.

Jižní Tyrolsko - dovolená na statku má rozhodně své kouzlo!

Cestování

Jižní Tyrolsko - dovolená na statku má rozhodně své kouzlo!

Zažila jsem dovolenou u moře, pod stanem u řeky, v hotelu v tepajícím centru města, v chatkách v kempu. Ale chtělo to změnu. Vyrazili jsme na italský statek v horách a věřte mi, že najednou měla dovolená opět jiný rozměr. Vzhůru do Jižního Tyrolska.

Oblast severu Itálie vám moc horkokrevné mafiány připomínat nebude. Pizzu byste hledali marně a italštinu také neuslyšíte, spíš zvučnou němčinu. A prr než ji začnete hanit. Já ji miluju. Na nápad strávit několik dnů na jihotyrolském statku jsem přišla díky značce Roter Hahn – červenému kohoutovi, který právě takové statky sdružuje.

Grossplone

statek

Vybrat si můžete podle oblastí, ale i aktivit, domácí produkce dobrot či domácích mazlíčků, jež vám na farmě budou dělat společnost. V našem případě to bylo kromě hostitelů Martina a Elisabeth a jejich dětí na statku Grossplonerhof v Lüsenu ještě 55 krav, pes, houf koček, slepic, několik králíků a naopak bezpočet včel. Dovedete si představit, v jakém ráji se městské děti najednou ocitly?

slepice

kravičky

Velmi doporučuji přibalit pro děti gumáky a pak si vychutnáte snídaně na terase v takovém klidu jako my. Děti prozkoumaly místní kopce, chlévy, málem adoptovaly několik koťat, vyzkoušely houpačky, stavěly hrady z písku, nakrmily králíky a byly při stáčení medu. A my snídali a kochali se kopci...

snidane

Ubytování na farmách můžete využít po celý rok, největší sezónu překvapivě nezažívají v zimě, i přesto, že se nacházíte v Dolomitech a sjezdovky potkáte na každém rohu, ale právě v létě. Ale tady bude krásně po celý rok...

Za mě rozhodně doporučení, abyste vyrazili na statek.

Roter hahnZnačka Roter Hahn byla založena v roce 1999. Jejím cílem je podporovat jihotyrolské statky, jejich produkty, řemesla a pohostinství. Roter Hahn je zárukou vysoké kvality. V Jižním Tyrolsku na vás čeká 1600 statků pod touto značkou.  Více se dozvíte na: www.roterhahn.cz.

 

Foto: www.grossplonerhof.com a autorka

   
29.08.2016 - Zahraničí - autor: Vendula Kubalíková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] peetrax [*]

  Hospodářství jsem si užila dost jako malá, takže bych za to rozhodně neplatila. Zato do Tyrolska - kdykoliv.

  superkarma: 0 29.08.2016, 20:22:05
 2. [2] bobani [*]

  na němčinu mám těžkou alergii

  superkarma: 0 29.08.2016, 08:58:06
 3. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 29.08.2016, 08:51:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme