Na své první kozačky vzpomíná čtenářka s nickem . Jinak vám ve svém příspěvku prozradí, že kozačky nakupuje podle maminčina rčení: „Není umění se pěkně obléknout (obout) za velké peníze, ale je umění to udělat za malé.“

Dnešní den vybízí spíše k nazutí holínek, ale i ty jsou prý cool. Teď zpět k tématu.

Moje naprosto první kozačky jsem dostala ještě jakožto žačka od svých rodičů. Pamatuji si, že jsme je společně vybírali v Berlíně. Jó, východoněmecká obuv, to tenkrát bylo něco! Kvalitní materiál, kulatá špička, skvělé vypracování.....vlastně si ani nevzpomínám, že bych někdy nosila boty vyrobené v česku (kromě bačkor a cviček).

Já jsem mojí dceři, nar. v roce 1988, ráda kupovala botky ze Zruče nad Sázavou. Ale to už je dnes, bohužel, taky jenom historie.

Takže mé první kozačky byly černé na zip, celé kožené, vysoké pod kolena. Od té doby jsem si vlastně kupovala kozačky pouze v černé barvě.

Až začátkem tohoto roku jsem udělala vyjímku a pořídila si zimní boty v barvě šedé. Hned jsem se s nimi chtěla pochlubit v práci, a tak jsem si je nechala na nohách s tím, že se přezuji později. Netušila jsem ovšem, že si je při své neopatrnosti poliju desinfekčním prostředkem. Hned jsem popadla Cif a běžela s nimi pod vodu. Když oschnuly, měly opět šedou barvu beze skvrn. Ani nevíte, jak se mi ulevilo!

Vlastně proč to neříct: kozačky si jezdím kupovat do Prahy vždy začátkem ledna, kdy začínají slevy. Na těchto posledních jsem ušetřila tisícovku a to potěší. Vždyť moje maminka mi od mládí vštěpovala:“Není umění se pěkně obléknout (obout) za velké peníze, ale je umění to udělat za malé.“

Prohlédla jsem si všechny kozačky u Vašeho článku a zaujaly mne ty dvoubarevné, dole černé jakoby lakované a jinak světlé, ale pro sebe bych volila ty celé černé (zřejmě kožené) na nízkém podpatku.

Mějte se všechny moc hezky, a až venku přituhne, sejdeme se v KOZAČKÁCH Smajlík

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak dobře, bereme vás za slovo. Možná bychom se mohly sejít začátkem ledna při vý prodejích

Kde nakupujete kozačky vy, milé ženy-in? Jste spokojené s výběrem, nebo musíte dlouho shánět, než objevíte boty podle svého gusta? Využíváte také sezónních slev? Kolik jste ochotná za kozačky utratit? Jaké byly vaše nejdražší? Byly zároveň i nejkvalitnější?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

Reklama