Čtenářka Tana M se bojí, že když nějaká katastrofa přijde, neumře mezi prvními, ale že se bude podílet na zachraňování… Děkuji Vám Tano M za Váš příspěvek.

Milá redakce,

média  všude inzerují , že  v pátek 21.12.2012 bude  konec světa.

Dalo mi   docela  dost  času, než jsem  vůbec dohledala, kdy vlastně avizovaný konec světa  bude. Dle  Googlu ve 21.00 hod SEČ.

Jen nikde neříkají , zda  konec světa ohlásí  Evropa, a  pak Amerika, nebo  naopak.

Nejdřív jsem   si myslela  že konec světa  začne  ráno, a já nebudu muset  do práce.  Omyl. Do práce musím ráno v 6  a  to  nekompromisně.

Pak jsem si myslela  že   konec  světa bude po obědě, a já budu muset odhlásit v  jídelně  oběd. Můj oblíbený  kuřecí řízek  s  jemným jarním salátem. .V pátek v  den apokalypsy  budu  muset  pracovat  do  4  a pak  doma  budu   muset  udělat standardní  teplou  večeři  i s přílohou. Manžel si na pátek na večer objednal ,  zapékané těstoviny..

Pak  když   ulehnu  do postele můžou  klidně   začít padat , baráky, mosty,  mrakodrapy i trakaře. Při mém štěstí   neumřu  napoprvé  a určitě   budu   muset  zachraňovat  raněné, a  odklízet mrtvoly,  a dávat první  pomoc  těm lidem kteří zůstanou naživu.Jsem k tomu předurčená.

Myslím si, že Mayové neudělali  chybu, společnost  civilizovaných  lidí nemůže  chápat  staré  zvyky Mayů. Žili v přírodě,   orientovali se podle slunce a měsíce, pozorovali přírodu,  dokázali  přežít v extrémních  podmínkách. To lidé  dnes nedovedou. 

Na  konec světa se  nepřipravuji.S flaškou rumu nebo vodky , to stejně nikdo  nepřežije. Možná tak s celou  basou whisky.

*Světu a lidstvu v poslední den chci  vzkázat.“Byla  jsem na světě ráda, pro svou rodinu, pro své děti, pro svou práci, pro  lidi kolem  mě.“

Pár vět nakonec.

Před 30 lety nám stařičký profesor mikrobiologie  na přednášce nám řekl: „Lidstvo   nevyhyne  při jaderných válkách, ani se nesrazíme s jinou  galaxií,  ale celé lidstvo  budou nadále sužovat  nemoci, nevyléčitelné choroby, nové druhy  laboratorních virů, a  genetické  modifikované mikroby.

Hezký den. 

Tana M.
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama