Jak patrno z titulku, čtenářka Jitulinka je pro oslavu čehokoliv a kdykoliv, tedy i jmenin. Ty své slaví, jako už jedna z předchozích pisatelek, společně s čertem a Mikulášem.

Jsem pro oslavu čehokoliv a kdykoliv. Ať to jsou narozeniny, různá výročí nebo i zmiňovaný svátek. Rozdíl v tom nevidím.

U nás v rodině jsou hodně známá česká jména, takže jejich svátek nelze zapomenout. No řekněte, kdo by nevěděl kdy má svátek Josef nebo Anna.  My s manželem jsme trochu ochuzení. Manžel má vše v jeden den. Jak narozeniny, tak i svátek. A já mám 4.prosince narozeniny a hned druhý den svátek. A to ještě v ten den chodí čert s Mikulášem.

Neznám nikoho kdo by nebyl rád, když si na něj vzpomenou jeho nejbližší. Ať je to třeba čokoládou nebo jen poslané přání formou sms. Od manžela nikdy nechybí krásné květiny. Ty vždy potěší.
A když mají svátek děti,zajdeme do cukrárny a pak do hračkárny, kde si mohou vybrat menší dáreček.
Taky si pamatuji,když jsem ještě chodila do školy a  měla narozeniny a svátek,tak jsem nosila velký pytel s bonbony a ty rozdala spolužákům. Od paní učitelky jsem dostala pastelky a bloček z kterého jsem měla radost.
Co se týče mého jména nikdy jsem mu nepřišla na chuť. Nevím, co vedlo otce k výběru tohoto jména. Kdyby rozhodla maminka, tak jsem Šárka nebo Kateřina.

Něco k mému jménu:Jitka - je české ženské jméno. Pochází z hebrejského Judith – židovka nebo žena z Judeje. V ČR nás je pře 82 tis.jsme na 16.místě.

Krásný den přeje Jitulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

No vidíte, vy jste si dokonce i zjistila, kolik vás v ČR je. A já myslím, že Jitka není tak špatné jméno, třeba mu ještě přijdete na chuť. A když ne, tak užívejte jen tu Jitulinku, to zní roztomile :)
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný, zářijový den
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama