Vztahy

Jsem na zajíčky! No a co?


Desítky partnerů. Svérázné erotické touhy. Milenec mladší, než vlastní syn...

Je na tom něco špatného, když se starší „single“ žena intimně stýká s nepoměrně mladším mužem, než je sama? Nebo když si zadaná, sexuálně náruživá či neuspokojená choť nemůže pomoci a skončí v posteli s každým, jen trochu sympatickým protějškem pokaždé, jakmile přeskočí ona pověstná jiskra?

Proč je muž střídající partnerky jako ponožky považovaný okolím za borce, machra nebo svůdného proutníka? Maximálně ho někdo s trochou závisti v hlase označí za děvkaře...

A proč nejsme stejně shovívaví, pokud se jedná o ženy? Co vede naši společnost k tomu, že ženy často měnící partnery či jinak se vymykající běžným společenským normám, považuje za nemravné a nelichotivě je nazývá běhnami, děvkami, prostitutkami, kurvami...?

Tabu s Romanem ŠmucleremNedávno zalovila TV Nova ve svém archivu a z cyklu Tabu odvysílala příběh promiskuitní ženy, které – přestože byla třikrát vdaná – stihla návdavkem stovku milenců.

Vyhledávala je prý proto, že na rozdíl od poklidného manželského přístavu u nich nacházela splnění svých nejtajnějších představ a tužeb, nad kterými se „slušní lidé“ chvějí odporem.

V jejím nemravném chování odhalil psycholog důsledky psychického traumatu z dětství (znásilnil ji vlastní strýc) a sexuální sadomasochistickou úchylku.

Zarážející však byla reakce televizních diváků, respektive divaček. V následující diskusi moderátor Šmucler raději stornoval většinu příspěvků a dotazů, kvůli jejich hanlivému a sprostému charakteru. „Běhna“ byla tím nejmírnějším označením...

Podstatně horší reakce vyvolal u našich slovenských sousedů celovečerní filmový dokument, který od konce února promítají i česká klubová kina. Jeho hlavní aktérka – pětapadesátiletá Bratislavanka Tamara Archlebová – dokonce musela kvůli svému „zvrhlému počínání“ utéci před rozhorleným veřejným míněním do Čech.

Oč jde? Na začátku Tamařina příběhu byl inzerát:

„Zralá, mírně zvrhlá žena hledá chlapce od 18 do 26 let. K mužům svého věku cítím odpor...“

Inzerát podala pětapadesátiletá, dvakrát vdaná a dvakrát rozvedená matka dvou dětí a dvojnásobná babička, slovenská překladatelka a tlumočnice z Bratislavy Tamara Archlebová, protože už nechtěla být sama a nebavili ji její vrstevníci. A – světe div se – přihlásilo se 650 mladých mužů!

"Babička" Tamara ArchlebováNež se vystudovaná doktorka filozofie odhodlala prolomit několikaletou zeď samoty, pomalu propadala bezvýchodnosti a pocitu marnosti. Pak však udělala radikální řez, který jí nejen na Slovensku vynesl v očích mnoha lidí cejch poživačné děvky.

Mladí zájemci o seznámení a o sex se paní Tamaře svěřovali se svými „bolístkami“ a ona s nimi často z lítosti nad jejich osudem a opuštěností navazovala podivný vztah milenky i matky zároveň.

Víc než rok se Tamara tímto způsobem bavila. Pak se potkala se slovenskou režisérkou Zuzanou Piussiovou. Dokumentaristka okamžitě pochopila, že narazila na „látku hodnou filmového zpracování“.

Společně pak v průběhu dalších dvou let natočily přes padesát hodin mimořádně otevřených záběrů. Ty daly vznik celovečernímu šokujícímu filmu Babička.

Od podání inzerátu mělo Tamařinou postelí projít šest desítek mladých „zajíčků“. Jak sama říká – se slimáky, věčně nespokojenými muži stejné věkové kategorie, jako je ona sama – už nechce mít nic společného: „Nikomu nepřipadá zvláštní, když má starší muž o hodně mladší přítelkyni. Tak proč by to nemohlo být naopak?“

Tamara Archlebová s milencem

Rodinní příslušníci – syn Daniel (28), moderátor slovenské TV Joj a dcera Ruth (24), pražská studentka – na rozdíl od veřejnosti Tamařin krok vcelku schvalují, lépe řečeno neodsuzují, jen bývalý manžel hodnotí exmanželčino počínání trochu víc kriticky: „Chápu, že potřebuje doplout do nějakého přístavu, jen mi není jasné, proč to bere přes tolik lodí!.“

Slovensko však nad počínáním zralé ženy užasle kroutí hlavou...
 

Nabízí se otázka, proč je současná „civilizovaná“ společnost tak prudérní?

V televizi vyhledáváme erotické filmy, často překypující sexuálním násilím. Podle statistik si libujeme v estrádách plných oplzle obhroublých vtipů. V novinách hltáme sexuální skandály VIP osobností...

Proč to, co nás tolik přitahuje, nás zároveň i tolik dráždí?

Psycholožka a terapeutka PhDr. Zdeňka Sládečková zná hned několik důvodů:

První příčina, proč promiskuita tolik zajímá okolí, je jednoduchá. Nejvíc dráždí lidi, kteří do jisté míry trpí skrytou závistí. Těm se zdá, že druzí mají větší profit a žijí šťastnějším životem. Takoví lidé si sebe a svého života neváží, proto degradují hodnotu okolí. Jsou podezíraví a jejich moralistický přístup je vlastně výmluva na jejich vlastní život.

Druhou motivací jsou kulturní tradice v nás. Žena je odjakživa spojována se stabilitou rodinného hnízda. Společnost ví, že muži jsou v tomto ohledu podstatně méně stabilní. Rodinná jistota a mateřská péče jsou důležité pro harmonický rozvoj osobnosti.

V případě ženské promiskuity je proto kritika na místě. Pokud má totiž taková žena děti, je nasnadě, že její péče nemůže být dokonalá. Děti se mají vyvíjet přes jednoho muže (ať už otce biologického nebo náhradníka) a střídání partnerů v domácnosti vývoji potomků neprospívá.

Třetím důvodem je motivace. Obecný postoj k promiskuitě stanoví, že jde o záležitost destabilizující společnost.  Časté střídání partnerů má destruktivní vliv na zachování rodinného řádu – a následně na pokračování a vývoji společnosti. K tomu, aby pokračoval život v řádných mantinelech, je zapotřebí řádných – a nikoliv neřádných – lidí.  

Co se týče mladšího partnera, psycholožka Sládečková se domnívá, že to už není společenský problém, ba naopak:

U nás se s odsouzením ženy jen proto, že má mladého partnera, už tak často nesetkáváme. V případě Slovenky Tamary Archlebové jde o zcela jinou situaci. Na Slovensku stále hraje velkou roli víra. Přes tento „filtr“ hodnotí situaci 90 % obyvatel. A v tak silně katolické zemi platí zcela odlišná kritéria.

   
03.03.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [71] ILONESA [*]

  Ten film bych tedy ráda viděla,zajímavé téma,třeba se k tomu za pár let taky dopracuji.

  superkarma: 0 12.12.2009, 11:36:40
 2. avatar
  [70] dan.smiricky [*]

  myslím že je to v pohodě pokud si oba rozumí tak proč ne

  superkarma: 0 14.03.2009, 19:43:29
 3. avatar
  [69] micinka.juli [*]

  Ááá, oblíbené téma Zajíčci
  Vzpomínám, jak mě tu místní auditorium rozneslo na kopytech, když jsem sem do jedné diskuse napsala, že jsem dostala "nabídku" od kámoše, že mi předhodí zajíčka-panice.... A to jsem o tom ani neuvažovala.
  Moje zkušenost je, že se na mě zajíčci lepí sami, můj současný přítel je o 12 let mladší a nevadí to nikomu, stejně mi obvykle lidi hádají o 10 let míň . Ten předchozí byl naopak o 15 let starší. Věk pro mě znamená jen číslo, nemá-li chlap charisma, je jedno, kolik mu je. Pokud si partnera nevážím, on nemá tzv. navrch, nemá to šanci na žádný úspěch.

  superkarma: 0 05.03.2009, 11:01:55
 4. [68] korinkovanada [*]

  To je jen závist.

  superkarma: 0 05.03.2009, 10:15:51
 5. [67] Anai [*]

  Co se týká sexu, tak je to často přímo naopak! Starší muž si potřebuju dokazovat, jak je dobrý a tak se snaží co do kvantity i kvality

  superkarma: 0 05.03.2009, 08:58:05
 6. [66] Anai [*]

  Obdivuju Tamaru ne proto, že si dala ten inzerát, ale proto, že souhlasila s filmem, nemyslím, že by měla potřebu se zviditelnit, ale jako velmi inteligentní žena znalá poměrů na Slovensku musela se skandálem na 100% počítat a tudíž i s tou emigrací.
  Jinak se svou zkušeností garantuju, že v těchto vztazích opravdu nejde jen o sex, ba naopak! Muži kolem padesátky své vrstevnice srážejí a kritizují, protože sami jsou zřejmě zakomplexovaní, zatímco o generaci mladší partner je o pravém opaku!

  superkarma: 0 05.03.2009, 08:56:50

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [65] karamelka [*]

  aja22: aninas je slovenka, predstav si toto v danom kontexte:-0

  superkarma: 0 05.03.2009, 01:07:30
 2. avatar
  [63] kareta [*]

  karamelka: kdepak jsou škaredší děvčata?

  superkarma: 0 04.03.2009, 08:43:09
 3. avatar
  [62] karamelka [*]

  aja22: prosim ta, to ani neber vazne. zijem dlhe roky v kanade a pri navstevach SK a CR(mam tam rodinu)nevidim jediny rozdiel medzi sk a cr, akurat ze su tam skaredsie dievcata:-))
  tak sa musia aspon vykecat;-)

  superkarma: 0 04.03.2009, 03:58:31
 4. avatar
  [59] lidapall [*]

  Já mám opačné choutky, je mi 29 a miluju chlapy přes 50

  superkarma: 0 03.03.2009, 21:16:58
 5. avatar
  [58] Silveig [*]

  psycho: a to je tvá vlastní zkušenost s muži? Myslím, že je to totální blbost.

  superkarma: 0 03.03.2009, 19:15:30
 6. avatar
  [57] Dudlajlama [*]

  gerda: nevsedni intelektualove nejsou na sklade

  superkarma: 0 03.03.2009, 18:51:04
 7. avatar
  [56] sanvean [*]

  chybí mi tam čárka

  superkarma: 0 03.03.2009, 15:58:55
 8. avatar
  [55] sanvean [*]

  psycho: A to je tvůj osobní poznatek nebo jsi to někde četl?

  superkarma: 0 03.03.2009, 15:58:16
 9. avatar
  [54] psycho [*]

  Lotka: Ale má, čím větší inteligence, tím větší "prase" v posteli. :-))
  (jen tady to nazývají mírná zvrhlost)

  superkarma: 0 03.03.2009, 15:33:56
 10. avatar
  [53] sas [*]

  To je zase objevení Ameriky. Kolik mladíků se učilo sex u starších "učitelek". Mladší kluk a starší žena není nic tak vyjímečného. Jen se o tom moc nemluví.

  superkarma: 0 03.03.2009, 15:04:59
 11. avatar
  [52] Lotka [*]

  gerda: IQ nemá se sexem nic společného

  superkarma: 0 03.03.2009, 14:32:24
 12. [51] Rikina [*]

  gerda: kromě toho, vždyť se podívej na tu diskuzi - v podstatě to nikoho nezajímá, tak na co rozhovor

  superkarma: 0 03.03.2009, 14:22:40
 13. avatar
  [50] gerda [*]

  Rikina: no tak to si potom nemůžeš podat ten inzerát, kdo myslíš, že by ti odpověděl - jedině nějací živlové

  superkarma: 0 03.03.2009, 14:20:41
 14. [49] Rikina [*]

  gerda: nebude, já se nepotkávám s režisérkami a podobnými živly

  superkarma: 0 03.03.2009, 14:19:52
 15. avatar
  [48] gerda [*]

  Rikina: a bude potom s tebou rozhovor?

  superkarma: 0 03.03.2009, 14:17:38
 16. avatar
  [47] aninas [*]

  Rikina: tak drzim palce

  superkarma: 0 03.03.2009, 14:09:39
 17. avatar
  [46] kareta [*]

  Rikina: je to modře v rámečku

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:54:43
 18. [45] Rikina [*]

  Co se týče dětí po rozvodu, mileráda bych bývala ponechala exmanželovi spravedlivě polovinu z celkového počtu dětí a psů v domácnosti, ale on je nechtěl. Velkoryse a dobrovolně mi je tenkrát přenechal všechny.

  Ohledně zajíčků - koloušků, jak že to byl ten inzerát? Lehce modifikuji a podám. Nemusí jich hned být 650, jsem skromná, stačí pouhých pár desítek.

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:52:23
 19. avatar
  [44] man-mimo [*]

  gerda: poznává lidi

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:39:30
 20. avatar
  [43] catcat [*]

  gerda: "ona s nimi často z lítosti nad jejich osudem a opuštěností navazovala podivný vztah milenky i matky zároveň"
  Tamara je asi při svém filozofickém doktorátu hodně lítostivá

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:26:09
 21. avatar
  [42] gerda [*]

  catcat: taky moc nerozumím tomu, co vlastně hledala a co si chtěla dokázat. Při jejím vysokém, nepochybně, IQ bych očekávala, že dá přednost nějakému nevšednímu intelektuálovi, ale tady v tom množství vypadá dost nevybíravě. Mám příliš málo informací, abych to nějak posuzovala, je to jakési podivné.

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:21:28
 22. avatar
  [41] catcat [*]

  já nijak nekomentuju, že Tamara si pořídila zajíčky. Nikomu tím neublížila. Ale jestli dobře počítám, tak jich prostřídala v posteli během 3 let kolem šedesáti a to už mi přijde tedy opravdu až moc A fakt v tomhle případě netrpím skrytou závistí

  superkarma: 0 03.03.2009, 12:56:52
 23. avatar
  [40] Landriel [*]

  sarahf38: přesně - a někteří i před třicítkou

  superkarma: 0 03.03.2009, 12:38:28
 24. avatar
  [39] Landriel [*]

  Já paní naprosto chápu, taky už jsem dlouho nenarazila na vrstevníka, který by mě zaujal, takže jsem asi taky na zajíčky. A že to i tady některé vidí jako důvod obviňovat mě z nedospělosti...

  superkarma: 0 03.03.2009, 12:37:45
 25. avatar
  [38] Ch.Z. Kochanská [*]

  Jestli budu po matce, tak budu mít v šedesáti o dvacet let mladšího. Ale zatím jsem do toho nedorostla, vrstevníci mě baví.

  superkarma: 0 03.03.2009, 12:29:49
 26. [37] sarahf38 [*]

  femme:Bohužel už po třicítce

  superkarma: 0 03.03.2009, 12:18:45
 27. avatar
  [36] Juana [*]

  ToraToraTora: tak to jo, to se časem k těm zajíčkům taky dopracuješ sice budou trošku přestárlý, ale pořád budou mladší než ty

  superkarma: 0 03.03.2009, 11:43:51
 28. avatar
  [35] Suzanne [*]

  man-mimo: Klidně tě můžu seznámit. Jedna moje přítelkyně nechala děti po rozvodu otci, protože s ním nechtěla bojovat a usoudila, že dětem tak bude lépe. Co ta dostala od okolí! A on, ač o děti bojoval, pak chodil, plakal a vykládal, jak se dětí vzdala a opustila rodinu Dlužno dodat, že on měl v té době novou partnerku těsně před porodem
  Ještě douška, děťátka už zase bydlí u ní. Jedno oficiálně, druhé neoficiálně - je tam každou chvíli

  superkarma: 0 03.03.2009, 11:33:43
 29. avatar
  [34] ToraToraTora [*]

  Juana: Zůstanu věrná určité věkové kategoriii, ale až já budu v důchodu, tak ti, kterým dnes říkám "starší páni" budou ve věku mých dětí

  superkarma: 0 03.03.2009, 11:25:02
 30. [33] rozina [*]

  Myslím si, že je to záležitost pouze té dámy. Kolik lidí dělá daleko perverznější věci ??? - ale jen to dokonale skrývají. Ona to otevřeně přiznala- a je to její věc !! Zymslete se vy prudérní odpůrci nad sebou a druhými , co dělají horší věci, ale tajně. Takže to nikoho nepopuzuje a je KLID.

  superkarma: 0 03.03.2009, 11:16:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme