Vzpomínky na jízdy MHD s falešnou průkazkou nám poslal čtenář vohouner. Jezdil tak dlouho, až ho jeden revizor chytil. Více v další novince.

Podobné triky asi zkoušel někdy každý. Teď už to můžu říct - kdysi jsem vyrobila falešnou kolejenku, aby mohl přítel (Pražák) přespávat na koleji. Naštěstí na to nikdo nepřišel... Moc děkuju za příspěvek, milý vohouner, přeju hezký den.


Dobrý den,

já a pokuty? Co bych byl za chlapa, kdybych žádnou nedostal :))))

Za mladších let jsem dostal pokutu za odhozené cigáro, musel jsem ho zvednout a hodit do koše. To mi napařili 200.

Jednou jsem dostal za přecházení mimo přechod. Dcera v loni dostala za trhání vrbového proutí na pomlázku od měšťáků za 200.

Na konto mi přistálo i za jízdu na černo MHD, ale to jsem je vyčůrával docela dlouho. Dostával jsem od rodičů každý měsíc peníze na měsičník, pak nás s kamarádem napadlo, že to obelstíme. Chodili jsme do prodejny, kde se vydávali a sbírali jsme vyhozené, prošlé z koše. Pak jsme si stříhali čísla a přelepovali, tak aby nám to pasovalo na daný měsíc. Půl roku jsem si spořil do pokladničky až do té doby než mi na to jeden revizor přišel, i když jsem to měl v tmavším obalu asi měl dobrý úhel pohledu. To jsem dostal 1000 a byl jsem rád, že na mě tehdy nezavolal policajty, jak vyhrožoval. To bylo za dob školy :) Teď už jsem slušný člověk a žádnou jsem dlouho nedostal. Snad to tak i zůstane, živit hloupostí se mi je nechce.

vohouner

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Pište, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, tentokrát historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je POKUTA. Hezký den!

knii

Reklama