Domácnost

Jsem křeččí královna!

Alespoň mi tak říkají všichni příbuzní, kteří znají mé bohaté zkušenosti s těmito hlodavci. Jsem typické městské dítě, které nemůže mít doma psa, kočku... no prostě nic, co by vyžadovalo větší dávku pohybu, než který má ve svém akváriu. Doma jsme začali nejprve s rybičkami, ale s těmi, jak se zanedlouho ukázalo, moc zábavy nebylo, a navíc byly časem celé rodině spíš na obtíž. To křečci, kteří k nám domů přišli po vymodleném a čátečně dodnes tajemném úhynu ryb, už nezábavní nebyli ani trochu. Pro začátek jsme koupili hned tři - aby se mohli mezi sebou kamarádit. 

A křečci se kamarádili a kamarádili, až z toho velkého přátelství byli najednou hned dva březí. A každý z nich porodil přes deset mláďat! Veselost u nás doma se mohla po této šťastné události krájet. Akvárium na tento počet křečků kapacitně nestačilo, zásobníků na jídlo a pití bylo málo, a když mláďata trochu povyrostla, nemohli jsme je ani zadarmo nikomu udat. Naši mě proklínali a příbuzní u nás měli dobrou atrakci a záminku pro časté návštěvy.

Tato historka už je stará téměř deset let a já k dnešnímu dni chovám jen jediného křečka - ale zato rekordmana!! Můj křeček džungarský jménem Deli u mě žije a těší se dobrému zdraví už 4 roky, ačkoli se džungaráci obyvkle dožívají pouze dvou let. Kamaráda už mu ale ze sobeckých důvodů raději nepořizuji :-).

Sative


Milá Sative,

křečka jsem nikdy nechovala, ale pár jsme jich měli na základce ve třídě. Přicházeli postupně, v zásadě žádný z nich nevydržel déle než rok. Musela to pro ně být fuška, hluk ve třídě, pořád si s nimi někdo hrál...

To u vás se Deli musí mít jako v bavlnce?

A jak jste nakonec vyřešili těch třiadvacet křečků?

Hodně štěstí Vám i Delimu!

   
27.07.2006 - Dům a byt - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Žábina [*]

  pajda: já myslela že je přinesla pod svetrem a nenápadně vyklopila mezi ostatní

  superkarma: 0 27.07.2006, 20:54:25
 2. avatar
  [5] femme [*]

  pajda: tak to měla štěstí, že nebyla tou prodavačkou odchycená

  superkarma: 0 27.07.2006, 18:57:50
 3. avatar
  [4] Amálie [*]

  moje praštěná sestřenice (nikoli kvůli křečkům ) měla jednu dobu křečků přes 70

  superkarma: 0 27.07.2006, 16:18:50
 4. avatar
  [3] Paulinka [*]

  Sative:tento problém co s mladými křečky ted budu muset vyřešit i já,naše křečice jich má hned 15 ,dcery odjely na prázdniny k dědovi a mě doma zůstali křečci a po zeptání ve zverimexu,zněla odpověd máme dostatek,pujdu navštívit asi zologickou zahradu.

  superkarma: 0 27.07.2006, 15:35:50
 5. avatar
  [2] pajda [*]

  Sative: to mi připomíná zážitek jedné mojí známé - přebytek morčat vyřešila tak, že počkala, až bude sice ve Zverimexu prodavačka, ale ještě nebude otevřeno...pak položila morčata v kýblu na zem před obchod, zazvonila a utekla...kýbl, o který tak přišla prý byla maličkost v porovnání s hrozbou, že se ti hlodavci znovu namnoží.

  superkarma: 0 27.07.2006, 12:48:33
 6. [1] sative [*]

  Tento počet nebyl zdaleka konečný - křečky mi totiž bylo líto dělit, takže jsem se vrhů mláďat dočkala ještě několikrát :-)Několik jsem doslova vnutila kamarádům a širšímu okruhu rodiny, několik jich vzali ve zverimexu a zbytek tu se mnou, snad hezky dožil.

  superkarma: 0 27.07.2006, 11:04:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme