Jeden z posledních příspěvků a s ním pilně třídící čtenářka Elis19. Přečtěte si, co všechno dělá, protože si myslí, že je to tak správně.

Tedy, jste dobrá, milá Elis19, máte to vymakané. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

dnes jste zvolili téma, které je hodně aktuální a pro celou naši planetu alarmující.

Naše rodina čítající 5 členů je za týden schopna vyprodukovat velké množství odpadků a já jsem ten generál, který ostatní nutí je co nejvíce třídit. Naštěstí máme hned u domu kontejnery na sklo, plasty a papír, takže ani moc neprotestují, když mají roztříděný odpad odnášet. Ale nejvíc je dostávám tím, že názorně předvádím jak se dají různé odpadky roztřídit. Tak například kelímek od Lipánku jde roztřídit úplně celý na plastový kelímek, vrchní obalový papír a víčko. Měli byste vidět ty jejich protáhlé obličeje, když před nimi kompletně vyhozený kelímek vyndám z koše na normální odpad a nutím je ho rozčlenit. Abych nezapomněla, víčka od všelijakých jogurtů, pribináčků a i kelímky od paštik umývám a schovávám pro kamarádku do školky, kde je sbírají, odevzdávají a mají z toho tak nějakou tu korunku. Přemluvila jsem k tomuto sbírání i kolegyně z práce a tak pravidelně předávám velký plný sáček. Nenošené ošacení a další potřebné věci odvážíme do bílých kontejnerů, kterých je v našem městě hned několik, instalovali je tu pracovníci z charity, ale už jsem zaslechla, že někteří naši „spoluobčané“ jsou schopni do nich strčit vlastní dítě,aby jim to přetřídilo a vložené věci klidně nechají rozházené po zemi. Mám z toho pocit, že dobro se míjí účinkem.

O to víc mě mrzí, že když vynáším směsný odpad do společného kontejneru pro celý dům, tak vidím co neroztříděného odpadu tam moji sousedé jsou schopni naházet a to podotýkám, že ho máme zamčený a nikdo cizí do něj nemůže nic vložit. Ale není to jen problém našeho domu,v práci máme také velký kontejner a kdybyste viděli, co jsou tam schopni hodit zaměstnanci jednoho provozu, darmo povídat a nic na ně neplatí. Ani výhrůžka, že nám přestanou Technické služby netříděný kontejner odvážet. Asi opravdu budou muset přestat jezdit a pak to možná ???? i půjde.

Zaslechla jsem i takové pověsti, že sice roztříděný odpad firmy odvezou ale jsou schopny ho vyvézt normálně na skládku s ostatním odpadem. Pevně doufám, že nic z toho není pravda a že se všichni postupně naučíme třídit a třídit a třídit. Nic jiného ani nezbývá.

Vaše pilně třídící čtenářka Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

  • Máte doma hodně odpadků?
  • Třídíte doma odpad?
  • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
  • Co vám nejvíc vadí?
  • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kdo dostane dárek, tedy krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty, se dozvíte kolem 16. hodiny.

bb

Reklama