Máš pocit viny, že jsi exmanželovi nedovolila prožít život s tím parchantem - tedy synem??? No to snad ne. Pochopila bych výčitky ze začátku, ale po několika letech, když se i teď tak chová, tak to tedy To je lepší nový "funkční" tatínek než skutečný "nefunkční...

  superkarma: 0 04.01.2006, 08:07:36
 10. avatar
  [6] soptice [*]

  Neblázni a hned si tole zakaž . Nebo to skončí čpatně. Tvůj nový manžel ti to dlouho trpět nebude, jednou pohár přeteče. Tak buď k sobě tvrdá a zakaž si takovéhle "dobré" vztahy s ex. Všeho s mírou

  superkarma: 0 04.01.2006, 06:41:18
 11. avatar
  [2] trdlo [*]

  Nechapu, proc sis nenechala oba, kdyz chces cislo 2, ale od cisla 1 se odtrhnout nehodlas . Schvalne, jak dlouho ti to cislo 2 bude trpet?

  superkarma: 0 04.01.2006, 01:17:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme