Krásný den, milé ženy-in,

mám dvě dcery, z nichž jedna je spořivá a nezozhazovačná, a ta druhá utratí penízky do mrtě za kdejakou blbost (kterou samozřejmě potřebuje nebo se jí aspoň líbí). Snažím se ji naučit hospodařit se svěřenými - vydělaným penězi, proto jí kapesné dávám každý týden a jen 100,- Kč. Stravu, cestovné, školné a podobné nezbytné výdaje hradím zvlášť. Takže jestliže si dcera svoje kapesné utratí za coca-colu, je to její problém, ale snažím se jí i tak vysvětlit, že je výhodnější si vzít pití z domu, že za to utrácet korunky opravdu nemusí. Někdy marně. Ke cti jí ale slouží, že má snahu si i sama přivydělat brigádou.

Občas dceři přilepším nějakou korunkou navíc, nejsou to horentní sumy, tak do padesátikoruny, a vždy to souvisí s nadstandardní zásluhou :-) Ale nedělám z ničeho žádné pravidlo, protože zvyk je železná košile, a vždycky to nemusí být to nejlepší.

Kredity na dobíjení mobilního telefonu řešíme taky nepravidelně - čas od času jí ho koupím, čas od času si ušetří z kapesného. Dcera ví, že nemám neomezené možnosti, a její nároky jsou v toleranci. Takže takhle to funguje u nás.

Přeji krásný, byť uplakaný den!

JITULENKA

Text nebyl redakní upraven.

A jak to máte s kapesným vy?

redakce@zena-in.cz

 

Reklama