Domácnost

Jsem nemoderní? SOS


Jak tak pročítám tento internetový magazín, rozhodla jsem se Vám taky napsat se žádostí o názor čtenářek.

Jsem nemoderní?
Jsem rozvedená, mám 2 holky (za měsíc) 15 let a 8 let. K tátovi jezdí pravidelně, vše probíhá celkem bez problémů. Jo, jenže celkem. Minule si přivezla od táty boty. Od Vietnamců, za 100,- Kč a naprosto nenositelné (což záhy zjistila, leží v koutě botníku), ale vybrala si je sama. Na příšerným klínu, z uměliny, no prostě model ála stará bába. Táta jí nebyl schopen říct, že ty boty se na ni nehodí, navíc jsou ve výprodeji a nemoderní. Prý je chtěla, tak jí je koupil. Já pak musela jít a koupit jí nové, dražší a nositelné. Já musím a tatínek je hodnej a všechno dovolí, za chvíli třeba kroužek do nosu!

Občas zajde u táty ke kadeřnici. No, někdy jsem těžce nesla, někdy se mi to líbilo, barevné kombinace byly vskutku zajímavé, vzhledem k jejímu věku bych někdy ji, kadeřnici nebo tátu přetrhla, ale budiž. Včera dcery přijely zas od táty a já myslela, že mě omejou. Ta mladší v pohodě, ale ta starší nosí mikádo pod uši, celé obarvené na černo a v tom žlutonazrzlé silné pruhy melírů. No stará mladá hadr, vypadá v tom jak příslušnice jedné menšiny na jedné proslulé trase k hranicím. Tak jsem volala otci, co on na to, jestli to schvaluje. Na to mi řekl, že ať si na tu hlavu dá, co chce, že jemu se to líbí. Prostě tatínek je ten hodnej, a i když se mu to nelíbí, tak co by pro dcerušku neudělal. Že jí ta jistě odbornice kadeřnice na hlavu naplácala jí přinesenou BARVU (kdyby aspoň přeliv!) a vyrobí jí takovou hrůzu na lebce, jsem prostě nepochopila. Holt náš zákazník, náš pán. Mám spoustu známých kadeřnic, se kterými jsem konzultovala, co s tím, tak se nejdřív podivily, že jí to někdo vůbec byl schopen udělat a nerozmluvil do nějaké příjemnější a normálnější barevné kombinace.

Tak teď nevím, u otce nemůžu hledat podporu, aby dcera vypadala nějak normálně, nebo se jí snažil v něčem alespoň trochu korigovat (a ne takhle, kdyby se to aspoň nosilo!), mám snad vyluftit kadeřnici, nebo dceru? Mám ji v tom nechat chodit a sama trpět, jak se lidi otáčejí a ťukají si na čelo, nebo jí to přebarvit, ostříhat na mecha, nebo dělat, že ke mně nepatří?

Tak co vy na to? Ne že bych se z toho nervově kácela, to ne, ale nelíbí se mi to. Nebo jsem nemoderní, netolerantní a vůbec celá divná matka?

Majdinka


Milá Majdinko, obávám se, že jediné rozumné řešení je: zatnout zuby a tohle telecí období vydržet. Snad každý z nás si prošel něčím podobným z druhé strany, a tak si zkus na to vzpomenout. Pokud opravdu vypadá tak příšerně, dají jí to sežrat za tebe nejen kámošky, ale i kluci, o které bude mít zájem, a sama přešajtluje ...

Chce to hlavně přežít se zdravým rozumem ty naše puberťáky...

A pokud i vy máte nějaký problém, napište ho do rubriky SOS. Uvidíte, že se vám tady dostane milé rady...

sos@zena-in.cz

   
11.08.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [33] jiraka [*]

  Nech tomu volný průběh, aspoň co se týče těch vlasů, je to její hlava. Čím víc budeš proti tomu brojit, tím to bude horší, když nebude cítit odpor, nebude dělat trucy. Kluk mé kolegyně chtěl mít modré vlasy a když mu to dovolila, tak si je na modro ani nenabarvil.

  superkarma: 0 11.08.2005, 20:54:45
 2. avatar
  [31] Andula [*]

  Mně přijde , že se zase tak moc neděje...

  superkarma: 0 11.08.2005, 18:28:45
 3. avatar
  [30] Odemětobě [*]

  hvenda: náhodou,tak tohle bych přežila i já a to jsem dost konzervativní.1.září se potřebuje předvést před třídou a pak to klidně vezme strojkem,uvidíš.Jen doufám,že jsi jeho nevlastní matku před ním moc nezkritizovala.

  superkarma: 0 11.08.2005, 16:20:20
 4. avatar
  [29] hvenda [*]

  Majdinka: Mně zase omývali včera..Patnáctilatý synek odoreazil od svého otce...na hlavě v asi milimetrovém vlasovém porostu vystříháno cosi jako cihlová zeď. na vrchu hlavuy asi 1 cm vysoký ježek odrbarvený z původní tmavě hnědé na blond, ty vystříhané cihly jsou vždy jedna blond a druhá v původní barvě. Když jsem se ptala, kdo mu tu hrůzu na hlavě vytvořil-odvětil mi, že tátova nová manželka(je jí 42!).....

  superkarma: 0 11.08.2005, 16:12:25
 5. avatar
  [26] Meander [*]

  Ve třinácti jsem si píchla druhou dirku do ucha, rok na to další dvě, v patnácti jsem přišla s lochnou v obočí a v šestnácti s černobílým čírem a punkovou kapelou. Vůbec si nevybavuju, že by z toho máti dělala nějakou vědu. A dneska chodím do práce, platím daně, vlasy si barvím henou a nosím pouhé dvě náušnice

  superkarma: 0 11.08.2005, 15:06:07
 6. avatar
  [23] floo [*]

  Tak bohužel ti musím říct, že tady asi nepochodíš. Sama jsem si tuším že ve 13 letech nabarvila vlasi na takovou světle zrzavou barvu (jsem plavá blond), když se máma vrátila z nákupu, tak jsem myslela, že jí odvezou, ale naštěstí to překousla a doma mi říkali chvíli liško. Stejně jako já z toho za chvíli vyroste, to víš, puberta, experimenty, kdy byl jiný? Hlavně hodně trpělivosti a nervů...

  superkarma: 0 11.08.2005, 14:48:39
 7. avatar
  [22] Odemětobě [*]

  Ráda bych ti přeposlala koš trpělivosti,bohužel to nejde.Všechny pubertální úlety přejdou,i u nás byl červený melír.Pak se dlouho trápila,jak to odrůstá a vlasy má hnusně rezavé.Spíš si dávej pozor,abys nekritizovala manžela,v holkách se probudí ochranitelské pudy a obrátí se proti tobě.Manželovi to určitě dělá dobře,když se kvůli něčemu vztekáš.Tak jim nedávej důvod.Holky na to časem přijdou,jaký aušus jim tatínek pořizuje.Zkus se občas zeptat,proč ty boty nenosí nebo jí je nuť,když někam jdete.Hlavně si je musí obout na příští návštěvu k tatínkovi.

  superkarma: 0 11.08.2005, 13:55:43
 8. avatar
  [19] Amálie [*]

  Majdinko, co řešíš? Puberta je puberta a každej si to musí protrpět, tak co. Kdyby třeba luftovala po nocích a chodila opilá, bylo by to horší, vlasy jí ale pěkně nafoť, ať se jednou můžete spolu zasmát a neřeš to.

  superkarma: 0 11.08.2005, 13:41:37
 9. [18] r1911 [*]

  No, já jsem si taky od 14 dělala s účesem co jsem chtěla. A ani teď se moje účesy mamce většinou nelíbí, ale ani já nejsem s jejím účesem spokojená. takže to beru tak, že každého účes jeho starostí jest. A předem upozorňuji, že ani já jsem se na souhlas se změnou barvy vlasů atd. nikdy neptala (ale extravagantní účesy jsem nenosila). Jde o to, že musí být spokojená sama se sebou (což by při tvé násilné úpravě účesu určitě nebude) a pak může být milá na ostatní. Ale pokud vypadá opravdu tak hrozně, oni jí to řeknou kamarádi a kamarádky a ona sama změní názor... Takže nezoufej, vždyť její puberta teprve začíná! Problém spíš vidím v tom, že ti vadí chování exmanžela. Ale asi to bere tak, že když vidí holky jen někdy (nežijí ve společné domácnosti), že jim dovolí různé věci, protože jinak by ho braly za protivu. Ale řekla bych, že únosnou hranici rozumnosti určitě nepřekročí. Mimochodem, kadeřnice by měla říct svůj profes. názor i názor vlastní, ale rozhodnutí - nechat si s vlasy něco udělat - záleží snad jen na zákazníkovi...

  superkarma: 0 11.08.2005, 12:18:57
 10. avatar
  [13] Majdinka [*]

  Díky díky díky. Zkusím být trpělivá a vydržet. A proč to tatínek dělá? Aby s ním dcerunka nepřestala komunikovat. Nechá se vydírat jejíma manýrama. Ale to je asi jen jeho problém. Všechyn zdravím

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:54:20
 11. avatar
  [12] Radka27 [*]

  A jinak: Mně máti v kozím věku sama vyčarovala na hlavě co jsem chtěla. Naštěstí jsem kromě melíru na ofinu a přelivu nic více nechtěla, protože mi tento pokus dle mého názoru poničil mé krásné lesklé vlasy a byla jsem ráda, že to odrostlo a preferuji od té doby své zdravé tmavě hnědé. Na barvení je času dost, až budou šedinky.

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:43:58
 12. avatar
  [11] Meander [*]

  syja: My měli velkou zahradu

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:43:36
 13. avatar
  [10] catcat [*]

  Majdinko, nedělej si z toho hlavu. Na hlavě to nosí holka, tak co... Spíš Tě štve, že to povolil táta a je hodný - si tedy myslím. Tak se ukaž za hodnou taky a s úsměvem to toleruj. Vymýšlet konzultace s kadeřnicemi na makovici pubeťačky je zbytečně přehnané, ono to děvence jednou doklapne samo, že by se chtěla taky líbit i TOMU JEDINÉMU PRAVÉMU a nejen sama sobě

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:38:41
 14. avatar
  [7] Radka27 [*]

  Trochu se mi v příspěvku bijí dokupy 2 věci. Mám globálně pocit že ani tak nejde o to, zda autorka je nemoderní (vkus máme každý jiný a musíme se srovnat se vkusem našich dětí). Spíše mi příjde jako hlavní téma příspěvku "Konfliktní vztah k manželovi" který dívkám dovolí vše a díky tomu je v očích autorky pro dívky "ten nejlepší". Moje rada: nekonetovat dcerám účesy, nekritizovat, ani otce nekritizovat, jinak pro ně opravdu bude on ten nejlepší a matka jen ubrblaná kverulantka. Držím palce. Puberta netrvá věčně a snad dcery dostanou rozum, najdou samy sebe a nebudou se chtít podobat populárním osobnostem.

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:35:12
 15. avatar
  [6] Ryta [*]

  Myslím si, že nejlepší bude opravdu zatnout zuby a počkat až jí to přejde. A souhlasím s Radkem, že si vyslechne kritiku od spolužáků a spolužaček a to si myslím, že je daleko horší trest než abys jí ostříhala na ježka. Přeji silné nervy a hodně štěstí ať se to neopakuje i u té mladší až bude puboš

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:35:05
 16. avatar
  [3] Meander [*]

  Kdyby moje máti takhle prožívala moje punkové období, tak by visela na nejbližší větvi

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:33:03
 17. [2] ValerieM [*]

  Já jsem byla vychovávaná v tom, že respektovali mojí svobodnou vůli. Mohla jsem chodit v čem jsem chtěla, samozřejmě vše v mezích "normálnosti", tzn. ne nahá, prostě jsem se naučila být "svá" a za to jsem hrozně ráda. Protože to, že jsem si mohla rozvinout své "já", nenechám se sebou manipulovat.
  A když jí s tím něco uděláte proti její vůli, akorát se proti vám zatvrdí. Zatnout zuby a stát při ní. To je pohled z druhé strany - dcery.
  A co se týče holičky. Mohla jí upozornit na to, že to nebude vypadat dobře, ale jestliže si dcera stála na svém, tak proč jí to neudělat. Když to chce, respektuji přání druhého.

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:30:47
 18. avatar
  [1] alpina [*]

  Ac nerada, musim s Radkem souhlasit , zatni zuby a vydrz, a ver, ze by mohlo byt i hur!!! Mohla treba prijit s pulkou hlavy vylepanou na jezka, jako pred 3 roky moje pubertalni dcera. Barva se da preplacnout jinou, ale vlasy rostou dlouho...

  superkarma: 0 11.08.2005, 11:29:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme