Rodina

Jsem na mateřské, tak si představte mé příjmy a výdaje

Zajímavé postřehy k dnešnímu tématu o vedení domácího účetnictví zaslala čtenářka Tina5. Nevěří bankám a pozastavuje se třeba nad tím, že v zahraničí se za vedení účtu neplatí...

Být na mateřské znamená ohromné výdaje a malé příjmy. Své o tom ví čtenářka Tina5...


Milá redakce, včera krásné sluníčko a dnes pošmourno a šedivo a k tomu téma peníze..

Jsem na mateřské, máme víc jak je průměr 1,22 dítěte na ženu, tak asi si umíte snadno představit naše přijmy a výdaje. Ale nechci si tu stěžovat. Bez peněz se žije hůř než s nimi, ale nedají vám vše. Můžete si za ně koupit lepší péči, ale ne zdraví. Můžete se obklopovat stále novými věcmi, ale jak dlouho vydrží nadšení z něčeho nového? Už v tu chvíli, kdy věc kupujete a platíte jde obchodníkům o to, abyste co nejdřív přišli a kupovali znovu. I v reklamách se nabízejí stále nové a nové věci.. včera mi přišlo emailem: Je čas na výměnu pračky.. ta nejlepší stála 16 990Kč. Naše pračka dostává řádně zabrat, jediný den, kdy ji nehoním, je neděle, o to víc zas fachčí v pondělí a celý týden, ale proč ji měnit, když zaplať Pán Bůh funguje? Když vynechám takovou přízemní otázku jakou jsou peníze a kde vzít 17 tisíc na novou pračku? Nedávno jsem četla velmi zajímavý článek o penězích. Kdo si může spořit, patří mezi malé procento lidí na této planetě. Takže všem těm šťastným moc blahopřeju.

A ještě jedna otázka: Myslíte si, že v bance jsou všechny peníze, které máte na papíře zapsané? Opravdu všichni lidé mohou jít a teď hned si své veškeré úspory vybrat? Docela by mě to zajímalo..

A ještě jedna perlička. Známá žila v Anglii, později se vdala a její manžel tam odešel za ní. Když si zakládali spolu účet v bance, muž se ptal úředníka v bance, kolik stojí vedení účtu. Bankovní úředník vykulil oči a zeptal se, zda si dělají srandu. Muž odpověděl: „Ano.“ Známá uvedla na pravou míru, že si legraci nedělají, že u nás je běžné platit za vedení účtu. Bankovní úředník byl velice překvapen. Je to už pár let, už i u nás máme banky, kde se neplatí za to, že jim svěříme naše peníze.

Hezký den,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

 • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

   
02.11.2011 - Finance a práce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] marcela-1 [*]

  Sml80

  superkarma: 0 03.12.2011, 06:49:21
 2. avatar
  [5] Tina5 [*]

  kometa — #1 ZAjímalo by mě, jakou sis našla práci. Přemýšlím, dumám o tom velmi často, co bych mohla dělat. Ale obstarat rodinu, děti, dům, od jara do podzimu zahrádku..prostě nemůžu říct, že mám denně několik hodin volna, že mohu někam vyrazit pracovat.Sml80

  Mám moc ráda ruční práce, uvažovala jsem třeba o prodeji, ale ceny jsou tak směšné a času fakt málo, že jsem ráda, když se mi něco podaří dokončit a většinou to užijem doma a na ručních pracech se zbohatnout prostě nedá.

  Možná, až budou děti větší, převezmou víc povinností, snad času bude víc. Otázkou je, zda se nějaká práce najde. Všude daleko a autobus jede jeden ve tři a druhý v úterý, jak říkává tetaSml15

  superkarma: 0 02.11.2011, 13:23:42
 3. avatar
  [4] átéčko [*]

  kobližka — #2 Sytý hladovému nevěří. Na jednu stranu je dobré naučit se vyjít s málem, ale na druhé straně je to nanic, když si člověk nemůže koupit to, co by chtěl....Já nemám žádný příjem už 34 let, tak tomu rozumím.

  superkarma: 0 02.11.2011, 12:37:42
 4. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Mam penize v bance, kde teda za vedeni uctu platim malej mesicni pausal, coz je naprosto jedina castka, kterou bance davam. Neplatim za kreditky, za prevody - proste za nic.

  Tata mi rikaval, ze at mam prijem jakykoliv, mela bych z nej kazdy mesic oddelit tretinu a tu ulozit. Ja neumim s penezi hospodarit vubec, takze na sporeni mam penize az ted, na stara koulena, diky memu osobnimu ucetnimu VONovi. Sml30

  Ne, v bance ty penize, ktere do ni lide vlozi, opravdu nejsou. Sml23 Ta banka taky potrebuje zit.

  superkarma: 0 02.11.2011, 12:37:10
 5. avatar
  [2] kobližka [*]

  Víš,ten,kdo má peníze,jen málokdy uvěří.A ještě si kolikrát myslí,že si za podobnou situaci může člověk sám.Máme známé,kteří se podivují,jak mohou být lidé tak "nezodpovědní" a nemít na účtě "alespoň" trojnásobek svého platu pro případ nějaké hmotné nouze.Těm nic nevysvětlíš.

  1. na komentář reaguje átéčko — #4
  superkarma: 1 02.11.2011, 11:14:47
 6. avatar
  [1] kometa [*]

  Byla jsem na tom stejně, naštěstí jsem si našla práci k mateřské a ještě si tam můžu brát dítě sebou a příjem je podobný jako mateřská

  1. na komentář reaguje Tina5 — #5
  superkarma: 0 02.11.2011, 10:42:37

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme