Bulvár

Jsem blázen do koní - mám jich 4 000!


Moje sbírka.

Od malička jsem blázen do koní. Nejen že na nich jezdím, od cca třetí třídy jsem začala shánět a lepit všechny články, které vycházely v různých časopisech. Přibližně ve stejném roce jsem objevila kouzlo pohlednic. Sbírala jsem pohlednice s motivy koní. Dopisovala jsem si do zahraničí (NE, FR, USA, AT) několikrát týdně, čile je vyměňovala po mnoho let - vzpomínám si, že naposledy jsem byla aktivní před cca 8 lety.

Moje sbírka má přibližně 4 000 kousků (přesně to nevím, je to už strašně dávno). Ale i dneska, když jdu kolem trafiky, neodolám a koukám, zda nemají nějakou pohlednici, kterou ještě nemám. Pokud mám takové štěstí, samozřejmě, že ji dokoupím a přiložím k ostatním.
Moje sbírka už dneska leží na půdě, ale díky za připomenutí, snesu si ji dolů, opráším a podívám se, jak se jí daří. A kdo ví? Možná, když bude troška času...Pohlednice koní, vzpomínám, že se taky sbíraly, ale 4 000, to je úctyhodné číslo.
   
22.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] jiti [*]

  Stonožka1:No to si asi užila, ale já osobně znám víc lidí do je srazilo auto nebo měli autonehodu než těch co jim ublížili koně. To by ses o ni musela bát jen co vystrčí nos z domu. A nos, ten spraví plastika, mě jednou ukroutil kůň prsteníček, no chvilku jsem v něm měla drát, příště už se nebudu s divočákem přetahovat.

  superkarma: 0 23.02.2006, 09:27:15
 2. avatar
  [4] Stonožka1 [*]

  jiti: Tobě se to řekne,není nebezpečný. On už stačí nalomenej nos,kterej jí roste křivě a zblízka jí to celkem hyzdí.U nás na chatě holce kůň prošlápl hrudník,při převozu do nemocnice zemřela. Já prostě mám z těhle zvířat respekt,trochu i strach a obdivuju se jim leda na obrázcích,nebo když jsou někde za plotem. Tvoje maminka si musela taky pěkně užít strachu o tebe.

  superkarma: 0 23.02.2006, 09:21:39
 3. avatar
  [3] jiti [*]

  Stonožka1: Alééé paní maminkooo, nač tolik strachu, ono to zase tak nebezpečný není, opravdu by bylo mnohem horší, kdyby se poflakovala s nudícími se kamarády a vymejšlela nesmysly. Ke koním jsem chodila od 10 let a to jsem dojížděla do vedlejší vesnice 10 km na kole protože tam žádné spojení není. Našim se to také nelíbilo ale nic nenadělali. Dnes mám již 8 let vlastního rošťáka a jsem mooc ráda, že mi koně nikdy nezakázali.

  superkarma: 0 23.02.2006, 08:08:12
 4. avatar
  [2] Linde [*]

  pohledy koní jsem taky sbírala, mám jich ale jen asi 300. Poslední dobou už je ale nekupuji, objevují se často fotomantáže a koně uměle vsazení do volné krajiny a já jsem se zařekla, že tohle už nejsou pohledy, které bych chtěla. Ale mám pár starších z Polska a jeden pohled isabel z Německa, ktré jsou moje nejcenější. Tvé zálibě prostě rozumím a fandím

  superkarma: 0 23.02.2006, 06:02:07
 5. avatar
  [1] Stonožka1 [*]

  Moje dcera je také blázen do koní. Na jednu stranu si říkám,že je dobře,že má nějakého "koníčka",než se poflakovat s vrstevníky venku po ulicích,ale nadruhou zas mě štve to,že se od koní vrací smradlavá,špinavá a nemluví o ničem jiném. Ona koňská vůně ve stáji voní,ale v bytě rozhodně ne. Navíc mám o ní neuvěřitelnej strach,jednou už byla i v nemocnici,měla zlomený nos a kůň jí šlápl na břicho. Takže tvou lásku ke koním naprosto nesdílím

  superkarma: 0 22.02.2006, 16:46:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme