Bulvár

Josefina a Dafné na plese

Krásné slunečné poledne.

Bratr maturoval více než před 35 lety. V jeho třídě nebyla žádná děvčata. Jeho třídní profesor to nesl dost těžko a osobně zval studentky strojní průmyslovky na ples. Když jsem  jednou seděla s bráchou a jeho spolužáky ve vinárně u deci červeného, smáli se a dělali srandu, s kým bude prófa tančit. Už nevím, jak jsme přišli na bláznivý nápad - předělat vhodné adepty na adeptky. Snad to byla kopie ze šibřinek, ale toto byl počestný maturitní  ples.

Kluci, jste tu čtyři, kteří byste mohli být jako Dafné a Josefína. Musíte si střihnout a já vám obstarám šaty i boty na štaflích."
Runda běžela několikrát dokola, ale i tam a zpátky.
Za dva týdny, kdy jsem objížděla maminčinu početnou rodinu a loudila vhodné dámské oblečení pro pány, jsme měli celou garderobu. S lodičkami mi vypomohl pán ze Svitu.

Ples začínal polonézou. Nemohla jsem se dočkat, až dotančíme a do sálu vplují dvě nádherné ženy". Týden jsem je učila, jak mají správně chodit, držet tělo a hlavu. Doma na koupelnovém zrcadle měli přilepený papír s desaterem správné ženy.
Když polonéza skončila a slova se ujal konferenciér, do sálu vpluly Josefína s Dafné. Byly nádherné, jen sem tam škobrtly, sprosté slovo si jen myslely a šly dál za panem profesorem. Pozdravily ho svým babochlapským hlasem, že jsou staronové maturantky.

Při dámské volence chodily pro profesory a muži v sále měli pochopení a zvali je též na parket. Kluci roli zahráli perfektně, tančili jako ženy, vždy po půlhodině jsem jim spravovala prsa a oděv, upravila vizáž, oni se zmohli jen na: „Kurva, jak v tom možete chodit, baby? Co ta podprsenka.To je hrůza!"
Vidíte, jak my ženy trpíme?"
Klukům se role stejně líbila, vydrželi do první hodiny ranní a pak se opili, jak zákon káže.
Můj vlastní maturitní ples už nebyl tak krásný, protože Josefína a Dafné na mne vzpomínaly za velkou louží a přijely se podívat až po listopadu 1989.

arjevTak to je super historka! Předpokládám, že šaty měly Josefína a Dafné dlouhé? Ale že dokázali i tančit jako ženy, to všechna čest, to není vůbec nic lehkého. A dozvěděl se někdy pan profesor pravdu? A vůbec, díky za příspěvek!

Soutěž: Ta nezábavná společnost dnes večer! Kdybych tu náhodou sám nebyl, strašně bych se nudil.

   
08.02.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Janecka [*]

  ,perfektní příběh.Poklona klukům.Můj syn se taky oblíkl za slečnu na Haloween(pracuje v cizině) a měl úspěch .Akorát jsem mu říkala co ty chlupatý nohy,zda si dělal depilaci

  superkarma: 0 09.02.2007, 07:42:04
 2. avatar
  [3] Lenika [*]

  Príma nápad na ples a kluci mají obdiv

  superkarma: 0 08.02.2007, 15:41:23
 3. avatar
  [1] arjev [*]

  Evo,pan profesor to věděl po první hodině ranní a táhl s námi pijáckou šňůru.Další školní rok mě měl jako třídní a snažil se do nás nalít češtinu.
  Až někdy bude vhodné téma a vyjde mi čas,napíši o panu profesorovi,protože se i já ráda dovídám historky ze stránek Ženy-in.Pěkný den.

  superkarma: 0 08.02.2007, 14:11:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme