Bulvár

Jsem neonacistka, chráním bílé děti

 

O českých neonacistech toho nebylo napsáno málo. Zájem o ně obzvlášť vzrostl po vloni plánovaném pochodu pražskou židovskou čtvrtí, který ale znemožnila protiakce tisíců lidí, jíž se zúčastnily i známé osobnosti a politici. Už méně řádků se ale věnovalo neonacistickým ženám. Jejich význam v ultrapravicovém hnutí přitom roste.

 

Nejvýznamnější pokusy o jejich existenci nesou název Women Side (Ženská strana) či od nich odtržené Resistance Women Unity (Jednotný odpor žen). Může jít jen o pár desítek dívek a žen, přesto se však nedají přehlédnout. Uspořádaly už i vlastní dětský den, vánoční besídku, bývají v popředí demonstrací s transparenty, rázná neonacistka vystoupila například 1. května na pražském náměstí Míru s radikálním projevem.

 

A jejich činnost? Jsou přece hlavně tím prvkem, který podporuje bílé bojovníky v boji za rasu. A tak jejich údělem je především psaní dopisů vězněným náckům, kteří obvykle sedí za násilnou trestnou činnost nebo i vraždy. Jejich oběťmi byli samozřejmě antifašističtí anarchisté nebo Romové… Kromě toho ale také pečují o – podle svého uvážení – děti chudých „arijských" rodin nebo svobodné matky. Obvykle kamarádky z hnutí.

 

Jejich webové stránky jsou plné urážek Romů, židů, nebílých lidí, ale také zrádců bílé rasy – tedy antifašistů. Nabízí na nich ale i recepty na cukroví či angažovanou poezii.

 

Jaké typy mezi nimi bývají nejčastěji? Původně frustrované dívky, kterým se prozatím nepovedlo nijak uplatnit, mají rasové předsudky a společenství „drsných“ mužů jim imponuje. Své slabiny pak zakrývají rasovou hrdostí, vědomím svého „čistého původu“ a okázalou odvahou. Navenek se u svých mužských protějšků na neonacistické scéně setkávají s úctou. V soužití to ale bude o něco horší. Potvrzuje to i Ondřej Cakl, monitorující ultrapravicová hnutí, který má v ruce studie z Německa. „Domácí násilí je tam nejrozšířenější právě mezi přívrženci krajní pravice. Když zdejší neonacisté nevybijí svoji agresivitu na ulici, vybijí si ji doma,“ řekl.

 

Mají své hudební ikony

 

Minulý víkend se čeští neonacisté pokusili uspořádat megakoncert evropské úrovně. Ten se jim nějak nepodařil. Z osmi avizovaných kapel dorazila jediná tuzemská. Maďarská kapela Verszerzödes odehrála jen tři skladby – vypnul je zvukař, když udeřila desátá hodina, a festival musel skončit. Objevila se na něm ale švédská neonacistická „hvězda“ Saga. Je to atraktivní dívka, která se k drsným náckům nedostala určitě kvůli nedostatku mužů.

 

Proslula tím, že přezpívala většinu hitů kultovní neonacistické skupiny Skrewdriver, jejímž zakladatelem byl Ian Stuart Donaldson, který také založil největší mezinárodní neonacistickou organizaci Blood and Honour. A také třeba tím, že v její doprovodné kapela byli hudebníci ze švédské neonacistické kapely Pluton Swea.

 

České neonacistky se také rozplývají duem dvojčat Prussian Blue (Pruská Modř – tak je nazvaná zbytková látka, která by měla vzniknout po použití Cyklonu B v likvidačních koncentračních táborech). Děvčatům ještě není ani 15 a už se staly ikonkami hudební ultrapravicové scény. Hezky zpívají, jedna hraje na kytaru, druhá na housle. A texty? Plné rasové nesnášenlivosti.

 

Za své vzory považují Adolfa Hitlera a zejména Rudolfa Hesse, o něm už i mají skladbu. Aby se přiblížili zemi původu nacismu, zazpívali už i v nezdařilé němčině svůj song Weiss Weiss Weiss (Bílá Bílá Bílá).

 

Pocházejí z Kalifornie, „správné bílé“ základy jim dala jejich matka. „Je nedostatek bílých dětí, které by nás zde měly nahradit, a obecně málo narozených kvalitních bílých lidí. Vypadá to, že chytré bílé dívky, které mají vhodné rasové proporce, se starají více o to, jak udělat kariéru a vydělat peníze, nebo si jen užívají jedné party za druhou, místo toho, aby se vdaly a měly rodinu,“ tak mluví dívky věku druhého stupně základních škol.

Myslíte, že by svoboda projevu měla dojít až tak daleko, že by byla ultrapravice v této podobě tolerována? Máte pochopení pro dívky, které inklinují k „drsným“ náckům?

   
08.08.2008 - Společnost - autor: Jan Exner

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [93] Maggie88 [*]

  Historička? Njn, ale názor máš omezený a silně zaujatý proti.. Jsem hrdá na to, co jsem a jako povl si ani v nejmenším měřítku nepřipadám. Spíš lituju lidi, kteří o sobě trvdí, že jsou humání a nechávají svůj národ upadat a raději oslavují cizince. Doufám, že to za pár let pochopí a ještě nebude pozdě.

  superkarma: 0 15.08.2008, 09:21:05
 2. avatar
  [92] *Kotě* [*]

  Maggie88: jsem historička, takže jsem o problematice nacismu podrobně informována, napsala jsem na toto téma i několik prací.

  Z tohoto pohledu jediné, co mohu říci o jakémkoli člověku, kterému je sympatická ideologie nacistického režimu představovaného Adolfem Hitlerem, nebo se snad s ní dokonce ztotožňuje, že je duševní póvl nejhoršího kalibru, a to ať je popelář nebo inženýr na vysoké pozici

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:04:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [91] Maggie88 [*]

  Jak si to tu tak čtu, tak mě napadá, že plno lidí ani neví, o čem mluví. Někdo tu napíše nadnesený a z větší části klamný článek, vyzdvyhuje nesmyslně Cakla a myslí si, že přesně takhle to je a bude. Z tv Nova a podobných žurnálů se převzalo, že neonacisti musí být zákonitě lidi, kteří jsou zamindrákovaní a v životě ničeho nedosáhli. Na tom je pravda jen to, že pouze tyto jednice jsou media schopná dát do tv kvůli diskriminační propagandě. Už vám jen uniká, kolik lidí pravicově smýšlejících jsou inženýři a zastávají vysoké pozice. Důvod, proč se o nich nemluví je ten, že svůj názor nepotřebují dávat na odiv okolí, ale něco pro něj dělají. Víte vůbec o tom, že plno pravicově orientovaných stran se pravidelně scházejí a chodí čistit les, bo navštěvují dětské domovy a podobně? Asi nikdo, jelikož to není v tv.. Kdo z vás tu napíše, že je humanista a nevadí mu cigoši a podobně opálení, lže. A pokud ne, ráda bych chtěla vidět, až si vaše dítko domů přivede třeba pana doktora z Afriky, jak se na to budete tvářit.Těm, kterým to nevadí, jsou jen vyjímky, utvrzující opak. Určitě moc nadšení nebudete. Nebo když vás přepadnou vámi chránění rómští spoluobčané a okradou vás a třeba i pobodají, protože rádi nosí nože. A to že tu někdo píše, že NSDAP byla krajně levicová? No to je ještě víc k smíchu, protože se toho chytnou laici a budou to roznášet dál. Pochybuju, že někdo odsud četl třeba MK a rozumí politice, kterou stvořil AH. Pokud tu chce někdo chytračit, ať nejdřív prokoukne očima a vytvoří si vlastní názor, ne ten, co do něj vtlačila media!

  superkarma: 0 11.08.2008, 11:36:47
 2. [90] kllarick [*]

  idiska: Nemůžeš mi brát iluze, když to znám z osobní zkušenosti... Kdo s tím většinou nemají potíže jsou mulatky, protože jsou hezké... ale běloch se šikmýma očima už moc rodičům za krásu nepoděkuje Míšenci jsme, ale každý vidí jak vypadá, ne?

  superkarma: 0 11.08.2008, 09:53:45
 3. avatar
  [89] idiska [*]

  kllarick: víš, nechci ti brát iluze, ale já znám plno míšenců a ti s tím problém nemají , ani jejich okolí...spíš ti, co si vymýšlejí svůj původ chcou být jen zajímavější ...a taky dneska už jsme všichni směsicí spousty ras

  superkarma: 0 10.08.2008, 22:24:52
 4. [88] kllarick [*]

  Vivian: Básník tím chtěl říct, že zná celkem dost dětí i starších, co si vymýšlí původ ze španělska či brazílie, protože se stydí, že jsou napůl cikáni. Proto chudák děti, že nepatří ani k jedné z ras, stydí se u obou. Dokonce znám i dva případy, co kvůli tomu své rodiče nenávidí...Neznám člověka, který by byl pyšný, že je míšenec - ale znám lidi, co jsou pyšní, že jsou cikáni, vietnamci atd... Ale s něčím jako vyhlazování rasy nebo kult Hitlera fakt nesouhlasím, takže v tom žádný zmatek básník nemá, jen to rychle vyťukal a nepřečetl si to po sobě
  PS: Jojo, jsou to včelí medvídci

  superkarma: 0 10.08.2008, 22:09:43
 5. avatar
  [87] idiska [*]

  *Kotě*: fakt...nějak si ani nemůžu vzpomenout na melodii ...si to musím najít na netu...jedna mě teda ted napadá, ale na tu už bylo tolik verzí, že na původní text si asi nezpomenu ...ale jsem ráda, že se nemusím balit

  superkarma: 0 10.08.2008, 21:14:44
 6. avatar
  [86] *Kotě* [*]

  idiska: to je písnička ze Včelích medvídků, autorem textu je Zdeněk Svěrák

  superkarma: 0 10.08.2008, 19:21:16
 7. avatar
  [85] Dudlajlama [*]

  gentiana: nas sezdaval pastor , nejdriv predrikaval vety a my je po nem museli opakovat, tedy manza, ja spis odezirala ze rtu. To "I do", se rika az uplne nakonec.

  superkarma: 0 10.08.2008, 19:09:01
 8. avatar
  [84] idiska [*]

  Vivian: no právě tohle nechápu ...mmch, tu básničku nebo písničku o té bílé, tu taky neznám ...kde je to "u nás" ...no jestli je to ten super song Weiss, weiss, weiss, tak jdu balit na tu sibiř

  superkarma: 0 10.08.2008, 18:21:57
 9. avatar
  [83] Vivian [*]

  idiska: však já to taky myslela ironicky Mně tam pobavilo to "nemám ráda fanatické nácky" vs. "nechápu, jak se může bílá žena zkřížit s Cikánem"

  superkarma: 0 10.08.2008, 17:52:40
 10. avatar
  [82] idiska [*]

  Vivian: já v tom její příspěvku ale zmatek mám ...pročetla jsem si to 3x a stále netuším, co tím chtěl "básník" říct

  superkarma: 0 10.08.2008, 17:34:34
 11. avatar
  [81] Vivian [*]

  kllarick: je vidět, že v tom vůbec nemáš zmatek

  superkarma: 0 10.08.2008, 17:17:03
 12. [80] kllarick [*]

  Článek mě pobavil U nás se zpívá bílá bílá bílá i pro děti a nejednou se z toho dělá věda: Bílá, bílá, bílá , komu by se nelíbila. Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc. Čmeláci, vy jste snad šílení, okamžitě nechte bílení, kdo se někam neuchýlí, za chviličku bude bílý. Dál ten odstavec, že nacoušky nedělaj nic jinýho, než píšou pro nácky, kteří sedí za vraždu je taky dobrej vtip Na jednu stranu nemám ráda nácky pro jejich fanatičnost, ale na druhou stranu fakt nechápu bílé ženy, jak se dobrovolně můžou "skřížít" s cikánem nebo vietnamcem, chudák pak děti....

  superkarma: 0 10.08.2008, 15:36:34
 13. avatar
  [79] Vivian [*]

  FAXÍK: a to existujou ještě horší věci než to...

  superkarma: 0 10.08.2008, 12:39:40
 14. avatar
  [78] *Kotě* [*]

  gentiana: viz 71

  superkarma: 0 10.08.2008, 11:20:55
 15. [77] FAXÍK [*]

  nácky a Hitlera nemusím

  superkarma: 0 10.08.2008, 10:12:28
 16. [76] gentiana [*]

  risina: při vší úctě, slovník na seznamu je dost pitomej. Jestli se nepletu, tak je to ten, co řadí významy ne podle frekvence, ale podle abecedy. Já se nechci hádat, ale ausgerechnet ten Fronek, kterého mám po ruce, je slovník velice kvalitní. Doma II. mám Webstera, ještě se kouknu do toho.

  Vivian: Galadriel: já myslela, že nějaký ten starosta se zeptá, do you take this man to be your lawful wed and husband (nebo v dámské verzi) a dotyčná odpoví I do. Teda, přiznám se, že to znám tak pěkně proto, že jsme kdysi se školním sborem páchali Hair, kde je ta zfetovaná svatební scéna:D

  superkarma: 0 10.08.2008, 10:09:02
 17. avatar
  [75] idiska [*]

  Vivian: asi tak nějak .. i když to asi není moc k smíchu, že...co kdyby pak nás-zrádce neposlali na tu Sibiř ...sákryš

  superkarma: 0 09.08.2008, 22:17:38
 18. avatar
  [74] Vivian [*]

  idiska: "mohou být poblíž" - dokud nebudou deportováni na Sibiř, neb Vůdce a jeho lid potřebuje Lebensraum

  superkarma: 0 09.08.2008, 21:29:24
 19. avatar
  [73] idiska [*]

  co k tomu říct ...bohužel, cigány fakt nemusím, ale rozhodně bych tyhle vymatlaný mozky za spásu světa nepokládala ...takže pokud někdo dokáže věřit v to, že nacismus ochrání jejich děti, tak je fakt asi debil ...jo a taky nechápu ten nárůst sympatií k Hitlerovi, když pro něj, jakožto i pro většinu Německa jsme byli jen časká pakáž, podřadní jedinci, kteří mají tu čest a mohou být poblíž takovýchto "velikánů"

  superkarma: 0 09.08.2008, 15:40:51
 20. avatar
  [72] Vivian [*]

  *Kotě*: no jo, když já to znám jen z filmů

  superkarma: 0 09.08.2008, 14:58:13
 21. avatar
  [71] *Kotě* [*]

  Vivian: při církevním sňatku si (i v Čechách) snoubenci ještě vzájemně dávají svatební sliby.

  superkarma: 0 09.08.2008, 14:44:11
 22. avatar
  [70] Vivian [*]

  Canadian: normálně se ale říká "I do", ne?

  superkarma: 0 09.08.2008, 12:59:06
 23. avatar
  [69] Canadian [*]

  Galadriel: no ja to muset rikat spanelsky nebo francouzsky, tak je to taky narez

  superkarma: 0 09.08.2008, 00:32:20
 24. avatar
  [68] Dudlajlama [*]

  Canadian: a ted si me predstav, kdyz jsem se pred lety tady vdavala a neumela zblebtnout anglicky, jsem musela podobnou prisernost odrikavat. Jeste, ze svatba byla na zahrade, more sumelo a foukal milosrdny vitr, takze vznikla jakasi zahlusujici kulisa a castecne zjemnila ten pru*er

  superkarma: 0 08.08.2008, 23:09:05
 25. avatar
  [67] risina [*]

  gentiana: Stačí Slovník na seznam.cz - i tam je asi 6. význmam side politická strana

  superkarma: 0 08.08.2008, 22:53:25
 26. avatar
  [66] Canadian [*]

  gentiana: a to jeste casto byva svatba cizincu v anglicky mluvici zemi (viz. Gott v LA nebo kde to bylo), ja jsem zazila cosi ve smyslu "I, ..., take you ..., to be my (wife/husband), to have and to hold from this day forward. I promise to love you unconditionally, to support you in your goals, to honor and respect you, to laugh with you and cry with you, and to cherish you for as long as we both shall live."

  superkarma: 0 08.08.2008, 22:29:21
 27. avatar
  [65] Vivian [*]

  No každopádně je pravda, že Frauenpartei by znělo podstatně líp

  superkarma: 0 08.08.2008, 18:20:20
 28. avatar
  [64] Lukáš Čejka [*]

  gentiana: to nevim , to jsem nehledal

  superkarma: 0 08.08.2008, 15:40:48
 29. [63] gentiana [*]

  lukas.cejka: no, není to ten, podle kterého se žáci angličtiny dozví, že při svatebním obřadu snoubenci na obligátní otázku odpovídají Yes?

  superkarma: 0 08.08.2008, 15:39:31
 30. avatar
  [62] paníliška [*]

  shb: Tak to promiň.

  superkarma: 0 08.08.2008, 15:09:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme