Hanka je moc milá sympatická žena. Ale život se s ní vůbec nemazlil a podrobil ji hodně tvrdým zkouškám. V necelých čtyřiceti letech podruhé ovdověla a teď se bojí s někým seznámit. Jako by byla pro své partnery prokletá.

vdova

S Hankou jsem se seznámila celkem nedávno. Nevím, čím to je, ale zřejmě vzbuzuji v ledech důvěru a oni se mi začnou svěřovat, aniž bych o to bůh ví jak stála. Možná to bylo (nejednou) sklenkou vína, možná se chtěla jen vypovídat a já byla zrovna nablízku. A proč ne? Lidské osudy mě zajímají, a ten její je obzvlášť pohnutý.

Z doslechu jsem věděla, že její první manžel zemřel na rakovinu. Dlouhou dobu žila sama se dvěma dětmi, a pak se seznámila s mužem lehce problematické pověsti. No, problematické, všichni říkali, že si rád přihne, ale jinak na něho každý pěl ódy. Byl to prý skvělý chlap, neskutečně pracovitý, šikovný a nezkazil žádnou legraci. Jen ten chlast byl jeho jediným černým puntíkem. No co, jako „starý“ samorost si to mohl dovolit, nikoho tím neobtěžoval.

Když začal žít s Hankou, „sekal“ dobrotu a svoje pití držel na uzdě. Ale občas chytil slinu a nedal si říct. Ani při své poměrně riskantní práci tesaře.

A to se mu stalo osudným. Po střechách šplhal bez zajištění jako kamzík, ale tentokrát se jeho anděl strážný někam zatoulal. Při opravě krovu spadl z výšky deseti metrů na beton. Říká se, že opilci mají štěstí. Možná na to hřešil, protože podobný hrůzostrašný pád se přihodil jeho parťákovi přesně před týdnem a jako zázrakem se mu nic nestalo. Jenomže podruhé se něco tak neuvěřitelného neopakuje. Po několika dnech svému těžkému zranění podlehl.

Hanka zůstala zase sama. Dlouho se z jeho smrti vzpamatovávala a bránila se dalšímu vztahu. „Asi těm chlapům přináším smůlu,“ říkala. „Asi je mi souzeno zůstat sama.“ To bylo na začátku léta, když mi tenhle smutný příběh vyprávěla. 

Poslední dobou ji vídáme se sympatickým mužem, kterého zatím nikdo nezná. To je vše, nebudu spekulovat, kdo je, odkud se vzal a jak je to mezi nimi vážné. V každém případě bych jí moc přála, aby jí to konečně vyšlo. Myslím, že už těch facek od života bylo dost.

Reklama