pas

Minule jsme ve stylovém tématu dne probíraly podprsenky. A podle počtu došlých příspěvků bylo vidět, že vás téma zaujalo. Co kdybychom se dne posunuly o kousek níž? Do pasu. Co vám říkají čísla 90-60-90? No jasně, to jsou ideální míry pro prsa, pas a boky.

Tak do těch se nevejdu ani náhodou. Objem v prsou naženu šířkou zad, pas nemám žádný, možná tak ty boky. Zkrátka do ideálních proporcí mi toho chybí nebo přebývá docela dost. Ale už jsem dost stará na to, abych se tím trápila. Má postava připomíná spíš pravítko než krásné přesýpací hodiny, které jsou tolik obdivovány. Ač jsem jinak štíhlá, útlým pasem jsem se nikdy nepyšnila. Hodila bych se možná do dvacátých let, kdy se pasy nezdůrazňovaly a ženské vnady spíš potlačovaly.

Jednou jsem se jen tak z hecu nechala zašněrovat do originálních šatů z období beiedermeieru, které se vyznačovaly extra tenkým pasem po vzoru rokoka. Protože mám pružný hrudník, šlo to docela lehce. Vzhlížela jsem se obdivně v zrcadle a poprvé viděla, jaké zázraky dokážou korzety.

Ale dlouho jsem se ze „svého“ vosího pasu neradovala. Za chvíli jsem začala blednout, zelenat, polil mě studený pot a udělalo se mi zle. Barva se mi vrátila, až když mě z toho sevření vysvobodili. Nebýt to rychle, určitě bych sebou sekla. Chudinky holky v té době, teď už se vůbec nedivím, že stále omdlévaly.

Ještě že současná móda je tak praktická a benevolentní a do něčeho podobného nás nenutí. Útlé pasy jsou v módě i dnes, protože ženská postava se zvýrazněným pasem bude vždycky přitažlivá a sexy, ale rozhodně nejdou do extrémů. 

I když, ve světě celebrit je možné všechno a v touze po vosím pase si některé z nich nechávají chirurgicky odstranit i žebra. Ale to se nás přece netýká, že. My jsme rozumné a smíříme se s tím, co nám příroda nadělila. A jak už to chodí, na každém se „vyřádila“ trochu jinak. Některé dala útlý pas do vínku, jiná se kvůli němu trápí dietami a další nebude mít pas nikdy, i kdyby byla hubená jako tyčka.

Jak jste na tom s pasem vy, milé ženy-in?  Máte ho od přírody štíhlý, nebo s tím stále bojujete? Držíte diety, cvičíte, nebo pro štíhlý pas nemusíte dělat vůbec nic? Nosíte ráda široké pásky? Nosíte oblečení, které zdůrazňuje pas, nebo ho raději maskujete? Přibíráte v pase, nebo spíš na zadku a v bocích? Připomíná vaše postava kytaru, jablko, mrkev nebo pravítko? Jak se změnil váš obvod v pase od dob střední školy? Do které historické doby byste se svou postavou hodila?

Napište nám na dnešní stylové téma na redakce@zena-in.cz

Reklama