Všechno podléhá módním trendům. I ta nepatrná část našeho obličeje, která nám dokáže změnit výraz – obočí, se neustále mění. Od úplně vyholeného přes tužkou nakreslené až po extrémně bujné. Všechno už tu jednou (ne-li víckrát) bylo. Ale jaké se „nosí“ dnes?

I současná móda se inspiruje historií. Zvláště na přehlídkách haute couture se stylisté dokážou pěkně vyřádit. Zvu vás na malou exkurzi do historie. Nebojte se, nepůjdeme příliš daleko, to bychom tu byli do rána, spokojíme se i s tak dost pestrým dvacátým stoletím.

obociExprese

Ve dvacátých letech ovlivnila módní trendy éra němého filmu. Expresivní účinek zakřivených oblouků Grety Garbo ženy uchvátil a stal se hitem.

obociHvězdné výšiny

Ve třicátých letech to byla zase Marlene Dietrich, která svým přehnaně do výšky namalovaným obočím pobláznila tisíce žen. Ale našly se i takové, které odmítly tento trend přijmout. Frida Kahlo si naopak ponechala huňaté oblouky spojené uprostřed.

obociOblouk Diva

Christian Dior a jeho New Look přišel ve čtyřicátých letech s novou, velmi feminizovanou siluetou a novým pohledem na krásu. V módě byl pěstěný oblouk vrcholící nad středem duhovky, přezdívaný „oblouk Diva“, který se stal slavným a hojně napodobovaným díky herečkám Joan Crawfordové, Elizabeth Taylorové a Audrey Hepburnové.

Podle kružítka

obociPadesátá léta přinesla boty na platformě, přiléhavé svetříky a extrémně tenkou linii obočí ve tvaru půlkruhu.

Žena dítě

obociByla symbolem šedesátých let. Obočí sice nemělo konkurovat obrovským, do široka otevřeným očím, ale mělo být pěstěné a nerušit celkově vyumělkovaný vzhled ženy-dítěte.

Návrat k přírodě

obociV sedmdesátých letech převládal trend přirozenosti. Dlouhé vlasy, nenalíčené oči a obočí, které se neznásilňuje pinzetou.  

Podnikavá dívka

Velká kariéra, velké ramenní vycpávky a velké vlasy obociosmdesátých let znamenaly rovněž větší obočí. Vzorem se stala herečka Brooke Shieldsová se svým přirozeně hustým obočím

Do hola

obociV devadesátých letech se tento trend ještě udržel díky supermodelkám jako Cindy Crawfordová, ale doba si žádala změnu. A ta přišla s narůstajícím grunge hnutím („roztrhaný, špinavý“) v podobě vyholeného obočí a rychle si získala přízeň. Když modelka Kristen McMenamy oholila oblouky, její kariéra raketově vzlétla.

Peroxidová blondýna

obociDo nového tisíciletí přinesla modelka Lara Stoneová odbarvené obočí a vnesla do módy prvek, který v sobě snoubí  futurismus i retro.

Já nevím, jak vy, ale jsem toho názoru, že nám sluší nejvíce to, co nám nadělila příroda. Nemyslím, že byste měla mít obočí jako Brežněv, určitě to chce korekci, ale nepřehánějte to s ní, abyste jednou nelitovala.

obociJaké obočí máte vy? Trháte si ho, nebo ho necháváte přirozené? Kterým trendem byste se nechala ovlivnit a který byste nikdy nepřijala?

Reklama