Rodiče hrají základní roli v době, kdy děti objevují první pohyby.

Učení se důvěře je základem zdravého sociálně-emočního vývoje. Fyzický kontakt milujícího rodiče podporuje důvěru a pomáhá dítěti při startu na cestě životem. Tento kontakt může také dětem pomoci zklidnit nervový systém a posiluje jeho obranyschopnost.

Cvičení jógy pomáhá miminkům při jejich růstu a vývoji. Miminka, která mají příležitost pohybu v co nejranějším věku, mají větší sebevědomí a jsou šikovnější v době, kdy se učí sedět, lézt a chodit.

Lekce jógy pro maminky s miminky upevňují vzájemnou vazbu mezi nimi a pomáhají maminkám aktivně se podílet na neuromuskulárním vývoji dítěte.

Zkušenosti se cvičením jednotlivých asan (póz) nejsou nutné pro cvičení těchto lekcí. Samotná  lekce jógy pro maminky s miminky probíhá následujícím způsobem. Cvičení lekce trvá v délce 90 minut a je rozděleno do několika částí. Počátečních 15 minut je věnováno přípravě na lekci. Poté následují jednotlivá cvičení. Část lekce je zaměřena pouze na maminky, během této části se cvičí pózy zlepšující tělesnou kondici po těhotenství a porodu. Další část lekce je zaměřena na miminka a poté probíhá cvičení společné. Závěrečných 15 minut je věnováno relaxaci.V průběhu cvičení se klade důraz na správné dýchání. Toto cvičení je vhodné pro miminka od 2 měsíců do 2 let.

Tyto lekce také umožňují maminkám najít nové známé, které procházejí podobným životním obdobím. Cvičení jógy pomáhá maminkám znovu nabít jejich fyzickou kondici. Lekce jógy učí maminky soustředit se, relaxovat a radovat se ze vzájemného pohybu s jejich dětmi, a to pod vedením zkušeného učitele jógy.

soutěž Margot - hory
                                                                          
Bližší informace o těchto lekcích na internetové adrese www.yogacentrum.cz, www.yogashop.cz a www.trener-fitness.cz

Reklama