Myslím, že bychom se my, ženy, jako tlusťošky necítily, kdyby nám to necpala média do hlavy. Ať se člověk podívá kamkoliv, otevře jakýkoliv časopis o módě či životním stylu, projde se kolem obchodů atd., všude na nás shlíží krásné a především hubené modelky s dokonalými křivkami.

Není divu, že převážná většina normálních že, těchto ideálních proporcí nedosahujících, zatouží alespoň se trochu přiblížit těm kráskám. Kdo by taky nechtěl být krásný a úspěšný, že? A tak se patláme krémy, pijeme zázračné koktejly, polykáme tablety, sportujeme, podstupujeme liposukce a jiné povedené procedury a doufáme, že něco zabere...

A protože média vědí, že se v této oblasti točí velké peníze, budou to na nás valit stále ze všech stran. Všude na nás útočí články, jak je dobré být štíhlý a krásný a přesvědčivě nás krmí tím, jak je hned život o něco snazší, když vypadáte dobře. A vyhnout se reklamám prostě nejde, jsou všudypřítomné.

Kámen úrazu je, že příroda nám prostě nadělila různé typy postav a my ať se snažíme, jak se snažíme, dokonale souměrné nikdy nebudeme. A upřímně si já myslím, že by to byla trochu nuda.

Jenže postavte třeba holku jako já 178 cm a 70 kg vedle stejně vysoké modelky s váhou o dvacet kilo nižší, já budu proti ní vypadat jako slon a ona jako něžná křehká víla. A to si určitě pomyslí většina lidí i přesto, že kdyby mě potkali v reálném životě, určitě jim nebudu připadat tlustá, možná nanejvýš „pěkně rostlá" :)

Takže až se na nás z televize, časopisů, billboardů a ostatních marketingových pastí začnou dívat „normální" lidé, možná i my přestaneme chtít být za každou cenu krásní a neodolatelní.
A proto vyhlašuju boj za rozmanitost postav, ať si chlapy mají z čeho vybrat, ne? Určitě ne všichni chtějí mít doma ramínko na šaty, ale kus pořádný ženský.

Alison:)

Ať žijou pořádný ženský! Sláva jim! :) Alison uvažuje správně, to se musí nechat! :) A její váha je k její výšce v klidu, protože jak říkám – jde vždycky o proporce. Docela by mě zajímala fotka, mohl by to být důkaz místo slov. :) Ale nebudu ponoukat. :)

A co vy? Jste také dobře rostlé? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

 

Reklama