Čtenářka Elis19 je z velké rodiny. Ke 4 sestrám přibyli 2 nevlastní bráchové. V dospělosti se z jednoho vyklubal docela problematický člověk...

Další odlišný pohled k dnešnímu tématu. Čtenářka Elis19 je nevlastní sestrou...


Dobrý den, téma nevlastní děti znám pouze z pozice nevlastní sestry. Do naší již docela početné rodiny (4 dcery) si moji rodiče záměrně vybrali postupně ještě dva opuštěné sirotky – chlapce, které jsme my čtyři holky rády uvítaly.
Oba přišli v raném věku (4 a 3 roky), jeden snědý a lehce tělesně postižený a druhý bleďoučký a uzavřený. Postupem času si u nás zvykli a byli to prostě naši bratři, žádné rozdíly naši rodiče mezi námi nedělali, kdo si co zasloužil, toho se mu dostalo a především hodně lásky mé maminky, která kromě všech povinností ještě našla čas cvičit s mým postiženým bratříčkem. Řeklo by se, že bylo všechno ideální...
Zlom nastal v době jejich dospívání, zatímco mladší byl stále v pohodě, se starším nastaly velké problémy, které ve své podstatě asi pramenily z jeho genových dispozic a to i přesto, že od mala vyrůstal v normální rodině.
Dnes je situace taková, že s mým problémovým bratrem se setkáváme jenom tehdy, když si přijde pro peníze, jindy ani nechodí. Druhý je normálně zaměstnán a vede spořádaný život.
Kdybych já se měla rozhodnout zda mít či nemít nevlastní děti, tak nedovedu odpovědět..
Elis19

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturu.

Téma dne 17.10.2013: Nevlastní děti

  • Máte nějakou vlastní zkušenost s nevlastními dětmi?
  • Připadá vám výchova nevlastního dítěte těžší?
  • Máte při výchově nevlastního dítěte větší ostych?
  • Zasahuje výchova nevlastního dítěte do vašeho partnerského vztahu?
  • Je vůbec možné vychovávat nevlastní dítě stejně jako vlastní?
  • Nemáte v tomto ohledu vlastní zkušenost, ale znáte nějaký příběh z okolí?

taftSvé příspěvky k dnešnímu tématu zasílejte nejpozději do čtvrtka 17.10.2013, 15.00 hodin, a to na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a s ní se pojící i šanci na získání pěkného dárku. Ten se tentokrát skládá z knížky Colette Baron-Reidové: Kouzelná mapa a pěnového tužidla Taft pro 24 hodinovou ultra silnou fixaci.

mapa

Reklama