Nakladatelství JOTAprávě vychází novinkyz edičních řad Beletrie pro ženy s nadhledem, Beletrie pro děti a mládež a jeden temný román...

Trilogie pro holky – léto, moře, pláže… a kluci!

holky

Jenny Hanová
LÉTO, KDY JSEM ZKRÁSNĚLA

Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu…

Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony.

  • pevná vazba s přebalem / 240 stran / 258 Kč

Jenny Hanová je mezinárodně úspěšná autorka, jejíž trilogie LÉTOse stala v USA bestselerem a našla si miliony nadšených mladých čtenářek. Série získala řadu významných ocenění v žánru literatury pro mládež a práva na trilogii se prodala do šestnácti zemí celého světa.

V roce 2013 se můžete těšit na pokračování trilogie LÉTO s hlavní hrdinkou Belly: 2. díl Bez tebe to není létoa 3. díl Vždycky budeme mít léto.

Humorný a zároveň dojemný román o tom, jak udržet rodinu pohromadě.

rodina

Kathy Letteová
O MÉ RODINĚ A JINÝCH MIMOZEMŠŤANECH

Seznamte se s Merlinem. Je to Lucyin syn, krásný, bystrý – a autistický.

Když Lucy manžel opustil krátce poté, co byl u jejich syna Merlina diagnostikován autismus, stal se Merlin středobodem jejího života. Zatímco se potýkala s radostmi i strastmi výchovy excentrického, úžasného, ale někdy nesnesitelného dítěte, neměla Lucy ani pomyšlení na jakéhokoli jiného muže.

Když bylo Merlinovi deset let, začala si Lucy dělat vážné starosti, že jí zavolá papež a nabídne jí, aby se stala jeho poradkyní ve věci celibátu. Rozhodla se proto znovu opatrně pustit do seznamování. Ale díky Merlinově svérázné upřímnosti to nevychází úplně tak, jak si představovala… A potom, zrovna když se Lucy těžce smiřuje s tím, že navždy zůstane sama, objeví se u jejích dveří Archie, ten nejdokonaleji nedokonalý muž jako stvořený pro ni i pro jejího syna. Ale co čert nechce, zrovna v té chvíli se vrací i Merlinův skutečný otec, který žadoní o odpuštění a druhou šanci. Zvolí si Lucy toho pravého otce pro Merlina, nebo toho pravého muže pro sebe?

Legrační a zároveň dojemný i moudrý román o tom, jak udržet rodinu pohromadě, když se člověku celý svět rozpadá před očima. Kathy Letteová ve své nejlepší formě!

  • pevná vazba s přebalem / 328 stran / 298 Kč

Kathy Letteováje uznávanou autorkou humoristických románů, které oslovují ženy na celém světě. Poprvé dosáhla fenomenálního úspěchu ještě jako náctiletá díky románu Pubertální blues, který se stal předlohou celovečerního filmu. Pracovala jako autorka novinových sloupků a televizních sitkomů v Americe a Austrálii, napsala deset mezinárodních bestselerů. Patří k nim rományJak zabít manžela a další šikovné tipy pro domácnost(Nakladatelství JOTA, 2007), Silikonové blues(Nakladatelství JOTA, 2008) a Manželství na dobu určitou(Nakladatelství JOTA, 2010) a další. Její romány byly vydány ve čtrnácti jazycích. Kathy se jako host pravidelně objevuje v pořadech stanic BBC a Sky News. Je také velvyslankyní nevládních organizací Women and Children First, Plan International a White Ribbon Aliance. V roce 2010 obdržela čestný doktorát Solen Southampton University. Kathy žije v Londýně s manželem a dvěma dětmi.

Další knihy Kathy Letteové:

Od autorky Kathy Letteové v Nakladatelství Jota také vyšlo:

JAK ZABÍT MANŽELA
a další šikovné tipy pro domácnost

Každá žena občas zatouží zbavit se svého chotě. Když ale Jazz Jardinovou zatknou a obviní z vraždy manžela, vtip náhle přestává být vtipem.

Tento sexy, vtipný i moudrý román Kathy Letteové je o ženách vypráví o tom, jak bývá dnešní matka často osamělá, přestože je vdaná. I o tom, že ještě nikdy žádná žena nezastřelila svého manžela, když právě vysával koberec. Je to Kathy Letteová v plné zbroji, vrhající sžíravý pohled do ložnic a kuchyní obyčejných manželských párů.

Uctívej manžela, zbožňuj manžela, ale všechno, co můžeš, si nech napsat na sebe.

SILIKONOVÉ BLUES
Plastické lásky jedné krásky

Život Lizzie Mc Pheeové plynul do čtyřicítky bez sebemenších zádrhelů, ale najednou se jí všechno začíná hroutit.

Ztratí zaměstnání a její manžel propadne svodům dravé nymfomanky, sebestředné herečky posedlé aerobikem. Co si počít? Bude muset sama podstoupit plastické operace, aby získala zpět milovaného muže?

Je mi bez tebe tak mizerně, skoro stejně, jako bys tu byl…“

MANŽELSTVÍ NA DOBU URČITOU
Milovat, ctít, podvádět

Když Lucy po osmnácti letech zdánlivě spokojeného vztahu opustí manžel, je ochromená zklamáním i hrůzou. Neví si rady s domácností, se svými dvěma traumatizovanými dcerami a také si nedokáže poradit v cizím prostředí, protože do Austrálie teprve před nedávnem přijela i s celou rodinou z Británie kvůli manželově práci. A tak se postupně musí zorientovat v celém svém dosavadním životě. Příběh o hledání sebe samé, příběh o změnách, kterých se nejprve bojíme a nevíme, že nám mohou i prospívat.

Návod na přežití pro všechny, kdo už si uvědomili, že dokonalé manželství je jako ženský orgasmus — většina jich je jen hraných.

Prvotřídní historický thriller Nástroje temnoty

temno

Imogen Robertsonová
Nástroje temnoty

Dlouho očekávaná řada prvotřídních historických příběhů z georgiánské Anglie s detektivy amatéry – madam Westermanovou a anatomem Crowtherem – konečně přichází!

Thornleigh Hall, sídlo sussexského hraběte, dominuje svému okolí. Jeho dědic je nezvěstný a rodina, kdysi plná života, nyní sestává z ochrnutého starce, přivdané bývalé tanečnice a alkoholem nasáklého druhorozeného syna. Moc rodu ovšem přetrvává.

Impulsivní Harriet Westermanová, majitelka sousedního sídla, najde na okraji svého pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí Thornleighů. Zločin volá po spravedlnosti. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera.

Ve stejný den je ve svém londýnském obchodě s hudebninami zavražděn Alexander Adams, vdovec a otec dvou malých dětí. Po jeho smrti se příběh vrací zpátky do Sussexu a odhaluje hluboké tajemství, které už jednu rodinu zničilo a nyní ohrožuje i mnohé další.

Imogen Robertsonová ve svém debutu kombinuje napínavou atmosféru knih Daphne du Maurierové s  přesvědčivými detaily stylu Tess Gerritsenové, přesouvá se hned ze salonu do pitevny, hned z kavárny do venkovské krčmy. Obě hlavní postavy, Harriet Westermanová i Gabriel Crowther, mají vynikající postřeh a neotřelé názory, čímž vdechují tomuto strhujícímu historickému thrilleru opravdový život.

Citát autorky:
„(Nejlepší na psaní je) když postavy začnou jednat samy za sebe a dělají věci, které by od nich člověk nečekal; a taky ty okamžiky, kdy vám přesně to pravé slovo spadne z ničeho nic z nebe a přistane přímo na tom správném místě ve větě.“

Imogen Robertsonová (* 1973 v anglickém Darlingtonu) studovala ruštinu a němčinu v Cambridgi, a než začala psát „na plný úvazek“, režírovala televizní a rozhlasové pořady. Píše také poezii. S počáteční částí Nástrojů temnoty – svého prvního románu – vyhrála v roce 2007 soutěž deníku Daily Telegraph „Prvních tisíc slov románu“. To ji inspirovalo k dokončení příběhu. V roce 2005 se jí dostalo také čestného uznání v Národní soutěži poezie. Žije v Londýně pohromadě se spoustou knih a violoncellem.

Reklama