„Pamatuješ si toho kytartistu ze včerejška, jak jsem se s ním bavila na baru? Tak u toho jsem se dneska vzbudila,“ pochlubila se mi moje kamarádka Aneta (28). Nijak mě to nešokovalo, už dávno totiž znám Anetino největší hobby – sbírá muzikantské trofeje.

„Já si prostě nemůžu pomoct, ale chlapi s hudebníma nástrojema jsou daleko víc sexy než ti ‚obyčejní‘. Muzikanti mě brali odmalička, v pubertě jsem měla celý pokoj polepený plakátama… Ale jsem z malého města, takže tam jsem moc šancí neměla,“ vypráví Aneta, která si díky dlouhým zrzavým vlasům a smyslné postavě na nepozornost mužů nemůže stěžovat. „Odjakživa jsem toužila žít v Praze a celý svůj život jsem tomu podřídila. Měla jsem štěstí, dostala jsem se na vysokou, takže jsem si sbalila kufry a konečně se ocitla ve městě mých snů. Ihned jsem začala vymetat koncerty, stíhám jich několik každý týden… A postupně jsem se seznamovala s novými a novými muzikanty,“ líčí Aneta svoji cestu za „slávou“.

Přiznává také, že sbalit muzikanta na jednu noc je vlastně strašně jednoduché. „Není nic snazšího než si vzít výstřih, po koncertě odchytit vyhlédnutého muzikanta na baru, pozvat ho na panáka a pochválit ho, že na tu kytaru fakt válel. Jo, takhle málo stačí, aby sis ho odvedla domů,“ přiznává kamarádka. Že její koníček může být poněkud náročný na finance, když si musí platit vstupy na koncerty, Aneta neřeší. „Už roky se mi nestalo, že bych někde platila vstup. Za tu dobu se znám skoro s každým, takže stačí telefonát a mám dveře otevřené,“ tvrdí.

\dc

Kvůli přízni muzikantů je ale samozřejmě trnem v oku ostatním fanynkám. „Samozřejmě mi ty holky dost často závidí. Myslí si, že jsem jen děvka, která každému podrží, ale tak to není. Na rozdíl od nich totiž nedoufám, že některého z muzikantů klofnu a budu s ním žít šťastně až do smrti. Zpravidla s ním strávím jednu noc a jdu dál, nedělám si naděje, ani ho do ničeho netlačím. Proto se se mnou cítí dobře a nemají problém se se mnou vídat i nadále a zvát mě na koncerty. Z některých kluků se dokonce stali moji dobří kámoši, paradoxně mě svým způsobem berou trošku jako kluka. Často pak za svými zády slyším pozvánky typu ‚Děvka, rozhodí nohy před každým a přitom je úplně blbá…‘. Párkrát se i stalo, že mě ty holky chtěly napadnout. Nic si z toho nedělám, já jsem se sebou spokojená,“ krčí rameny Aneta, která vystudovala vysokou školu s červeným diplomem, má dobře placenou práci a krom vymetání koncertů se věnuje také snowboardingu, tenisu, plavání, ráda čte a vaří a miluje cestování a architekturu. S tím se ale na první potkání nikde nechlubí.

„Je mi jedno, co si o mně ostatní myslí. Já nepotřebuju svůj koníček před nikým obhajovat, je to přece moje věc. Nikomu tím neubližuju, zadaní muzikanti jdou mimo mě, tak co. A vůbec, když si kluci dělají zářezy na pelest postele a chlubí se, koho přefikli, tak jsou děsní borci, a když se tak chová holka, tak je to hned děvka? To je trošku nespravedlivý a sexistický, nezdá se ti?“ rozčiluje se Aneta. Dodává také, že kamarádky si hledá v úplně jiném prostředí, protože muzikantským liduškám se prý nedá věřit.

\scds

I když spí výhradně s muzikanty, do budoucna si život vedle jednoho z nich neumí představit. „Muzikanti jsou většinou zábavní a navíc mě fascinují lidi, kteří mají na něco talent. Ale je fakt, že jako chlapa pro život bych muzikanta domů nechtěla. Tím, že to znám z druhé strany, tak vím, že prostě neumějí být věrní, a i když se o to snaží, jsou neustále pod tlakem všemožných pokušení a málokdy se stane, že by nepodlehli,“ přiznává Aneta. Ona sama za celých devět let neměla dlouhodobý vztah, ale necítí se tak, že by o něco přicházela. „Kdybych měla kluka, nemůžu balit muzikanty, to je přece jasný. A co potom? Chci si užít, dokud jsem mladá a je o mě zájem, na závazky mám ještě čas. A taky… Není snadný najít chlapa, který by se dokázal vyrovnat s mojí minulostí. A já mu to nechci tajit… Stejně by se to dřív nebo později dozvěděl. Takže si užívám, věnuju se svému hobby a nechávám osudu, kdy projde kolem ten pravý… Pak ze mě bude hodná holka,“ uzavírá s úsměvem Aneta svoje vyprávění.

Kdo jsou groupies?

Groupies nebo také muzikantské lidušky jsou fanynky, které se snaží o navázání intimního vztahu s muzikanty. Největší boom měly groupies v 60.–70. letech, řada z nich se díky svým zářezům proslavila. Mezi ty známé patří třeba Pamela Des Barres (Paul McCartney, Mick Jagger, Jimmy Page...), Bebe Buell (David Bowie, Iggy Pop, Steven Tyler, Mick jagger, Rod Stewart...), nebo Nancy Spungen (Sid Vicious), o níž byl dokonce natočen i film Sid and Nancy. Tato groupie zemřela ve 20 letech v hotelu Chelsea za dosud nevyjasněných okolností. Dodnes se spekuluje o tom, že ji zavraždil Sid Vicious, bývalý basák kapely Sex Pistols, který krátce na to spáchal sebevraždu.

\sda

Čtěte také:Šokující tajemství jeho trenýrekChcete najít lásku přes internet? Držte se těchto pravidel

Reklama