Kterak čtenářka Verča27 hostila švédského kolegu svého manžela a jeho ruskou přítelkyni, a jaké gastronomické zážitky si tito dva cizinci odvezli, to si přečtete v této novince.

Téma dne pomalu končí. Další příspěvky dnes již neposílejte, milé čtenářky. V tomto příspěvku čtenářky Verči27 se dočtete, jak hostila zahraniční návštěvu...


K tomuto kuchařskému debaklu jsem se jednou na internetu už přiznala. Bude-li o tom vědět o pár lidí víc, tak to už ostudu nezvětší. Jsem mizerná kuchařka. Ne, že bych neměla ráda jídlo. Právě naopak. Pozvání na domácí gulášek, nebo čínskou polévku s rybími knedlíčky do asijské restaurace nikdy neodmítnu. Prostě jsem jenom nikdy neměla potřebu se naučit vařit. Vždycky to za mě někdo udělal - maminka, babička, školní a posléze závodní kuchyně. Prostě jsem prožila 27 let života, aniž bych byla nucena cokoliv uvařit. Vlastně jsem dobře uměla čaj, kávu a vejce na měkko, ale tady se o vysoké gastronomii zrovna hovořit nedá. Ke sporáku jsem se poprvé postavila, až když jsem se přestěhovala ke svému příteli do bytu a do kuchyně. Naštěstí je můj milý dobrý strávník, který bez remcání zkonzumuje téměř všechny mé kuchařské pokusy. Tu pravou pernou chvilku mi ovšem připravil, když pozval na oběd svého kolegu ze Švédska a jeho ruskou přítelkyni. Jelikož zná mé možnosti, nechal mi na přípravu tři týdny. Tak jsem pod bedlivým dohledem maminky připravila výtečnou svíčkovou s jemnými domácími knedlíky a šťavnatým masíčkem. Tento pokusný oběd všichni strávníci chválili a já dostala dojem, že jsem profík. Bohužel, když došlo na lámání chleba, byla výsledkem naprosto příšerná večeře s přesoleným tuhým masem a betonovými knedlíky (kdo měl tušit, že ty rohlíky uvnitř se prostě toustovým chlebem nahradit nedají). Nezachránila to ani povedená svíčková omáčka umně ozdobená brusinkovým kompotem. Jak na potvoru se nepovedl ani desert - mnohokrát vyzkoušená a osvědčená margotka. Doufám, že kromě zkreslené představy o české gastronomii si naši hosté neodnesli i zkažený žaludek. Je ovšem pravdou, že Mariu jsem od té doby už nikdy neviděla a Janeho zve asi můj milý jen na tekutý chléb do hospody.

Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

Zasílání příspěvků k tomuto tématu právě skončilo. V 16.00 hodin se můžete těšit na vahlášení, ve kterém se dozvíte, kterou z dnešních přispěvatelek jsem ocenil slíbeným dárkem, a to knihami: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama