Čtenářka Jitulinka to taky nemá se sousedy jednoduché. Ve svém příspěvku popisuje, s čím vším si neví rady, a že jsou to někdy obzvlášť kuriozní a neřešitelné problémy :)

Ještě donedávna jsem si myslela,že mám docela normální sousedy,kterým nebude vadit,když jim jednou za čas zaklepu na dveře a poprosím je o vajíčko,které právě nutně potřebuji. Nebo o mlýnek na ořechy, který se mi nevyplatí kupovat,když ho potřebuji jen jednou do roka.

Když jsem odjela mimo domov na delší dobu,nebyl problém se s paní sousedkou domluvit,aby za mě vytřela chodbu.Stačilo se zmínit,že se chystám o víkendu péct a hned mi nabízela formy.Na oplátku jsem ji vozila těžký nákup a dortem ke kafíčku taky nikdy nepohrdla.Když bylo potřeba vezla jsem ji na pohotovost.Byla to oboustranná spokojenost.Pro mě to byla samozřejmost.Neměla jsem důvod nevyhovět.Dokonce jsem trpěla i jejího manžela,který měl jeden čas problém s alkoholem a nebyl víkend,kdyby mi v 5h.ráno nezvonil na zvonek,kopal do dveří,byl vulgární a květináč na chodbě si pletl s WC .I to jsem tak nějak vzala.Přišel těsně před důchodem o práci a takhle to řešil.Časem s pitím skoncoval,ale přišla na něj druhá míza.V mých očích se začal chovat jako šašek.Div že si nepřerazil nohy,když mě viděl u vchodu a mohl mi otevřít vchodové dveře.Neodpustil si průpovídku o JEHO krásné sousedce,jak je šikovná....

Pána jsem brala s rezervou,ale než bych s ním jela výtahem,tak jsem si 2 patra raději vyběhla.Časem ho jeho dobývání přestalo bavit a já měla konečné klid.Zůstali jsme jen u pozdravu a to mi stačilo. Až do nedávna.Kdy došlo k nedorozumění kvůli úplné prkotině a můj tvrdohlavý soused si nenechá nic vysvětlit.

Nevím jestli má sousedka ponětí, ale to už si musí vyříkat mezi sebou. Takže teď se už se sousedy ani nezdravím. Že já tenkrát tu chodbu vytírala! Asi mám na sousedy smůlu.Neznám takový,kterým bych svěřila klíč od bytu. Sousedka nade mnou,tak to je taky dílo.Mohla by mi dělat mámu,ale chová se jako puberťák.Několikrát do týdne dělá dýchánky do brzkých ranních hodin a to je vážně k nevydržení.Kdyby neměla aspoň tak pronikavý hlas.A když si pozve pánskou návštěvu,tak ať si pustí třeba rádio.Kdo je má poslouchat :-)

Copak pro ní neplatí dodržovat noční klid?Připadám si bezmocná.Ona zrovna není ten typ člověka,co by si vzal mou prosbu o dodržování nočního klidu k srdci.Nezbývá mi nic,než dál trpět.

Pěkný den s bezproblémovými sousedy přeje Jitulinka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Jitulinko, a já bych zaimprovizovala. Oplaťte to sousedce a „zakřičte“ si také. :) A ještě si k tomu vemte pár lidí na pomoc. Ať pozná, jaké to je, baba jedna :)
Děkuji za příspěvek a přeji pevné nervy se sousedy
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama