Jizvu na zápěstí má čtenářka BastMetztli. Jak k ní přišla? Docela kuriozním způsobem, který rozhodně nemá nic společného se sebevraždou...

Ačkoli má tělesnou schránku solidně zachovalou, přes to vlastní tři jizvy. Kdo? Čtenářka BastMetztli...


O své tělesné schránce mohu prohlásit, že je celkem solidně zachovalá. :-) Jsem jen trochu jelítko, jak mi někdy říkává přítel.
Nikdy mě nepotkalo šití nebo sádrování. Sice trpím hojně na modřiny, ale ty většinou tak po třech týdnech zmizí. Výjimkou byl snad jen rozměrnější monokl kolem pravého oka, ke kterému jsem přišla při náhodné srážce s žebrovým radiátorem, ve čtyřech letech. (Říkám náhodné srážce, protože jsem utíkala za starším bratrem a samozřejmě, ten všivák uhnul.) Samozřejmě, dostala jsem k tomu monoklu ještě pár výchovných.
Má tělesná schránka je celkem solidně zachovaná, protože se na ní vyskytují tři jizvičky. Jak jsem se již zmínila, sešívat mě nikdy nemuseli, mé jizvičky se zhojily téměř samy a musím říct, že ke všem třem se váží docela vtipné příhody. 
První památku mám od pěti let na bradě. Klečela jsem na všech čtyřech a již zmíněný bratříček mi nečekaně skočil na záda. Podlomily se mi ruce a čelistí jsem přistála na zemi.
Druhou jizvu mám od dvaceti let jako vzpomínku na jednu oslavu. Zpívalo se, popíjelo se, kamarádky se dohadovaly mezi dveřmi, což byla má chybná domněnka, protože ty dveře mezi nimi byly skleněné a zavřené. To pochopili všichni přítomní, když jsem jimi prošla a vysklila je. Z největšího střepu, který mi uvízl v lokti, mám dodnes malou památku.
Dva roky na to se mi udělala jizva třetí, a to na vnitřní straně zápěstí. Nejednalo se o sebevražedný pokus, ale o snahu vařit ve stavu náměsíčnosti. Popálila jsem se přiložením zápěstí na víko remosky, která byla zapnutá. No, nešikovné maso musí pryč. Stačil ale gel a několik náplastí na popáleniny. Rána se zahojila a jizvička už také není tak výrazná.
Je mi pětadvacet, takže předpokládám, že se nějaké modřiny a jizvy ještě objeví, ale snad to nebude nic vážného.
Stejně tak Vám ostatním přeji, aby Vás nepotkaly žádné vážné úrazy.
BastMetztli

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama