Čtenářku s nickem jithule moc mrzí, že v okruhu její blízké rodiny se také vyskytuje černá ovce. A naděje k její záchraně bohužel moc velká není.

Dobrý den všem.
U nás v rodině je černá ovce moje sestra. Jsme tři sourozenci. Je to smutné, ona je opravdu tou černou ovcí. Posuďte sami.

Již jednou jsem psala o ní v článku. Hrála automaty. Mstila se manželovi (takhle blbě) za nevěry, které se odehrávaly, když byli jejich děti malé.  Od našich, kteří byli v důchodu, neustále tahala peníze. Měla různé výmluvy, že ztratila peněženku atd. Až jednou se tatínek rozčílil  a zakázal mamince ji dále podporovat. (on nevěděl v čem lítá). A ona prostě se s ním přestala bavit. Nenavštěvovala naše, no hrůza, dělala jako by neexistovali. Tatínek po čase onemocněl (rakovina plic) a ona ani nejezdila do nemocnice  ho navštívit. Prostě špatně se mi to píše.

Přišla, když byl tatínek na poslední dny doma, ale to již bohužel nevnímal. Teď se situace opakuje. Maminka je (musím zaklepat) zdravá na svůj věk, ale sestřička opět začala mamku různými způsoby obírat o penízky. Když už to mamka nemohla vydržet - snažila se ji vysvětlit, že je sama a že má jenom důchod - prostě sestra se s mamkou pohádala a přestala s ní komunikovat. Nakonec od ní odešel manžel a ona je zřejmě spokojena. Našla si kamarádky, které žijí rády večerním životem. Moc mě to mrzí i za maminku, ale zkoušela jsem to různě poslepovat, domlouvat, ale bohužel nemluví už ani se mnou. Nevím, zda si půjčuje, nebo kde bere peníze, ale jedno vím jistě, že to dopadne špatně.

Přeji vám co nejméně černých ovcí
jithule

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

To velmi zamrzí, obzvlášť, když jde o tak blízkého člověka. A tím nemyslím jenom vaši sestru, ale i trápení vašich rodičů.
Přeji vám pevné nervy a buďte mamince nadále oporou.
A moc děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Černá ovce rodiny aneb v každé rodině je něco

Napište nám, ať už pod svým nickem, nebo anonymně, zda máte v rodině také nějakou takovou černou ovci.

  • A proč je černou ovcí?
  • Je ještě naděje na záchranu?
  • Mrzí vás to?
  • Kdy se to stalo?

Svěřte se, ať už se svými vlastními problémy, nebo s problémy své kamarádky, babičky, tety… věřte, že v tom nikdo není sám, ani vy…

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným „černým“ dárkem: černou kuchyňskou chňapkou s azbestovým vláknem a černou kávou Carte Noire.

chnapkaaaa

Reklama