Novinky

Jsem ráda za dětství bez facebooku

Čtenářka miuka používá nejčastěji facebook, ale moc času na něm netráví. Rozhodně by na něj nedala soukromé informace nebo fotky. A je také ráda za dětství bez facebooku, kdy trávila čas s kamarády venku.

Milá miuko, je to neslušné, já to taky nemám ráda... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


I já jsem facebooku docela dlouho odolávala, ale jednoho dne přijel na návštěvu kamarád, který bydlí docela daleko a řekl, že jdeme založit můj profil. Nepovažuji se za zdatného počítačového tvora, takže jsem nebyla zrovna nadšená, ale stačilo málo a docela dobře jsem se zorientovala. Ze začátku jsem tam trávila hodně času, hledala přátele, psala si s nimi, ale moje nadšení postupně polevilo. Je pravda, že teď už ani moc nepíšu sms, protože všichni si vzájemně necháváme vzkazy na FCB. Nebo když něco domlouváme, tak to také vyřešíme zde. Je to možná zdlouhavější než telefonování, ale jelikož spousta mých přátel, ani já, nemáme neomezené tarify, tak nám to vyjde mnohdy levněji. Občas si dělám srandu, že budu psát do svého statusu, jakou barvu ponožek mám který den na sobě, protože co tam o sobě někteří lidí prozrazují, moc dobře nechápu. Myslím si, že určitá hranice soukromí by měla být zachována. Ale to je samozřejmě na každém jedinci. Ani příliš soukromé fotky bych si tam nedala a už vůbec ne fotky svého synovce.

Pro mě má facebook jinak samozřejmě tu výhodu, že je to takové mé spojení se světem a přáteli, protože jak trávím většinu času doma, můžu s nimi být alespoň v kontaktu. Když se chci někam vydat, potřebuji asistenci a jelikož nerada pořád někoho obtěžuji, „vídáme“ se občas na síti. Hlavně s těmi, kteří bydlí daleko nebo v cizině, protože paradoxně mí nejbližší kamarádi facebook nemají. I když jak jsem psala na začátku, moc času zde už netrávím ani já. Spíš se třeba domluvíme, že se na FCB sejdeme v určitou hodinu a budeme si chvíli psát, co je nového. A další výhoda je ta, že to mám někdy jako takový jazykový kurz, zrovna včera jsem si psala s kamarádem ze Španělska, který česky neumí, takže jsem trénovala angličtinu, i když díky bohu za google překladač! :-) Přijde mi to i jako rychlejší komunikace než přes e-mail, člověk může v určitou chvíli reagovat na danou věc. Jiné sociální sítě nepoužívám, myslím si, že jedna stačí až až. Skype sice mám, ale v mém současném starém notebooku, kterým jsem byla podarována, není kamera a já si jí nehodlám kupovat, protože na Skype mám jen pár lidí, kteří tam většinou nejsou stejně tak jako já. Jo a občas na facebooku sdílím nějaký soutěžní obrázek a zkouším štěstí ve hře. Však ono to jednou vyjde! :-D

Závěrem chci říci, že jsem ráda za dětství bez facebooku a ostatních podobných věcí, kdy jsme si užívali různé hry, byli venku s kamarády a netrávili život před počítačem. Vždyť já dnes nemám ani chytrý telefon s připojením na internet a vůbec se za to nestydím. Mně totiž stačí, že do toho „čučím“ doma, tak proč ještě někde venku. Štve mě, když jsem nedávno byla s kamarádkou na obědě a ona pořád průběžně kontrolovala svůj facebook přes mobil. Na to by si lidi měli dávat pozor, myslím si, že je to vůči tomu druhému neslušné.

miuka

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

 • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
 • Proč ano a proč ne?
 • Jaké používáte nejvíc?
 • Kolik času na nich trávíte?
 • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
 • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

   
16.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] luneta [*]

  Boros — #1 já jsem mladá a dotykáč nechci ani omylem,taky mám tlačítkovou nokiu

  superkarma: 0 16.01.2014, 15:53:04
 2. [1] Boros [*]

  Miuko, představ si, že já sice mám telefon, dokonce už druhý, ale tlačítkový. Svoji starou Nokii 3410 jsem bránila vlastním tělem- byla bezva- sice černobílá, neměla foťák a jiné vymoženosti, jen 10 smsek apod, ale plnila účel- telefonovat a psát smsky. Na co je mi teď barevný displej, foťák (stejně nefotím), 100smsek, adresář se jménem i příjmením a kde jaké jiné vychytávky, když telefon potřebuju jen na akutní hovory a smsky. Ale moje pubertální děti prohlásily, že jsem 100 let za opicemi, starý telefon mi sebrali a donutili tatínka, aby mi koupil nový- vymohla jsem aspoň ta tlačítka a jsem jen ráda, že není chytrý.

  1. na komentář reaguje luneta — #2
  superkarma: 0 16.01.2014, 15:42:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme