O tom, že je ráda ženou, píše k dnešnímu feministickému tématu čtenářka Tina5. Obdivuje muže, kteří dokáží ženě otevřít dveře a při představování políbit ruku...

Feminismus potírá galantnost, alespoň tak by se dal shrnout názor čtenářky Ziny5. Více již v jejím příspěvku níže...

Souhlasíte, milé čtenářky?


Milá redakce, snažila jsem se vypátrat, co vlastně feminismus znamená a moudrá z toho nejsem ani trošku. Jsem ráda, tam kde jsem, jsem ráda za muže, kterého mám, jsem ráda, že se mohu starat o děti. Myslela jsem, že by se feminismus hodil třeba do muslimským zemí, ale nedávno tu na ž-ince byl rozhovor s češkou vdanou za muslima a vůbec nevypadala nešťastně a zničeně. Naopak.

Tak nevím.

Jsem ráda, že jsem mohla studovat, že mohou studovat naše děti, ať to jsou synové nebo dcery. Stejné platy za stejnou práci.. asi jak kde. Stále si myslím, že žena dokáže levou zadní dělat víc věcí současně, s čímž má muž trošku problémy. Ovšem, zase jsem nepotkala zatím žádnou rubačku uhlí nebo řeznici na jatkách či popelářku s popelářským vozem.

Závidím ženám, které žily v době, kdy pro muže bylo nepřípustné nechat dámu stát, neotevřít ji dveře či nepomoci do kabátu. Že mi muž při představování políbil ruku, to si mi v životě stalo parkrát a nesmírně si toho vážím.

Není pro mě problém večer uvařit manželovi večeři, když se vrátí unavený z práce. Nepotřebuji ho ani při domácím úklidu nebo umývání oken a já se mu nepletu při malování nebo štípání dříví.. Jsem ráda hýčkaná, rozmazlovaná, milovaná... jsem ráda ženou.

Krásné ráno všem pohlavím přeje,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Po 16.00 hodině se můžete těšit na vyhlášení, ve kterém zjistíte, která z přispěvatelek zůskala dárek: hru POKER deluxe od Albi.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama