Dobry den,

ráda bych se svěřila se svým trápením, které mám se svým otcem.
Maminka se s ním kvůli jeho sklonu k alkoholismu rozvedla po pár letech, měli mne a mého o rok staršího bratra. Otec se zřejmě nesmířil s tím, že ho máma opustila, a reagoval po svém. Bratra zbožňoval a mne nesnášel. Já jako dítě absolutně nechápala proč, vždy jsem se chovala k němu hezky. Doufala jsem, že se to jednou změní. Bratra zahrnoval a zahrnuje dary, pomáhá mu se vším. Mně nikdy.
Jednou mi hrubě řekl, že určitě nejsem jeho dcera. Rozhodli jsme se pro test otcovství. Bylo mi 37 let. Absolvoval ho na naléhání jeho družky, která tvrdila, že jeho dcera určitě jsem, a stála na mojí straně. Maminka neměla žádné pochybnosti.
Test potvrdil, že jsem jeho dcera. Otec mi na to řekl, že jsem výsledky testu podplatila! To mne opravdu zlomilo. Nikdy bych si něco takového nedovolila, jsem slušný člověk a žádný podvodník! Byla to urážka, ostatně jedna z mnohých z jeho strany... Snažila jsem se najít si k němu cestu a ukázat mu, že může být na mne pyšný. Nikdy neslyšel ode mne slova výčitky.

Vloni maminka těžce onemocněla a na podzim zemřela. Otec přijel (400 km) na pohřeb. Samozřejmě se od rána opíjel. Byl na mne hrubý. V den pohřbu, kdy jsem měla v duši nepopsatelnou bolest ze ztráty maminky, mi hrubě nadával a chrlil na mne výčitky, jaká byla máma. Absolutně bezdůvodně, zcela nespravedlivě.
Nedovedu slovy popsat, jak hrozně jsem se cítila. Myslím, že jsem jeho svědomí, a proto mne nenávidí...  Po pohřbu mi řekl, ať ho už nevyhledávám. Myšleno nikdy. Já přemýšlím, že mu napíšu dopis a řeknu v něm vše, co mne trápí. Co jsem měla v úmyslu mu jednou říct. Že mi je to neskutečně líto, že nemám tátu, který by mě měl rád. Nevím, co mám dělat, stále mě to trápí a často na to myslím...
Vaše Jana


Milá Jano,
tak to je smutné. Ráda bych vás nějak potěšila, ale obávám se, že nevím jak. Spíš bych vás od toho psaní dopisu odrazovala. Pokud je váš otec takový zatvrzelec, těžko s ním něco hne. Je mi to líto, ale to je můj názor. Třeba mají ženy-in jiný, nebo podobnou zkušenost, a pomohou nebo poradí, jak se v takové situaci zachovat.
Držím vám palce.
Reklama