Vítejte v naší noční směně magazínu ŽENA-IN.cz, přečíst si mžete třeba o původu niku čtenářky Jitullinky...

Ví někdo, kolik je hodin? Nestíhám to sledovat, ty noční už brát nebudu. No, zde je příspěvek čtenářky Jitullinky...


Milé ženy-inky i redakce,

původně jsem ani psát nechtěla, myslela jsem, že psát budou jen čtenářky se zajímavými nicky, ale...teď si říkám, proč ne?

Při svém narození jsem dostala jméno Jitka; maminka vždy říkala, že nám vybírala jména (mám ještě 2 sourozence - sestru Soňu a bratra Pavla), která se nedají říkat nějak hanlivě či nehezky a i když se nepoužívá zdrobnělina, aby to neznělo nějak nepěkně

Jitka pochází z hebrejštiny a znamená „ženu z Judee“.

Toto jméno je českou formou jména Judita a vychází z hebrejského jména Jehúdhá(h) a vykládá se jako „velebný, oslavený“.

Na Ženu-in mne přivedla před asi tak 2 roky moje starší dcera Hanka a jí také vděčím za svůj nick „Jitullinka“, protože když mne přihlašovala, byly ostatní tvary jména (Jíťa, Jituška, Jitul, Jitula, Jitunka, Jitečka, Jitinka,...) již obsazeny . Toto ženské jméno v této podobě (Jitka) má u nás více než 81 tisíc žen , což jej řadí na 34. místo v oblíbenosti) - a tak jsem tedy přišla k Jitullince s dvěma „l“.

S pozdravem a přáním pěkného dne a ještě hezčího víkendu,

Jitullinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama