Čtenářka Simic na závěr dnešní editace shrnula všechny dobré důvody, proč pít víno. A je vidět, že vínu rozumí, protože tohoto stupně nirvány se dosahuje až s určitým odpitým množstvím dobrého moku…

Hezké odpoledne.
Se mnou je to docela těžké.Vodku,rum,fernet,bechera nepiju,barevný alkohol mi nechutná,pivo je na mě moc hořké a alespoň u mě má silně močopudné účinky,míchané nápoje a koktejly mi taky nic moc neříkají,slivovici jen když ucítím,tak se mi zkřiví obličej...

Ale dobré vínko,to jo.Mám ráda dobrá,kvalitní vína od našich pěstitelů.Říká se,že žena zraje jako víno.Já říkám,že jsem dostatečně zralá na dobré víno.

Doby,kdy jsme díky nedostatku financí „chlemtali“ krabicové „víno“,jsou naštěstí dávno pryč.Taky docela nerozumím tomu,že si někdo víno ředí.Je to jako kdyby si měli pivaři ředit pivo třeba tonikem.

Víno je nápoj,který si zaslouží jakýsi rituál,pomalé vychutnávání,přivonění,obdivování barvy,nechat na jazyku rozehrát tóny chuti.Víno si musí umět člověk náležitě vychutnat a ne jim hasit žízeň.

Je tolik vynikajících druhů a odrůd tohoto moku,že si musí vybrat snad každý.Říká se,že ve víně je pravda.A ta je na dně láhve.Ale na dně kolikáté láhve?

Takže užívejme si vínka a tu pravdu hledejme velice opatrně a střídmě.

Simic
 Tento text nebyl redakčně upraven


Díky Simic za pěkný příspěvek na závěr dnešní editace. Není s čím nesouhlasit, není proti čemu protestovat. S tím, co píšete, se dá jedině souhlasit.

Dnešní téma dne bylo víno a vy:

A již se chýlí ke konci. Za chvíli zveřejním, komu poputuje šest nejlepších vín z mého osobního archivu letošních Svatomartinských vín.

Reklama