Již dnes startuje druhý ročník festivalu světla SIGNAL, který bude probíhat od 16. do 19. října. Tento rok se můžete těšit na více než 20 světelných instalací, 4 magické velkoformátové videomappingy a bohatý doprovodný program.

Největším lákadlem světových festivalů světla jsou zejména videomappingové projekce. SIGNAL festival 2014 nabídne v premiéře hned 4! O slavnostní zahájení festivalu se postarají maďarští mistři obrazu i zvuku MaxIn10sity, kteří 16. října v 19.00 rozzáří Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Pro festival připravují svá díla také čeští výtvarníci Petr Nikl, Richard Loskot či David Černý. Mladá česká umělkyně Gabriela Prochazka dokonce vypustí do Vltavy Krakena. Ve své magické světelné show odkazuje Prochazka na tajemnou bioluminiscenci hlubinných tvorů. Tento legendární mořský živočich gigantických rozměrů se během SIGNAL festivalu objeví v blízkosti Karlova mostu.

Během festivalových dnů se mohou zájemci účastnit workshopů malování světlem. Naučte se vytvářet neuvěřitelné fotografické efekty za pomoci speciálních „světelných štětců“! Bohatý doprovodný programu festivalu vám nabídne také workshopy tagtoolingu, videomappingu nebo světelného designu.

sd
Videomapping (Palác Kinských)

Mnohem více informací o této skvělé akci naleznete na www.signalfestival.com

Reklama