Bulvár

Jsem na dně, nedá se to vydržet!


Sousedy si nevyberete. Kladný vztah ke kultuře neznamená nutně souhlas s provozem hudebního baru v přízemí domu.

Zoufalá čtenářka Karolína se svěřila Ženě-in se svým akutním problémem s hlukem z klubu, pronikajícím ze suterénu domu do pátého patra činžovního domu. „Z původních kanceláří v přízemních prostorách domu, kde máme s majitelem nájemní smlouvu se před dvěma měsíci stal noční hudební bar“, píše pětatřicetiletá žena z Plzně-Borů.

 

Zpočátku byla hudební produkce omezená do deseti hodin, ale s masivním přílivem hostů pomalu docházelo i k celonočním párty. Nájemníci domu vedou rozepři s majitelem, který stížnosti lidí ignoruje a klub utěšeně prosperuje. „V noci slyšíme nejen hlasitou hudbu, ale také hlučné projevy zákazníků podniku. „Nic proti mladým lidem nemám a chápu, že se musí někde bavit, Bohužel je to zrovna v našem vchodu.“

 

Na místo pravidelně dojíždí přivolaná hlídka městské policie, ale v podstatě nemůže nic dělat. Maximálně může dojít  na blokovou pokutu za rušení nočního klidu, ale to nic neřeší. „Zdá se mi, že místní policisté mají s provozovatelem klubu nějakou dohodu a není tam vůle vyjít vstříc nájemníkům domu.

 

„Někteří lidé pracují od brzkých ranních hodin a při provozu baru nemají nárok na kvalitní odpočinek,“ říká dál Karolína. „Kdy už to skončí?“ Otázka vyznívá do prázdna a neochoty problém řešit…

 

Co byste obyvatelům plzeňského domu doporučovali? Znáte podobný případ? Kde by se měla alternativní kultura provozovat?

 

   
21.03.2008 - Společnost - autor: Michal Chalupa

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Jardine [*]

  Zažila jsem něco podobného, osm let jsem bydlela na Americké třídě v Plzni (Plzeňáci pochopí ...). Z jedněch oken celou noc řev opilců a drnčení aut po dlažebních kostkách, z druhých "duc duc duc" z nočního klubu U Nováků či trochu snobáčtější "um ta ta" z Měšťanské Besedy. Ani jednu noc jsem nespala beze špuntů do uší .... (ty kvalitní opravdu pomáhají). Ale opravdu to chce nějaké systémovější řešení. Já zvolila alternativu "odstěhovat se" ve chvíli, kdy jsem se rozhodla založit rodinu. Pokud ta možnost není, doporučovala bych totéž, co mafi.

  superkarma: 0 22.03.2008, 19:13:40
 2. avatar
  [8] verlit [*]

  aninas: Povolené to být může, problém je s hladinou hluku. Často se stává, že objektivně naměřená hladina hluku skutečně nepřesahuje normu např. pro noční klid.
  Jenže i ten nepřesahující hluk zatraceně obtěžuje, když trvá do dvou do rána. Totéž platí pro ožralé vyřvávající hosty atd.
  Takže se pak může stát, že nájemce splní všechny požadavky úřadu na protihlukovou izolaci, hluk nepřekračuje zákonné normy - a nájemníci jsou z toho stejně zoufalí.

  superkarma: 0 22.03.2008, 09:55:40
 3. avatar
  [7] aninas [*]

  Hm ... A je vubec povoleno v cinzovnim dome provozovat takovehle zarizeni? Vim, ze je to nemozne, ale nejspise bych toho, kdo to povolil a vsechny ty policajtiky nastehovala ke kazdemu najemnikovi, at si to uziji taky. No - je mi jasne, ze tohle neprojde, takze uz jenom aby se najemnici nastehovali do prostor uradu, ktery to povolil. Tam bude urcite tichoucko. A nebo bych si vzala tlampace a v pracovni dobe techto urednicku bych poustela do onech kancelari hudbu na plne pecky. A jeste jim pustila dechovku po prijezdu z prace domu a celou noc tvrdej rock.

  superkarma: 0 22.03.2008, 05:48:03
 4. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  Znam podobny pripad, kdyz se veskere zakonne prostredky vycerpaly a pan majitel se tlemil do ksichtu vsem i nadale, mela ta ma kamaradka s ponicenou nervovou soustavou kliku, ze se mohla prestehovat.

  superkarma: 0 21.03.2008, 17:26:31
 5. [5] mafi [*]

  Prudila bych uplne vsude, ale hlavne PISEMNE a pokud je to opakovane, mela byste uspet.
  Mesto, hygiena, stiznost na zivnostak a pro jistotu jeste COI (sice s tim nema nic spolecneho, ale na udani MUSI provest setreni a v kazde hospode je maji radi jako trn v pate).

  superkarma: 0 21.03.2008, 17:01:50
 6. avatar
  [4] Meander [*]

  Herrrrrgot! Musím si vyčistit klábosnici.

  superkarma: 0 21.03.2008, 15:16:50
 7. avatar
  [3] Meander [*]

  1. Zajít na Trojku, ať s tím hegot koukají něco udělat.
  2. Jo.
  3. Co je to za blbou otázku?

  Jak se ten podnik jmenuje? Kde to je?
  Jo, redakce, neříká se z Borů ale z Bor.

  superkarma: 0 21.03.2008, 15:16:25
 8. [2] menhet [*]

  V kterýpa ulici to je? :)

  superkarma: 0 21.03.2008, 15:14:56
 9. avatar
  [1] verlit [*]

  1) Obrátit se na toho, v jehož kompetenci přesně tyto případy jsou, což je příslušný Městský úřad. Ten je povinen udělat místní šetření, případně požádat o změření hladiny hluku.
  2) samozřejmě, takových jsou spousty
  3) odkdy je hudební bar alternativní kultura?

  superkarma: 0 21.03.2008, 15:05:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme