Nenechte si zkazit nastávající slunečné dny!

 

Léto je už za dveřmi, nastal čas lehkého oblečení, sukýnek a sexy topů. Chceme vypadat přitažlivě a zdravě. Ale možná některá či některý z nás má problém, o kterém neví, jak jej řešit.

Tímto problémem mohou být různé typy jizev. Komplikují nám život nejen z fyziologického hlediska, ale především z psychického, obzvláště je-li jizva nevzhledná a na viditelném místě. Snižuje naše sebevědomí a člověk se snaží jizvu co nejvíce skrývat. Jizvy na těle ovšem nemusí být jizvami na duši. Čtěte dál a dozvíte se, jak o jizvy pečovat.

 

Jizva vzniká jako důsledek poranění kůže - ať už mechanického (např. řezné rány, bodnutí, odřeniny nebo pokousání), poranění horkem (např. popáleniny nebo opařeniny) nebo chemikáliemi (např. popáleniny kyselinami). Některé jizvy působí potíže nejen při hojení, ale i po něm. Nemusejí se například správně uzavřít, mohou zhrubnout, ztvrdnout a napnout se. Pokud je jizva na kloubu nebo vede přes kloub, může být velmi těsně napnutá a omezovat pohyblivost. Je velmi důležité pečovat o jizvovou tkáň hned od začátku. Když ji budete udržovat jemnou a vláčnou, budete mít větší šanci, že jizva zůstane hladká, pružná, odolná a mnohem méně zřetelná.

 

Contractubex gel je již řadu let osvědčeným a velmi účinným pomocníkem při ošetřování jizev. Samotná aplikace přípravku je jednoduchá, optimální výsledek léčby ovšem vyžaduje od pacienta velkou vytrvalost a aktivní přístup. K tomu, aby se jizvy zahojily co nejlépe, je totiž zapotřebí nejen dostatek času, ale také opravdu důsledná a pravidelná péče. Aby byly účinky Contractubexu co největší, je nezbytné ho začít používat hned, jak je to možné. S ošetřováním  můžete začít již několik dní po uzavření rány - nebo osm až deset dnů po operaci.

 

Aktivní složky v Contractubexu jsou cepae extract (cibulový výtažek), heparin a allantoin. Cibulový extrakt má protizánětlivý a baktericidní účinek a zabraňuje nadměrnému růstu pojivové tkáně, čímž snižuje jrjí otok. Heparin rozmělňuje strukturu. Má protizánětlivý účinek a pomáhá vázat vodu na jizvovou tkáň. Allantoin podporuje hojení rány a má chladivý účinek. Jeho nejdůležitějším účinkem při ošetřování starších jizev je doplňování a regulace extrémního nedostatku vody v jizvové tkáni a povzbuzování průtoku krve. Účinky složek se navzájem umocňují a doplňují. Vodorozpustná báze gelu umožňuje aktivním složkám pronikat do hlubších vrstev kůže. Contractubex po sobě nezanechává zbytky. Jeho ochranný film naopak chrání citlivou jizvovou tkáň.

 

Jaké jsou přednosti Contractubexu?

    Je vhodný pro léčbu čerstvých i starších jizev,

    příznivě působí na hojení a vznik vzhledných jizev,

    urychluje vyblednutí jizvy,

    zlepšuje pohyblivost v oblasti kloubů,

    zmenšuje velikost jizvy,

    zjemňuje jizvovou tkáň,

    potlačuje nadměrný růst pojivové tkáně,

    působí proti nedostatku vody v tkáni,        

    je regenerativní, protizánětlivý a chladivý,

    je průhledný a neparfemovaný,

    vhodný i pro děti a těhotné.

 

Využijte všech dostupných prostředků k tomu, abyste si s jizvou poradili co nejlépe. A pamatujte si: podniknete-li správné kroky, je ve Vašich silách hojení jizvy pozitivně ovlivnit.

 

Kontakt: Merck spol. s r.o., Zděbradská 72, 251 01 Říčany-Jažlovice, tel.: 323 619 216, fax: 323 619 312,

e-mail: chc@merck.cz, www.merck.cz

Reklama