Hlavně z přítomnosti blízkých se o Vánocích těší čtenářka Pinička. Její oblíbenou rostlinou je jmelí a z tradic například vyrábí adventní věnec...

Nahlédněte do tradičních svátků čtenářky Piničky...


Krásný den.
Přičichnout k vánoční atmosféře, dát si horký čaj, či grog a spolu s dětmi zazpívat vánoční koledy. Ozdobit stromeček, usednout ke štědrovečerní večeři, těšit se z přítomnosti mých blízkých, to jsou moje vánoční tradice a rituály. Vyrábím adventní věnec. Oprašuju starý dřevěný betlém. Ježíšek, Marie, oslík, vůl, pastýři i stáda oveček mají nové místo. Oblíbenou rostlinkou je u mě v době vánoc, jmelí, které nosí štěstí do domu. Nikdy nezapomínám na barborku, zlaté prasátko rybí šupiny, pouštění skořápkových slupek. chléb s medem a solí, to proto abychom celý rok neměli bídu. Krájení jablíčka, lití olova a házení bačkorou. To jsou ty domácí a teď ty, při ktrerých se aspoň  trochu nadýcháme čerstvého vzduchu a trochu rozhýbáme svoje zlenivělé a přejezené tělo. Již léta  chodíme do lesa zdobit  zvířátkům stromeček s jablíčky. Na své zahradě   máme krmítko, které na zimu výdatně zasobujeme slunečnicovým semínkem. Semínko máme v kuchyni vplechové krabici. Na chrastění reaguje náš pes Asta štěkotem Vyletí, přežene slepice a letí domů. To je zas jeho rituál.
Pinička

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17.12.2012: Vánoční rituály

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, která čtenářka získá za dnešní příspěvek slíbený dárek, totiž tekuté mýdlo AVON senses a liftingovou péčí AVON ANEW.

av1av2

Reklama