Bulvár

Jsem poloprofesionální lempl speciálního typu

Čtenářka PBD poslala dvě své příhody. U první jsem to bral vklidu. Ta druhá mi přivodila takové to nepříjemné mravenčení po těle. Však posuďte samy, zda byste chtěly být v její kůži. A Vám PBD děkuji za příspěvek a přeji, abyste našla rovnováhu i na rovině…

Dobrý den,
já jsem poloprofesionální lempl speciálního typu :) Moje specialita jsou např pády na rovině - na ledu neuklouznu,na suché rovné cestě bez zjevné příčiny padám ..Už jsem si takto pořídila pár „zinkáču“ ,jizev a sáder.... jeden čas jsem byla na chirdě spíš jako vybavení čekárny,než jako pacient.
Kdybych tady měla vypisovat své úrazy ,tak to bude hodně dlouhý text.Takže dva příklady za všechny..

Jednou v létě,byl to pátek,jsme byly u babičky se sestrou samy.Po obědě jsem šla umýt nádobí. Sestra měla utírat,ale nějak se jí do toho nechtělo a tak jsem se začaly zuřivě honit po baráku. Naháněla jsem jí dost dlouho,až se nakonec rozeběhla směrem koupelna a to jsem si říkala,jak ji už mám,jak je v pasti ..Protože za koupelnou byla už jen komora a kotelna a nešlo to proběhnou nikam dál do stavení...Ale ségra předemnou zabouchla dveře a já jsem nestačila včas zareagovat a místo toho abych vzala za kliku,jsem se nabořila do skleněné výplně..
Nic mě nebolelo,ale teniska se mi naplnila krví,protože mi letící střep rozsekl nohu nad kotníkem. Ségra mi to omotala ručníkem a chtěla volat našim.Nakonec nevolala,ten den měly přijet,tak jsem je nechtěli zbytečně honit.Sedla jsem si do kuchyně ke stolu a omotala si ručník izolačkou,aby tam držel.Měla jsem totiiž ještě v plánu nanosit babičce dřevo a uhlí ke kamnům.Jak jsem si tak „izolovala“ nohu,tak jsem si všimla loužičky krve na linu.Tekla z ruky,z takové malé dírky za zápěstím,ránu jsem zamotala do utěrky a izolačky a šla pro uhlí...

K večeru dojely naši,tak jsem jim hned mezi zahradama u auta hlásila,že bych potřebovala odvézt na pohotovost.Možná by jste čekaly úlek ve tvářích rodiču a zděšené „co se Ti stalo“. Aee nic takového neproběhlo,protože naši už byly lehce otupělý,protože viděly že žiju a na mé pády už byly zvyklý...Tak se jen táta optal proč.Ukázala jsem mu dírečku na ruce a on se zeptal,jestli to jako myslím vážně.Když jsem rukou ukázala na nohu v krvavém ručníku a izolačce,tak taťka na chvilku prostě nedovedl potlačit smích.A jeli jsme.
Na pohotovosti v městěčku poblíž jsem zazvonila a oznámila sestřičce že potřebuju zašít.Došla pro mě,dovedla mě do ordinace a proběhl bežný pohovor s lékařem.Vylezla jsem na stůl,sestřička mě „nainstalovala“ na bok a šlo se na to.Doktor mi čistil ránu dezinfekcí a po chvilku se s usměvem zeptal,jestli náhodou nedělám v uhelných dolech,protože vatičky s dezinfekcí byly černé .Vysvětlila jsem,že jsem po proběhnutí sklem šla nosit uhlí a doktor nevěřícně kroutil hlavou ..Ale po argumentu,že to přece nenechám tahat babí mi řekl,že jsem povedená vnučka,ale nevím,jestli sem se teda měla urazit či začervenat :)

Ruku mi doktor zamašličkoval a šlo se šít.Jsem tvor zvědavý,tak jsem se chtěla dívat,jak mi doktor zašívá nohu,začal vnitřní stehy a než jsem se pořádně rozkoukala co to tam dělá,tak mě začala sestřička zatlačovat,abych se nekoukala a tak.Argumenty,že mi krev nevadí a že je to moje noha byly k ničemu.Nakonec sestřička už nevěděla co se mnou,tak mi pustila televizi,co byla v ordinaci pod stropem a v tu ránu mě zajímal jen M*A*S*H 4077 a švadlenka v doktorském plášti mi byla jedno:) Do ordinace jsem šla po svých,ale z ní už jsem se belhala jak lemra.Tak jsem ještě z doktora vymámila dvě balení brufenu a jelo se domů :) Bolest první den a noc byla děsná,nejraději bych si nohu zavěsila na strop,aby v tom tak „netepalo“..Ale další den už jsem můrovala na mamce,aby mě pustila koupat se k rybníku..Tak dlouho jsem do ní hučela,až mi rezignovaně natřela ránu framikoinem a já šla vesela dělat mastná kola do rybníku:)

A v září mi tehle úraz vydělal dvě stovky.Šla jsem na chirdu,řekla jsem tetě(dělala tam sestřičku) že mám v ruce asi střep..Vzala mě do ordinace a doktor mi prohmatal ruku a řekl,že se mu nezdá že by tam něco bylo ,ale ať jdu na rengen.Vehementně jsem tvrdila,že tam je,že to vím..a nakonec doktor řekl „ o dvě stovky že tam není“ . A byl tam.Nebrala jsem tu sázku vážně ale on mi je opravdu dal:) Jasně,chvilku jsem se kroutila,aby se neřeklo a pak si je vzala.Z ruky mi střep vyndal a dodnes ho mám schovaný:)

Druhý letní úraz se stal téhož roku,někdy v týdnu.Byly jsem u babí zas sami se setrou.Tenkrát frčely walkmany a já milovala jízdu na kole se sluchátky na uších.Provoz ve vsi byl minimální(mimo žně) takže to nebezpečně nebylo..To jsem si myslela až do dne,kdy jsem s větrem o závad sjížděla po vsi dolů.Bylo potřeba přehodit kazetu,tak jsem se to hned jala dělat.Ale jak jsem řídila jen jednou rukou,tak jsem ze silnice sjela na kraj trávníku..A v tom to přišla.Nějaký krtek či myš(pachatel je do dnešního dne neodhalen:) vyhrabal v trávníku díru.Já do ni nejela kolem,řidítka se otočila..kolo se naklonilo..a já začala brzdit hubou o barák.Sedřela jsem si půlku obličeje a na baráku zanechala krvavý šrám.Šla jsem si domu omýt silniční lišej a ješte ten den k večeru jsme tu zeď z děckama ze vsi natřeli vápnem.Takže pražskej lufťák po přííjezdu na víkend nic nepoznal:) Ale nějaká drbna nelenila a nakonec jsme za to,že jsem to napravily,dostaly od lufťáka poděkování a po pár dnech nám u pojízdné prodejny koupil nanuky:) Drhnutí hubou o zeď bylo za odměnu:)

Moje pády někdy hodně boleli,ale urazové pojištěni se ke kapesnému také hodilo:)

Hezký den.

PBD
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

 • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
 • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
 • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
 • Pomohla jste někoho zachránit?
 • Víte jak letním úrazům předejít?
 • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním!!! Čím, dám vědět během dne pod novinkami.

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


5. V. Vašek = P. ?

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématu

   
16.08.2012 - Blog redakce - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [16] hubajda [*]

  PBD — #10 ja take stale nejaka modrina

  superkarma: 0 25.08.2012, 13:12:41
 2. avatar
  [15] Kytinkak [*]

  jééé, tohle mi připomnělo také karambol na kole, a to kvůli manželoviSml30

  superkarma: 0 16.08.2012, 21:24:49
 3. avatar
  [14] tajnostii [*]

  Bouračku na kole mám také za sebou-již dávnoSml22

  superkarma: 0 16.08.2012, 18:06:09
 4. [13] Trefa [*]

  Trefa:bouracku na kole jsem mela ve dvaceti letech a na kolene je to jeste dneska znat.

  superkarma: 0 16.08.2012, 17:46:51
 5. avatar
  [12] PBD [*]

  magic11 — #11 ted už by se nevyplatila:)))

  superkarma: 0 16.08.2012, 17:30:42
 6. [11] magic11 [*]

  holt to chce v tvém případě asi pořádnou pojistku Sml80Sml30

  1. na komentář reaguje PBD — #12
  superkarma: 0 16.08.2012, 17:08:06
 7. avatar
  [10] PBD [*]

  ekleinovka — #6 to jsem na tom podobně,bez modřiny to nejsem já:))

  1. na komentář reaguje hubajda — #16
  superkarma: 0 16.08.2012, 14:46:32
 8. avatar
  [9] PBD [*]

  Roland — #2 Byly vytrénovaní,rotože tak často se děsit..to by pro ně nebylo zdravé:?) a stejně vytrenovaná jsem byla i já ..chodila jsem k doktorovi´a už mu rovnou hlasila,že je to asi zlomené,asi podveknuté,asi něco z vazama..a většinou mi moji diagnozu potvrdily:D A pak už jsem měla i sádrové obvazy doma,teda ne na to,abych se sádrovala a dělala si dignoyi:) ale na opravu sáder a odpadlých podpadku na sádře na noze:)

  superkarma: 0 16.08.2012, 14:46:03
 9. avatar
  [8] PBD [*]

  Brixik — #4 Nejsme příbuzné? :)))

  superkarma: 0 16.08.2012, 14:44:04
 10. avatar
  [7] PBD [*]

  Roland — #2Měla jsem urazové..teda naši měli na mě urazové..takže složenky chodily:)) Ale ted už jsem klidnější lempl a nasledky nemusí řešit doktoři:)

  superkarma: 0 16.08.2012, 14:43:44
 11. avatar
  [6] ekleinovka [*]

  Já jsem ze své ztřeštěnosti věčně někde potlučená,nějak to ke mně už patří :)))

  1. na komentář reaguje PBD — #10
  superkarma: 0 16.08.2012, 13:02:32
 12. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Bouračku na kole nezávidímSml23

  superkarma: 0 16.08.2012, 10:15:11
 13. avatar
  [4] Brixik [*]

  Tak to je, jako by čtenářka psala o mě Sml30.

  Jednou jsem šla jako malá v gumákách a z ničeho nic jsme spadla doprostřed kaluže. Na dotaz rodičů, co dělám, jsem odpověděla, že jsem uklouzla na žížale Sml52.

  No a padání na rovné cestě a podvrtávání kotníků, to je taky moje specialita.

  Úraz o barák jsem nezpůsobila sobě, ale podařilo se mi takhle zlikvidovat velký nafukovací raft. Sušili jsme ho opřený o barák a já ho chtěla otočit. Podsekla jsme si ho, byl docela těžký, a nevím jakým záhadným způsobem narazil na roh baráku, ozvala se děsná rána a ve člunu byla díra jak vrata ... no kolegové fakt nechápali. A tak mi začali říkat CHKáčko alias chodící katastrofa Sml30.

  1. na komentář reaguje PBD — #8
  superkarma: 0 16.08.2012, 09:46:55
 14. avatar
  [3] delfi.na [*]

  Ty jsi teda číslo ... asi jsi fakt už otrlá Sml79Sml30

  superkarma: 0 16.08.2012, 09:32:00
 15. [2] Roland [*]

  Vám by se vyplatila pojistka na úrazy. Sml16 Na šití u doktora nebo braní krve se já zásadně nemůžu dívat. Rodiče byli už asi vytrénovaní, ale já bych z těch úrazů byla vždy vedle a bolelo by mě to za Vás.

  1. na komentář reaguje PBD — #7
  2. na komentář reaguje PBD — #9
  superkarma: 0 16.08.2012, 09:31:56
 16. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml79au au au

  superkarma: 0 16.08.2012, 09:25:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme