Zdraví

Jsem čistá - už neberu!

Když jsem byla malé dítě, měla jsem celkem velké ambice.

Protože jsem bezmezně milovala svého tatínka, kterého jsem si tenkrát vzala za vzor, jsem ani nepochybovala o tom, že mu splním jeho přání a budu právničkou. Roky letěly a já začala po několika problémech se záškoláctvím apod. zjišťovat, že mě otec místo přeceňování začal podceňovat. Nic ho u mne už nepřekvapí, jsem pro něj ten největší „darebák“ na světě.

Docela mi to vyhovovalo, nemusela jsem mít výčitky, když jsem něco dělala špatně.

Jenomže s tím, co jsem „udělala špatně“ naposledy, jsem se fakt trochu sekla. Je to asi dva roky nazpátek, co jsem poprvé vyzkoušela šňupat pervitin. Na tom by nebylo ještě pořád nic tak šíleného, teda alespoň v našem městě, je to u mládeže celkem normální. Já ale loni o prázdninách začala „blbnout“ a čím dál tím častěji přemlouvala přítele, aby „něco“ sehnal. Dopadlo to tak, že v prosinci jsem byla celkem závislá na drogách. Moje absence ve škole přesáhly tři čtvrtiny z celkové výuky. Tenkrát mi na to přišla mamka a já se pak začala snažit ve škole být každý den. To pro mě ale neznamenalo přestat s drogami, kvůli kterým jsem tolik chyběla. Spíš jsem začala chodit do školy nafetovaná. Nebyl školní den, kdy bych si ráno nešňupla. Nedokázala jsem už uvažovat a žít jako normální člověk. Všechno, co jsem dělala, se týkalo pervitinu nebo jeho shánění. Přestala jsem chodit normálně ven. Ve všední den jsem mezi lidi vyrazila třeba okolo deváté hodiny a o víkendu nejdřív v jedenáct. (12smysl)

Tenkrát toto rodičům divné nebylo. Čím dál častěji bědovali nad mojí vyzáblou postavou (170/42), která dřív byla, dá se říct, ideální (170/54) a nad vyschlým vrásčitým obličejem téměř bez tváří, do kterého se ještě před necelým rokem zamilovávaly spousty kluků. Všechny staré přátelé jsme s přítelem postupně ztratili. Ti, kteří zůstali s námi, fetovali v tu dobu už taky. Za ty ztracené kamarády jsme si rychle našli „náhradníky“, kteří byli podle mě lepší, protože nás berou takové, jací jsme. Samozřejmě to byli feťáci. Nejvíc jsme se přátelili s klukem, který uměl pervitin uvařit. 30. 12. nás sebrali policisté na zahradě, kde se vařil pervitin.

Všechno mělo rychlý spád. Protože mi ještě nebylo osmnáct, musel si pro mě přijet někdo z rodičů. Nyní je můj kluk v trestním stíhání za to, že mi perník poskytoval. Nejradši bych se neviděla, protože je to moje vina! To já ho vždycky přemlouvala! To já jsem na jeho rozumné úvahy, že už vypadáme hrozně a měli bychom s tím skoncovat, nebrala zřetel! To já jsem byla na něj protivná, když se mu nepodařilo sehnat jeho „skvělého“ přítele – vařiče a nesehnal nic ani nikde jinde! Zkrátka já jsem byla ta závislá a já bych měla nést vinu.

To nic nemění na tom, že bez jednoho dne za měsíc se bude konat soud, kde už snad padne konečný rozsudek, co s mým miláčkem bude. Jestli to nebude podmínka, okamžitě se tam zhroutím. Čtyři roky jsme spolu chodili a byli jsme šťastní. Čtyři roky se náš vztah ubíral směrem, který by asi vyhovoval většině z vás. A my si takhle pokazili život.

To ale není důvod, proč jsem se rozhoupala tento článek napsat.

 Téma je chlubení. Já se nechci chlubit ničím zvláštním, co dovedu. Chci se ale pochlubit s něčim, co jsem dokázala. Přestože o nás celé město vědělo, že bereme drogy a už se dokonce povídalo i že si je pícháme,.. přestože už jsme byli předhazováni jako odstrašující příklad některým, kteří taky brali,… jsme oba už od neděle 20. února čistí a jsme na to řádně pyšní. Všem jsme to celkem natřeli. Každý, kdo sháněl drogy, měl nápad jít se zeptat nás, a když nepochodil, vždy se jen ušklíbl na odpověď: „My už neberem“. Dnes, když mám 59 kg, (což mi vůbec nevyhovuje, takže jsem si fetem mimo jiné zkazila i postavu) a můj miláček taky pěkně přibral, jsme konečně všem dokázali, že my to dokážeme :0))) !!!

Hlavní ale je, že jsme (respektive já, protože přítel na tom zdaleka nebyl tak špatně jako já) to dokázali sobě a pro sebe. To je to, s čím se chci pochlubit. Brala jsem drogy a jsem čistá!!!! Nečekám nějaké uznání, protože normální je drogy nebrat ani nezkoušet, ale já jsem na sebe hrdá. Vy, čtenářky ženy-in, jste poslední, s kým se o tom hodlám bavit. Tuto kapitolu svého života bych ráda už uzavřela.

To, že mě otec podceňuje stále a přidává k tomu pošklebky týkající se drog, mě sice vytáčí, ale dnes už vidím spíš světlé stránky na světě. Už zase mne baví procházky a romantické chvíle s přítelem a všechny ty věci, které prožívám v každodenním životě normálního člověka. Vím, že sem můj brouček nechodí, není žena-in, ale stejně, co kdyby si to někdy přečetl??

MILÁČKU, DĚKUJI TI, ŽE JSI STÁL PŘI MNĚ I V TĚCH NEJTĚŽŠÍCH CHVÍLÍCH, KDY JSEM SE VŠÍM CHTĚLA SEKNOUT A TEN BOJ VZDÁT. DĚKUJI ZA TO, ŽE JSI MI POMOHL A DĚKUJI ZA TO, ŽE JSI.
JSI NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ČLOVĚK MÝHO ŽIVOTA. MILUJI TĚ.


Milá čtenářko, děkuji ti za tvůj příběh. Protože z osobní zkušenosti vím, že každá závislost je pěkné svinstvo, moc ti gratuluji ke tvé abstinenci a obdivuji tě. Pamatuj však, že nejdůležitější je vydržet, i když je člověku nejhůř, jak si dokáže představit.

Pevnou vůli a sílu ti přeji jistě nejenom já.

I vy se nám můžete svěřit a pochlubit na:

redakce@zena-in.cz

 

   
14.07.2005 - Zdraví - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [41] kemy [*]

  Nikusa: myslim, že se nemáš čeho bát.. když se ti sám přiznal, že ňáký zná a nic neskrývá, tak si myslim, že se nic neděje. a smrkání nic neznamená. spíš kdyby měl ucpanej krk hlenama. určitě přeháníš. buď v klidu!

  superkarma: 0 15.07.2005, 10:42:09
 2. avatar
  [40] Nikusa [*]

  No můj syn pořád smrká do papírových kapesníků(ubrousků).Možná je to prkotina,nevím.Jinak kromě toho,že občas přijde později(je mu 19let),je prý s kámošema a občas si ráno přispí.Jinak nic,fakt nevím.Ale já jsem šíleně podezřívavá.A tady u nás na sídlišti se to těma,co berou jenom hemží,i syn jich pár zná - sám mi to řekl.

  superkarma: 0 14.07.2005, 19:39:11

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [39] kemy [*]

  Nikusa: jo a jesi de teda o tvý dítě a pak bys měla OPODSTATNĚNÉ podezření, v lékárně prodávaj papírky, který fungujou jako těhotenský testy. po počurání se objeví, jesi má pervitin v moči. ale v moči to může bejt 3 dny až 3 týdny. ten test platí i na extáze. jesi se ale sekneš a tvoje dítě nic nebere, tak si o u něj pěkně pohnojíš. mne by to teda urazilo...

  superkarma: 0 14.07.2005, 19:25:41
 2. avatar
  [38] kemy [*]

  Nikusa: no tak třeba se celou noc někde courá nebo je prostě doma a nespí. když "frčí", tak má velký zornice (panenky), líp se to pozná na světle a na světlejch očích. nemá hlad. zezačátku. když už bere dlouho, tak někdo i jí. když bere dýl, má větší nosní dirky. po dleší době braní nebo krátce po jízdě je protivnej. po jízdě třeba dospává nenaspaný hodiny, tak se může stát, že po víkendu prospí celou neděli. kašle na školu, práci. všechno mu už je po delší době jedno, začíná se zajímat jen o perník. někdy se začne bavit uplně s jinejma lidma. hubne!!! já zhubla (po půl roce braní téměř každej den) 12 kg. ani to, co ho bavilo, ho už nebaví. no a jesi ti de o dítě, tak začíná vymejšlet čim dál častějš důvody, na co potřebuje peníze. já byla u babičky dvakrát tejdně a žebrala sem. je toho víc, ale už mě nic nenapadá. každej člověk je taky jinej, ale to podstatný sem ti snad napsala. u někoho se začnou (nemyslim ti ty zornice atd.) takový ty příznaky objevovat třeba po měsíce, u někoho se to pozná až po roce.dofam, že sem ti pomohla.

  superkarma: 0 14.07.2005, 18:56:28
 3. avatar
  [37] Nikusa [*]

  Můžete mi někdo říct,jak se pozná na člověku,že šnupe pervitin?Jaké konkrétní příznaky?

  superkarma: 0 14.07.2005, 18:13:54
 4. avatar
  [36] Eva_CZ [*]

  emma: To je ale to jediny, co mi z Ryb sedi.

  superkarma: 0 14.07.2005, 18:02:00
 5. avatar
  [35] Tanzi [*]

  kemy: promiň, že jsem to špatně pochopila...už jsem v obraze a chápu tě.

  superkarma: 0 14.07.2005, 16:21:14
 6. avatar
  [34] emma [*]

  Eva_Fl: to neni zajímavý, to je tak. Ryby maj mnohem větší sklony k závislostem (jakejmkoliv) než ostatní znamení!

  superkarma: 0 14.07.2005, 15:09:23
 7. avatar
  [33] kemy [*]

  Eva_Fl: hustý.. třeba sme ňáký chytlavější...

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:42:40
 8. avatar
  [32] Eva_CZ [*]

  kemy: brouk: je zajimave, ze jste obe v Rybach. Ja taky...

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:22:30
 9. avatar
  [31] kemy [*]

  brouk: tak to je hustý. já si připadam celkem fajn, ale je pravda, že sou chvíle, kdy mě musí podržet, protože si na všechno vzpomenu a ta chuť prostě občas příde. ale my máme jeden druhýho a myslim, že to nejhorší máme za sebou určitě a zbytek zvládne. přeju ti taky hodně štěstí. po 4 letech takovýhle stavy, no potěš... taky držim palce, ať se něco nezvrtne!

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:09:38
 10. avatar
  [30] kemy [*]

  radek.kriz: samozřejmě díky i tobě

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:06:42
 11. avatar
  [29] kemy [*]

  holky, všem moc děkuji!!! docela sem čekala, že ohlasy budou spíš odsuzující a hnusný. překvapiloy ste mě a mile. dám vědět, jak dopado soud, jo?

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:05:28
 12. avatar
  [28] kemy [*]

  Tanzánie: ano, xenie to pochopila dobře. strašně se za to období stydim a už sem to prostě uzavřela, proto už nebudu s nikym o tom mluvit, vy ste poslední!

  superkarma: 0 14.07.2005, 14:03:33
 13. avatar
  [27] breberka [*]

  Uklouznout může každý, ale znovu se postavit, nodáže jen někdo.Porto ti držím , ať Vám to výjde

  superkarma: 0 14.07.2005, 13:20:47
 14. [25] xenie [*]

  Tanzánie: já tu větu pochopila, že jsme poslední v "pořadí", komu to řekne, a tím to uzavře a už se o tom s nikým bavit nebude...

  superkarma: 0 14.07.2005, 13:01:21
 15. avatar
  [23] brouk [*]

  Jsem rada ze jsi s s tim dokazala seknout,ale ver mi venku z toho nejsi ani z daleka. Ja jsem cista skoro 4 roky.Nechala jsem toho diky priteli co me dostal z nejhorsiho.Ajeste tet ne mi stava ze citim pernik v nose.Vsak ty vis o cem mluvim.Takze ti preju hodne a hlavne vydrz jo?

  superkarma: 0 14.07.2005, 12:14:47
 16. avatar
  [22] Eva_CZ [*]

  Kdybych psala clanek o tom, co jsem v zivote dokazala, bylo to trosku podobne, taky jsem nejpysnejsi na to, ze jsem s tim dokazala seknout. Po temer 20ti lete zavislosti. Uz to bylo 11 let.

  superkarma: 0 14.07.2005, 12:03:57
 17. avatar
  [20] Tanzi [*]

  Také blahopřeju a držím pěsti, aby jste vydrželi.
  Jenom mě v článku trochu zamrzela tahleta věta..
  Vy, čtenářky ženy-in, jste poslední, s kým se o tom hodlám bavit.
  To jsi si mohla odpustit.

  superkarma: 0 14.07.2005, 12:00:15
 18. avatar
  [19] vlcice [*]

  Tak to jsi zvládla opravdu těžký úkol!
  Taky dřžím jako všichni ostatní pěsti, ať se Ti dobře daří i nadále.

  superkarma: 0 14.07.2005, 11:25:28
 19. avatar
  [17] Kekka [*]

  Jsi dobrá, jen vytrvej.

  superkarma: 0 14.07.2005, 11:09:47
 20. avatar
  [16] narciska [*]

  Drzim vsechny palce

  superkarma: 0 14.07.2005, 11:04:32
 21. [15] r1911 [*]

  Držím palce, ať vám to nebrání už vydrží. A jestli tě otec podráží, tak si tím nench otrávit život, asi je sám bezcenný...

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:59:54
 22. avatar
  [11] Pajenka [*]

  Gratuluji Ti,že jsi s tím sekla.Já sama jsem nikdy drogy nebrala,ale znám pár takových lidí a je mi jich líto,když se na ně podívám a vidím jak jim je všechno jedno.Doufám,že to jednou taky pochopí co všechno to s nimi může udělat!Taky jsem přestala kouřit cigarety.A byla jsem dost závisla(krabičku denně i víc).Nekouřím od vánoc a je mi fajn.Je to dobrý pocit,když člověk něco dokáže pro sebe udělat.
  Přeji Ti aby jsi to hlavně vydržela dál,ikdyž přijdou těžké chvíle.

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:37:53
 23. [10] xenie [*]

  Terezulinka: pokud vydrželi nic nebrat od 20.února, to je téměř 1/2 roku

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:34:54
 24. avatar
  [9] Terezulinka [*]

  Hlavně bacha, aby jeden nestáhnul druhýho zpět. To hrozí u párů, kdy mají oba stejnou závislost. JInak držim palce

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:32:44
 25. avatar
  [8] Trinitty20 [*]

  Máš být na co hrdá, co jsi dokázala se bohužel ne každému podaří. Přeji hodně ve věci s u soudu

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:32:18
 26. avatar
  [7] peda [*]

  Gratuluju a držím pěsti. Vydrž!!! Otec se také změní až uvidí, že to myslíš vážně. To bude další tvoje vítězství.

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:32:06
 27. avatar
  [6] soptice [*]

  do nové životní etapy Tobě i Tvému příteli přeji jenom to krásné a VYDRŽTE! Přeji moc Nikdo nejsme bez chyb a sejít z cesty můžeme každý. Opravdu kadždý!

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:30:33
 28. avatar
  [4] Ryta [*]

  moc gratuluji, potýkala jsem se taky s jednou závislostí, nebylo to sice o drogách, ale o něčem úplně jiném. Budu moc ráda až si taky budu moct s klidným svědomým říct, že je to období za mnou, ale bohužel ještě úplně není :o((.
  Tobě přeji hodně a ať to s tvým dopadne dobře

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:27:31
 29. avatar
  [3] janato [*]

  V našem městě je u mládeže celkem normální šňupat pervitin - tak to se tedy opravdu divím. Jinak Ti přeju, aby Ti to vydrželo, myslím, že to nejtěžší máš ještě před sebou.

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:25:23
 30. [1] xenie [*]

  klobouk dolů že se Ti s tím povedlo seknout...teď už jen vydržať

  superkarma: 0 14.07.2005, 10:20:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme