Vztahy

Jsem bomba před výbuchem!

 

Ahoj Nioneto a všechny ženy-in!

 

Víš, co se mi honí hlavou?

Dovolená to rozhodně není J i když by bodla. I když vlastně ano, trávím doma ten sladký čas, který se nazývá mateřská dovolená. Dnešní článeček o teroru ohledně nočníku mě inspiroval a vůbec všechna ta témata maminek, babiček, tchyní versus čerstvá miminka.

Děsí mě totiž moje vlastní reakce. Jsem bomba před výbuchem.

Na miminko jsem se těšila, ne však nějak závratně či až úchylně. Poslední dny před porodem mi dokonce byly malý dětičky svým řevem poněkud odpuzující. O mou osobu byl mým okolím jeven zájem přiměřený, ani moc, ani málo.

Řev dětiček se ihned po porodu stal rajskou hudbou a pranic mi nevadil. Pláč vlastního miminka mě trápí a vzbuzuje netušené ochranitelské instinkty. Mamky, znáte to, ne? Prostě změna o sto procent, najednou bych se z fleku moc ráda stala profesionální maminou. Jen kdyby se dalo víc spát…..že?

 

Narozením prvního vnoučka do obou stran rodiny se stala nevídaná změna. Dříve citově neutrální babičky se staly kvokajícími slepicemi pozbývající nad sladkým miminkem poslední špetky rozumu.  Dobře, už jsem skousla, že příbuzní nerespektovali mou příšernou únavu, nemoc a horečky v šestinedělí a zvali se na návštěvy téměř nepřetržitě. A já jakože stydlín jsem se musela přemoct a nakojit mimčo i před tchánem. Budiž.

Jenže tyhle samozvací postupy už trvají osm týdnů a já začínám být alergická na to, když si někdo cizí vezme NAŠE dítě do náručí. A už vůbec mě vytáčejí řeči typu, že budou hlídat……. Prd hlídat.

Neustále mimino otravují a nenechají ani vyspat. „On spinká?!?!? Ale néééé, otevři očíííčka, ať je vidíme!“ Říct jim: proboha dejte nám jeden víkend pokoj!….na to zatím nemám srdce, když dědečkové svorně vykládají, jak s těma babama nemohli celý týden vydržet, jak se těšili…..

 

Já je chápu. A mě nikdo asi nepochopí dřív, než až opravdu vybuchnu.

A ještě víc mě snad štve, že ten náš kluk si tohle nechá líbit. Sakra, kdyby aspoň řval jak tur, aby ho zase položili……

 

Páni, já jsem sobec, co?

Prostě mám dojem, že se ve mně nějak extrémně vyvinul slepičí syndrom. Momentálně  mi rudne hřebínek a napíná se hruď, patrně brzo odstartuju ostruhou a někomu z těch otravátorů řeknu něco nehezkého a možná i přehnaného……

 

Doufám, že až sama budu babička, nebudu takhle otravná.

Na jednu stranu je chápu, měla bych asi býti pyšnou matkou, když se naše dítě tak líbí J, ale nějak mi to nejde a budu muset vymezit nějaký mantinely…………..

Cítila jste se některá taky tak, nebo jsem fakt exot ?

Dík

 

NiKi

 


 

Milá NiKi, myslím, že by nebylo od věci si v klidu a slušně s rodinou promluvit o tom, co ti vadí, co se ti nelíbí. Jsem si jistá, že společně najdete cestu, která bude přijatelná pro vás všechny ;o)

 

Každopádně ti držím pěsti a přeji pevné nervy a broučkovi do života jen to nejlepší ;o)

 

 

 

   
09.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Suzanne [*]

  Jsi normální, já jsem pár lidí málem pokousala, když se pokusili vzít mimino do náručí Byla jsem tak ostrá, že se na další návštěvu neodvážili

  superkarma: 0 15.08.2005, 01:23:25
 2. avatar
  [12] Zdendula [*]

  Moc hezké, úplně tě vidím .ale na druhou stranu bych babičku vyvážila zlatem , naše jsou bohužel nepoužitelné.

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:21:58
 3. avatar
  [10] RenataP [*]

  Gretko: Jo, to je fakt výbušná směs !
  svetluzska: Vyspání během kvokání ani náhodou nehrozí. Jímá mě hrůza nechat mímo chvíli bez dozoru.....

  Brala bych hlídání jako že nechat dítku jeho režim, ale tohle je o otravování. Když spí, tak budí, když nespí, tak uspávají a on chce třeba okukovat stěny a takový ty miminkovský důležitý činnosti.....
  Jak píše nikinik, doufám, že to nadšení brzo poleví....
  jinak mě šlehne....
  Sama taky nechodím nikam otravovat dřív než po šestinedělí, takže tenhle přístup nechápu. Do porodnice chtěli najechat pár hodin po porodu, nakecala jsem jim, že mimčo ještě nemám u sebe.. a přijel jenom !!! a mimčo samozřejmě viděl !!

  superkarma: 0 09.08.2005, 12:08:08
 4. [5] louže [*]

  Připomělo mi to úsměvnou historku, když bylo mému prckovi 8 týdnů přijela kamarádka s šestiletou dcerou (dnes je jí 18)hodit očko na miminko. Když jsme ho svorně pěkně uspaly nabídla se malá Karinka, že ho pohlídá, aby se nevzbudil. My jsme odešly do kuchyně na kafíčko, ale sotva jsme dosedly -- řev. Vrhly jsme se zpět do pokojíčku a tam Karča držela miminko v jedné ruce pěkně za kotníčky (asi jako když chytnete kuře, abyste ho pěkně propláchy) a vylekaně oznamovala něco jako, že mu chtěla jen narovnat polštářek... no má to na tapetě do dnes!

  superkarma: 0 09.08.2005, 10:58:39
 5. avatar
  [3] svetluszka [*]

  Jéje, to znám....taky jsem byla zralá někoho
  nic si z toho nedělej, spíš jim mmiminko nech, když kolem něho tak "kvokají" a jdi si zdřímnout...
  Když jsem přijela z porodnice domů, už u nás taky byla nasádlená tchýně a "kvokala" mi tam celý odpoledne. ...ale pohlídat ho, to ne... ..baba jedna.

  superkarma: 0 09.08.2005, 10:08:03
 6. avatar
  [2] Nikusa [*]

  Máš samozřejmě právo na svůj klid a musíš to dát dost jasně na jevo.A manžel by měl stát za Tebou. Ale na druhou stranu,jak já Ti závidím! Manželovi rodiče už nejsou a já mám jen(ještě zaměstnanou) mamku,která je ale strašně daleko(tak se vidíme 2krát za rok).Manžel je věčně po republice v práci a já jsem na svou malou byla vždy sama. Nikdy nebyla ani chvíli beze mně,protože to ani nešlo- neměl kdo pohlídat,nebo si sní pohrát. Dnes už jí jsou skoro 3 roky a je to trochu lepší, ale je mi smutno,že nemá vlastně žádné prarodiče a já trochu opory,tak si toho na druhou stranu važ,jen to omez.Přeji Ti i Tvému miminku hodně lásky.

  superkarma: 0 09.08.2005, 10:06:42
 7. avatar
  [1] nikinik [*]

  Tak tohle přesně znám a taky jsem to zažila. Prvě byl u nás každý den někdo nalezlej, ale postupem času se nadšení vytratilo a když jsem potřebovala miminko pohlídat nebo aspoň dát někomu na projížďku s kočárem, najednou neměl nikdo čas !!!

  superkarma: 0 09.08.2005, 10:06:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme