Dnešní přehled témat na příští týden a postřehy z porady sepíše výjimečně žena, která zastupuje našeho šéfredaktora. Jeho sestra Radka.

Hezký sluníčkový den vám přeji, naše milé čtenářky. Ve středu jsme na poradě vymyslely spoustu úžasných témat, ale nejdříve bych vám chtěla povědět něco o poradě a lidičkách, co na ní byli.

Zjistila jsem, že Radek píše takové, až bych řekla, polopravdy. Představte si třeba, že včera během porady přišla do ředitelny účetní Ivanka a hezky slušně zaklepala, a když zjistila, že máme poradu, tak se usmála a omluvila se, že ruší.

A Sašenka Stužtičková se kytičkově usmívala a chtěla, abyste si nemyslely, že je cvok. Měla velmi družnou náladu a prozradila nám všem, že o víkendu byla na Vyšehradě, objímala stromy – oblečená – protože byla zima. A potutelně se usmívala, když popisovala, jak s jedním, co se ho ani nezeptala na jméno, to na lavičce v parku nevyšlo. Byla prý velká zima, a tak ten chudák neměl šanci se zvětšit. Ale jinak to prý byl statný, až mohutný živočich. A nějak se rozplynul… Prostě záhada. A Sašenka si to tajemství, vlastně pravdu, nechává pro sebe. Prý je někde venku…

Vedle toho Kubička Kočíková se přiznala, že dává předmětům okolo sebe jména. Třeba ventilátor, který se na ni nehezky mračí a slouží jen v horkých dnech, se jmenuje Gertruda. Mixéru, který je prý roztomilý, říká něžně „obludo“. K ledničce však prý nemá vztah a tak jí žádné jméno nedala.

A Danička Haklíčková, ta byla mocinky upovídaná. Vodopádíček slov jsme poslouchaly všechny pozorně. A dozvěděly jsme se, že její novomanžel po ní chce, aby nosila minisukně. Takový nemrava to je. Přitom Danuška pro něj udělá cokoliv na světě. Tady přikládám přímou řeč, aby vynikla ta bezmocnost v jejím hlase. „Vždyť já jsem ochotná pro něj udělat cokoliv, na co jen pomyslí, jen tu sukni na sebe nevezmu.“ Chudinka týraná… Vypadal tak šarmantně a zdvořile a teď takovéhle neštěstí. Nebojte, jsme jí oporou.

A abych nezapomněla, Sašenka včera na konec porady upadla do deprese a stále opakovala „Jsem stará, jsem tak stará!!!“ Na naše opakované ujištění, že stará není, nakonec dala a zblajzla čokoládu…

A také se nám vrátila Klárinka Wimmerková z Kanady. Ale až dnes. Popletla si totiž datum příletu a byla z toho celá nesvá. Ačkoliv z Kanady odlétala v úterý večer, všem nahlásila, že se vrátí v úterý ráno. Jejího tatínka, který ji měl vyzvednout na letišti ve Vídni, z toho málem ranila mrtvice…

Tak to bylo několik málo zpráviček z naší redakce, věřím, že se vám líbinkovaly. A příští týden tady bude zase zpráva od mého bratra hulvátka. Tak to s ním nějak prosím vydržte.


  • Pondělí 8. října Dana Haklová bude zjišťovat, zda dáváte jména svým osobním automobilům a jaká.
  • V úterý 9. října se Saša Stušková zeptá, zda věříte, že jsme tady na tom světě, ve vesmíru sami? Nebo je to jinak?
  • Ve středu 10. října se Jakub Kočí přizná, že svým ženám vždy mluvil do toho, co mají nosit, a bude pátrat, jak to máte vy. Mluví vám vaši muži do oblečení?
  • Ve čtvrtek 11. října se s Radkem Křížem potkáte nad tématem: Zvládáte se učit se svými dětmi? A rozumíte tomu, co po nich škola chce?
  • V pátek 12. října se Saša Stušková bude kochat vašimi fotografiemi z letošního podzimu. Foto téma zní:  Krásy podzimu! A že je toho teď okolo nás tolik, že?

Věřím, že se vám stejně jako mně líbí témata, která včera redakce vymyslela. Pokud ne, navrhněte nám taková, která vám chybí. Krásný den!

Reklama