Moc děkujeme za příspěvek od povodní postižené a navíc invalidní čtenářky s nickem dal-jak

povodně

Dobrý den, tak jak jsem v sobotu psala, že jsem ještě v pořádku a bydlím na kopci, bylo předčasné se radovat. Blesková povodeň mi vzala téměř vše co mohla. Nebudu se tady rozepisovat o rodičičích, kteří dopadli ještě hůř. Mají rodinný dům, ale naštěstí se nemusí nic bourat a žijeme.

povodně

Já žiju sama jsem plně invalidní i když hodně mladá a povodeň mi vzala veškeré zdravotní pomůcky, které jsem měla napsané na 3 měsíce. Na laskavou prosbu firmy mi dnes zaslali 50ks z potřebných 450ks. Zbylé si musím prý dokoupit a částka jenom za to mě bude stát 15000Kč. Dále jsem přišla o glukometry a testovací proužky, které mi pojišťovna nezaplatí. To bude dalších 4000Kč.

povodně

A ptáte se, co okamžitá pomoc v hmotné nouzi? Dostanu snad 20000Kč, ale za to si musím koupit oblečení, aspoň základní jídlo, nádobí........ Na zdravotnické pomůcky nedostanu nic. Svůj zdravotní stav jsem si také nezpůsobila sama svou nedbalostí, ale došlo k poškození nervů při operaci slepého střeva, ale bylo to v době, kdy "nebylo zvykem" žalovat nemocnice, protože jsme holt žili v jiném režimu. Tak na to teď doplácím a tvrdě. Utopilo se mi i auto, sice staré, ale které používám k dopravě za lékaři.

Co mi povodeň vzala je také klid a spánek. V noci se budím z děsivých snů, nemůžu spát, ve dne jsem unavená a upracovaná.

A obloha se znovu zatahuje......

dal-jak

Tak to už je úplná hrůza. Tolik smůly na jednoho člověka už je trochu moc.

 

Reklama