Dnešní téma je pro mě víc než aktuální - právě v tuto chvíli jsem mailem odeslala svůj životopis jinam už z absolutního zoufalství: vztahy na mém pracovišti (a to pracuju už víc, než 30 let) jsou nesnesitelné: 25 let jsem všude (jen 2 místa) patřila k nejoblíbenějším, zde mě nemá rád nikdo - nesnášejí se tu lidi mezi sebou obecně - celých 5 let, co tu jsem (přestoupila jsem jen a jen kvůli penězům). Poslední dva roky se objevil mobbin (šikana) a veliká fluktuace a také stížnosti a pamflety na nejvyšší šéfku. Relativně pro silné žaludky klid.

Teď tu navíc panuje přímo válečný stav "kdo z koho", lidi se pomlouvají, intrikují, jsou na sebe velmi zlí, místo spolupráce si podrážejí nohy a pak na sebe hrozně křičí, pláčou, hroutí se... všichni mají nervy nadranc, nadřízení i podřízení a hlavně se všichni hrozně bojí té nejvyšší nadřízené...!  hrůza - už to nemohu vydržet a ačkoliv jsem hodně zadlužená, asi vezmu i místo s menším příjmem, kde bude KLID!

Nevadí mi práce, jsem hyperaktivní a pracuju ráda. Všechno to (teď to kulminuje) se dalo snést, než mi odvolali přímého šéfa, který, ač nebyl ideální, mě asi jakoby zaštiťoval, teď mi jde opravdu o zdraví! Sama jsem se stala obětí snad až toho mobbingu, jehož příčinou je vyřizování účtů mezi dvěma ambiciozními ženami.

Nespím, nebo mám noční můry, klepu se, řeším, zda zvýšit přísun prášků, alkoholu nebo cigaret. Kromě alkoholu (tam se fakt bojím, piju pouze na pohodu a ve společnosti) zvyšuju bohužel všechno (kouřila jsem svátečně - teď denně...). Snad to skončí, už se mi něco rýsuje, cítím, že to dlouho nevydržím, psychosomatika je u mě dost výrazná, mám strach o zvýšení tlaku, cholesterolu, žlučníku... vícedenní dovolenou si vzít na pár dnů (měla jsem v květnu jen 14 dní a dále vybírám po půl dnech)  nemohu, kvůli hroznému nasazení.

Naštěstí mám skvělé rodinné zázemí a divadlo a také odpadla hrozba operace... nemocenskou by mi asi nepovolili... Jinak bych to nevydržela, moje přímá nadřízená tohle zázemí nemá a je úplně na dně... Omlouvám se chyby, mám málo času na psaní.

Vaše nešťastná leč v lepší zítřky doufající Anai


Tak tohle je tedy síla. Anai, zmizte, jak to půjde nejrychleji. Tohle je skutečně o zdraví a nemáte to zapotřebí. Ani náhodou a ani za zlaté tele. To už i to bačování by bylo daleko lepší. Uf, to je tedy něco. Až budete šťastně venku, napište jméno firmy, aby tam nikdo nechodil.

A taky napište, co děláte, třeba bude někdo na serveru vědět o nějaké práci!

Pište mi i vy svoje problémy na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama