Žertovný příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Lenig. Sama malovat, jak píše, moc neumí, zato ale zná jednoho „pana malíře“. Jakého? To už si přečtěte samy...

Za první příspěvek k dnešnímu tématu děkuji čtenářce s nickem Lenig. I když je trošku odbočující...


Milé ženy in a milá redakce,

doufám, že mi odpustíte takový menší žertík, ale když já...

... malovat neumím, ale znám jednoho Pana Malíře.

Malování bylo vždycky mou slabou stránkou. Kreslit ani malovat fakticky neumím, dodnes nevím pořádně, jaký je mezi těmi dvěma pojmy rozdíl. No vím například, že Petr Urban je kreslíř a že malíř maluje obrazy... tolik moje znalosti.

Jsem ráda, že svedu jednoduchý květ tulipánu, domeček jedním tahem a odcházejícího slona nebo-li slona zezadu.

Ale znám například jednoho nesympatického chlapíka, co kvartálně zmaluje doma svoji ženu. Pro změnu ženu, která si každý den nevkusně zmaluje obličej, až mám podezření, že ten její pravý by mohl vypadat lépe. Pak znám taky dobře zmalované zadečky o velikonočním pondělí, ale o tom můj dnešní příspěvek není :-)

Ovšem znám jednoho opravdového MALÍŘE, spíš by se dalo říci PANA MALÍŘE, a tím je PODZIM :-)
Za pár dní tento malíř dokázal změnit zelené stromy a keře v přenádherně barevné scenérie. Člověk nestačí žasnout nad tou nádherou.

podzim

V lese najdete krásné červené hlavičky muchomůrek, kterým jsme s dětmi říkaly „princezničky“, hlavně proto, že jsem je učila, aby na tyhle (ani jiné houby, které nesbíráme, nešlapaly), pole a louky na podzim též změní svou barvu.. Je to prostě krásné roční období.

podzim

Dříve jsem neměla moc ráda podzimní čas, podzim pro mne znamenal sychravá rána, plískanice, mokro, zdravotní potíže...asi jsem ty krásné stromy neviděla nebo tomu nerozumím :-). Také je pravda, že jsem bydlela 40 let ve městě a až nyní jsem v malém místě, kde si takových úkazů určitě více všímám.

dyne

Zastavte se na chvilenku a potěšte se se mnou barevným podzimem, který by žádný malíř asi nevymyslel.

Lenig

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

  • malirstviMáte doma nějaké vlastní obrázky či fresky?
  • Zdobí vaše stěny nějaké vaše výrobky?
  • A co užitné předměty, máte je pomalované?
  • Zavzpomínejte na výtvarnou výchovu ve škole!
  • Kdy jste naposledy kreslila či malovala?
  • Jaký obrázek se vám nejvíc povedl?

Tentokrát máme „umělecké“ téma. Budu rád, když v něm, milé dámy, zavzpomínáte na své výtvarné úspěchy. Jsem hodně zvědavý, jestli si sama zdobíte byt, či třeba hrnečky. K tématu mi můžete posílat nejen příspěvky textové, ale i vizuální – ke každému textu však uveřejním maximálně 3 fotky. Tak se pochlubte a své obrázky nezapomeňte doplnit popisem. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Čekám ho v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 3.10.2012 do 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků, respektive jeho autorku odměním hodnotnou cenou, totiž krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

Reklama