Krásný den přeji Vám všem.

Dnešní téma mi připomnělo mnoho mých krizí, které mám za sebou.

Jsem vdaná po třetí a nestydím se za to, naopak. Proč setrvávat ve vztahu, který nikam nevede a jenom dětem otravuje jejich krásné dětství. Ano, děti mají právo na oba rodiče, s tím souhlasím, ale když je otec alkoholik a jak známo jejich neustálé slibování, já už nebudu pít, stejně skončí opětovným pitím.

Stejně jsem došla k názoru, proč se mají děti dívat na denně ožralého tátu, který jim není dobrým příkladem, opak je pravdou. Jeho neurvalé chování, jeho sprosté výrazy, kdy nebyl schopen si uvědomit, že ho poslouchají děti a kdy došlo i k fyzickému napadení mámy, což bylo pro děti to nejhorší, co s tímto vztahem? Jediné řešení rozvod.

Vdala jsem se podruhé, myslela jsem si, že jsem si vzala boha. Bohužel byl zase na ženský, čímž dětem nikterak neubližoval, snažila jsem se vše tajit. Ovšem jenom do doby, kdy můj syn byl ve věku 16 let a několikrát měl smůlu, že mého muže potkal a pokaždé s jinou ženou. Dělal že ho neviděl a bál se mi to doma říci, až jednou, když jsem plakala, došlo mu proč a řekl mi to. S otázkou mami máš to zapotřebí, vždyť je neustále pryč, což bývalo taky týden a na otázku kde byl? odpověď raději psát nebudu.

Ano měla jsem s ním třetí dítě, dcera byla ještě malá, ale já volila rozvod. Zařekla jsem se, již nikdy chlapa domů. Věk přibývá a mě bylo samotné smutno. Ano vdala jsem se ve svých 51 letech. Je to o něčem jiném, jsme již ve zralém věku a rozumní, ale věřte, také dojde k nějaké krizi, ale to jsou krize, které rádi přehlédneme. Nejedná se o alkohol, ani o nějakou nevěru, jsou to většinou maličkosti a ty patří k životu. O usmiřování víme všichni jak je krásné.

Jenom malý dodatek, když přede mnou někdo řekne, ne my se nehádáme, nevěřím. Není kostelíčka, aby nebylo kázáníčka.

Přeji všem jenom hádky, které se dají řešit bez rozvodů a zdraví Věrulinka.


Tak k takovému přání se z celého srdce připojuji a děkuji za příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama